Artykuł Dodaj artykuł

Mostostal Warszawa obsypany nagrodami w konkursie Budowa Roku

Podczas jubileuszowej, XXV edycji najbardziej prestiżowego konkursu budowlanego w Polsce – Budowa Roku – inwestycje realizowane przez Mostostal Warszawa zostały nagrodzone w 3 kategoriach konkursowych, a w dwóch z nich zdobyły pierwsze miejsce.

Podczas jubileuszowej, XXV edycji najbardziej prestiżowego konkursu budowlanego w Polsce – Budowa Roku – inwestycje realizowane przez Mostostal Warszawa zostały nagrodzone w 3 kategoriach konkursowych, a w dwóch z nich zdobyły pierwsze miejsce. Spółka otrzymała również specjalne wyróżnienie przyznane z okazji 25-lecia konkursu.

Nagroda III stopnia w kategorii „Obiekty przemysłowe” za realizację Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Sosnowcu.Nagrody wręczono podczas XXV Gali „Budowa Roku”, która odbyła się 23 czerwca br., w Gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie. Konkurs trwa nieprzerwanie od 25 lat, a patronat nad tegoroczną edycją objęli: Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

Mostostal Warszawa jest wielkim zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu „Budowa Roku 2014”. Zdobył dwie nagrody I stopnia oraz jedną III stopnia, a także tytuł „Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa” przyznawany firmom, których inwestycje były wielokrotnie nagradzane i doceniane przez ekspertów rynkowych.

Zdobyte tytuły:

  • nagroda I stopnia w kategorii „Obiekty sportowe” za budowę Hali Widowiskowo Sportowej - Tauron Arena w KrakowieTytuł „Budowa Roku 2014” i nagroda I stopnia w kategorii „Obiekty oceniane indywidualnie” za rozbudowę Filharmonii Śląskiej w Katowicach. Nagrodę odebrał Dariusz Bomba – Kierownik Kontraktu Mostostal Warszawa.
  • Tytuł „Budowa Roku 2014” i nagroda I stopnia w kategorii „Obiekty sportowe” za budowę Hali Widowiskowo Sportowej - Tauron Arena w Krakowie. Nagrodę odebrali: Janusz Stanaszek, Dyrektor Oddziału Południowego i  Jacek Mglej – Kierownik Kontraktu Mostostal Warszawa.
  • Nagroda III stopnia w kategorii „Obiekty przemysłowe” za realizację Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Sosnowcu. Nagrodę odebrał Maciej Popiołek –Kierownik Kontraktu Mostostal Warszawa i Jan Boczar - Przedstawiciel Wykonawcy – Kierownik Zespołu.
  • Tytuł „Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa”. Nagrodę odebrał Alojzy Malczak -Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego Mostostal Warszawa.

Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa„Nagrody uzyskane w trwającym nieprzerwanie od 25 lat konkursie to ogromne wyróżnienie i uhonorowanie 70-letniej tradycji i myśli inżynierskiej spółki Mostostal Warszawa. Nasz dorobek, pozycja na rynku i innowacyjne podejście do każdej z realizowanych inwestycji zostało zauważone przez ekspertów rynkowych, którzy przyznając tytuł „Zasłużonym dla Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa” sprawili, że jesteśmy jeszcze bardziej dumni ze zrealizowanych projektów oraz mamy energię do pracy nad kolejnymi inwestycjami. Chciałbym również serdecznie pogratulować i podziękować zespołom realizującym nagrodzone inwestycje.  Bez Waszego wkładu i zaangażowania – nasz sukces nie byłby możliwy”. – powiedział Alojzy Malczak, Dyrektor Obszaru Budownictwa Ogólnego Mostostal Warszawa.

Od 1990 roku w konkursie Budowa Roku udział biorą inwestorzy, wykonawcy i projektanci – autorzy największych i najciekawszych inwestycji w Polsce. W jubileuszowej, XXV edycji konkursu udział wzięło 48 firm, a 43 z nich przeszło do ostatniego etapu i zostało nagrodzonych podczas uroczystej Gali. 

Podobne artykuły