Wiadomości Więcej artykułów

Urządzasz wymarzony ogród? Zobacz, jak dobrać do niego meble ogrodowe - zdjęcie
Czytaj artykuł

Urządzasz wymarzony ogród? Zobacz, jak dobrać do niego meble ogrodowe

Jeśli Twój stół ogrodowy wykazuje wyraźne oznaki zmęczenia, pora zastąpić go nowym. Jakie elementy, oprócz niego, sprawdzą się w zielonym przydomowym zagajniku? Poniżej kilka pomysłów na urządzenie tej przestrzeni, tak aby służyła z powodzeniem całej rodzinie.

Czy w 2020 roku czekają nas dalsze wzrosty cen mieszkań? Sprawdź! - zdjęcie
Czytaj artykuł

Czy w 2020 roku czekają nas dalsze wzrosty cen mieszkań? Sprawdź!

Eksperci nie mają wątpliwości – 2020 r. w budownictwie to rok kolejnych podwyżek. Rosnąć będą ceny nieruchomości zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym we wszystkich największych miastach Polski. Może to być zatem ostatni dzwonek, by kupić nieruchomość po atrakcyjnej cenie – w 2021 r. będzie jeszcze drożej.

Kosiarka elektryczna - jaką wybrać? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Kosiarka elektryczna - jaką wybrać?

Trawnik może być ozdobą każdej posesji, a także może być doskonałym miejscem do odpoczynku lub zabawy. Musi to być jednak zadbany trawnik. Do tego przyda się dobrej klasy kosiarka elektryczna.

Chwytaki do krawężników – niezastąpione narzędzia podczas prac brukarskich - zdjęcie
Czytaj artykuł

Chwytaki do krawężników – niezastąpione narzędzia podczas prac brukarskich

Trudno wyobrazić sobie sprawne układanie chodników, dróg czy placów bez profesjonalnych chwytaków. Chwytaki do krawężników to niezastąpione narzędzia brukarskie, które umożliwiają sprawne podnoszenie, przenoszenie i pozycjonowanie krawężników oraz pozostałych dużych elementów brukarskich wykonanych z betonu, cegły czy klinkieru.

Porady Więcej artykułów

Jak zbudować dom w 2020 roku? Wskazówki dla inwestorów - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak zbudować dom w 2020 roku? Wskazówki dla inwestorów

Początek roku to czas postanowień i nowych wyzwań. Dla wielu Polaków nowa dekada rozpocznie się pracowicie, od planów związanych z budową nowego domu. Aby dom był komfortowy i bezpieczny, warto pamiętać o kilku kwestiach już na początkowym etapie planowania. Jak sprawić, by dom służył nam na lata i był tani w utrzymaniu?

Jak wybrać kominek do domu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak wybrać kominek do domu?

Kominek to element wystroju domu, który nadaje elegancji oraz szyku. Jednak zanim zdecydujemy się na wybór, warto wiedzieć o nich coś więcej. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed zakupem kominka.

Technologie Więcej artykułów

Perspektywy dla autonomicznych pojazdów - zdjęcie
Czytaj artykuł

Perspektywy dla autonomicznych pojazdów

Obecnie trwa wyścig technologiczny, którego rezultat na zawsze zmieni sposób podróżowania. Autonomiczne samochody mają zapewniać coś więcej niż bezpieczeństwo – ich wnętrza mogą w przyszłości pełnić funkcje biura, pokoju relaksacyjnego, a nawet sypialni.

Jak dachy płaskie, to tylko na solidnych i trwałych materiałach - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak dachy płaskie, to tylko na solidnych i trwałych materiałach

Dachy płaskie są stosowane w większości obiektów przemysłowych, hal produkcyjnych. Dach płaski jest to taki dach, którego nachylenie wynosi od 3 do 15 stopni. Ważne jest aby wykonując dach płaski przyłożyć się do każdego kolejnego etapu jego realizacji, bo najmniejsze ustępstwo, może skutkować nieszczelnościami w późniejszym czasie, a co za tym idzie koniecznością wykonania naprawy.

Hydroizolacja dachów płynnymi membranami Isomat - zdjęcie
Czytaj artykuł

Hydroizolacja dachów płynnymi membranami Isomat

Hydroizolacja dachów to stosunkowo nowy temat, który jest coraz częściej stosowany zarówno przy naprawach wszelkiego rodzaju dachów, jak i przy tworzeniu nowych. Membrany płynne mogą być aplikowane za pomocą wałka, bądź też metodą natryskową.

Przy instalacjach nie igraj z… ogniem. Paroc prezentuje płyty PAROC Pyrotech Slab 160 - zdjęcie
Czytaj artykuł

Przy instalacjach nie igraj z… ogniem. Paroc prezentuje płyty PAROC Pyrotech Slab 160

„Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga” – porada, choć brzmiąca na wskroś poetycko, sprawdza się podczas wznoszenia budynków, a zwłaszcza planowania i montażu instalacji technicznych.

Wywiady Więcej artykułów

Mocne wejście branży budowlanej w 2020 rok dzięki MONTERIADZIE – wywiad z Edmontem, bohaterem kampanii „DOBRY MONTAŻ” - zdjęcie
Czytaj artykuł

Mocne wejście branży budowlanej w 2020 rok dzięki MONTERIADZIE – wywiad z Edmontem, bohaterem kampanii „DOBRY MONTAŻ”

Podaj cegłę, podaj cegłę, zbudujemy nowy dom, na miarę naszych marzeń – śpiewała w latach 80., z butą w głosie, Izabela Trojanowska, bo to były trudne czasy. Dzisiaj też nie brakuje wyzwań, zwłaszcza w budownictwie, które zmierza w kierunku coraz większej energooszczędności. Dlatego słowa popularnej piosenki, za sprawą MONTERIADY, zostaną wkrótce niejako wcielone w życie na Targach BUDMA 2020. Powstanie tam bowiem m.in. duża makieta ścian domu pasywnego ze wszystkimi przekrojami poszczególnych warstw. O tym niecodziennym projekcie opowie nam Edmont, jeden z gospodarzy wydarzenia.

Rozmowa z Ignacym Peteckim, właścicielem firmy PETECKI - zdjęcie
Czytaj artykuł

Rozmowa z Ignacym Peteckim, właścicielem firmy PETECKI

Gratulacje za okno Future Energy, które wyróżniono główną nagrodą Wystawy Innowacji 2019. Skąd pomysł na ten produkt?

DREMA  2020 – odpowiadamy na wyzwania branży - zdjęcie
Czytaj artykuł

DREMA 2020 – odpowiadamy na wyzwania branży

O wyzwaniach w przemyśle drzewnym i meblarskim, o budowaniu przewagi konkurencyjnej w branży oraz o tym, dlaczego targi DREMA to najbardziej wyczekiwane spotkanie przedstawicieli sektora obróbki i przetwórstwa drewna mówi Andrzej Półrolniczak – dyrektor targów DREMA i DremaSilesia.

Lighting designer: zawód przyszłości? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Lighting designer: zawód przyszłości?

Podkreśla charakter obiektu, poprawia nastrój, a nawet... motywuje do pracy. Świadomie zaprojektowane oświetlenie może zdziałać cuda. Dlatego architekci coraz częściej decydują się na współpracę z projektantami systemów oświetleniowych. Jak wygląda ich współpraca?


Najpopularniejsze tagi