Ogólne Więcej artykułów

Uszczelki w dobrym stanie - jak je konserwować?  - zdjęcie
Czytaj artykuł

Uszczelki w dobrym stanie - jak je konserwować?

Po zimie przychodzi czas na wiosenne porządki, także jeśli chodzi o okna. W okresie zimowym były one szczególnie narażone na działanie opadów atmosferycznych i wiatru, a więc z pewnością wymagają teraz umycia i przeglądu.

Wynajem kontenerów - poradnik dla wykonawcy - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wynajem kontenerów - poradnik dla wykonawcy

Każda inwestycja budowlana nie może obejść się bez odpowiedniego zaplecza w postaci obiektów biurowych, socjalnych, czy magazynowych. Jeżeli wykonawca nie dysponuje własnym zapleczem warto skorzystać z usługi wynajmu kontenerów. Na rynku istnieje wiele firm działających zarówno lokalnie jak i w całym kraju, a każda z nich oferuje trochę inny profil usług. W tym artykule podpowiadamy jakie kontenery można wynająć, a także jakie poczynić przygotowania i na co zwrócić uwagę podpisując umowę.

Zasady projektowania schodów ogrodowych - zdjęcie
Czytaj artykuł

Zasady projektowania schodów ogrodowych

Według obowiązujących przepisów* szerokość użytkowa schodów zewnętrznych do budynku powinna wynosić co najmniej 1,2 m - przy czym nie może być mniejsza niż szerokość użytkowa biegu schodowego w budynku. W wypadku domów jednorodzinnych szerokość biegu i spocznika schodów wewnętrznych nie może być mniejsza niż 80cm. Oprócz tego, liczba stopni w jednym biegu schodów zewnętrznych nie powinna wynosić więcej niż 10.

Jak zamocować lustro — montaż krok po kroku - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak zamocować lustro — montaż krok po kroku

Lustro jest integralną częścią łazienki i ciężko wyobrazić sobie to pomieszczenie bez tafli, w której moglibyśmy się przejrzeć. Jednak to nie jedyne pomieszczenie, w którym spełni swoją funkcję. Lustro może optycznie powiększyć wybrany pokój lub być elementem wystroju wnętrza. Najważniejsze jednak, by było bezpiecznie zamocowane.

Wyposażenie i wystrój wnętrz Więcej artykułów

Non stop kolor z drewnianymi podłogami - zdjęcie
Czytaj artykuł

Non stop kolor z drewnianymi podłogami

W tym sezonie stawiamy na kolor. Czy to w trendach modowych, czy też w stylistyce wnętrzarskiej. Elementy wystroju w modnej rozmydlonej zieleni, odcieniach błękitu czy różu, a może dodatki w pastelowych barwach – wszystko to i jeszcze więcej sprawia, że dom nabiera życia. Jak zatem dobrać podłogi do barwnych ścian i akcentów pomieszczeń? Naturalnie. Niezawodne w tym wypadku będą właśnie te tworzone z dębu europejskiego.

Okna do domu w stylu industrialnym - zdjęcie
Czytaj artykuł

Okna do domu w stylu industrialnym

Styl industrialny charakteryzuje wykorzystanie surowych materiałów oraz kolorystyki opartej na przemysłowych akcentach.

Jak wybrać kominek do domu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak wybrać kominek do domu?

Kominek to element wystroju domu, który nadaje elegancji oraz szyku. Jednak zanim zdecydujemy się na wybór, warto wiedzieć o nich coś więcej. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed zakupem kominka.

Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak urządzić łazienkę w nowoczesnym stylu?

Odpowiednio zaaranżowana i wyposażona łazienka powinna być nie tylko użyteczna, ale również stylowa i elegancka.

Łazienka i Kuchnia Więcej artykułów

Awarie hydrauliczne w domu – jak się ich pozbyć? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Awarie hydrauliczne w domu – jak się ich pozbyć?

Usterki hydrauliczne zdarzyć się mogą każdemu w wielu różnych sytuacjach. Awarie te to dosyć powszechny problem, dlatego istotne, aby działać od razu i nie zwlekać z naprawą. Warto zatem poprosić o pomoc fachowca, który mógłby zająć się naszymi problemami i byłby w stanie sobie z nim poradzić. W jakich sytuacjach należy skorzystać z usług hydraulika? Jak pozbyć się domowych usterek hydraulicznych?

Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak wybrać dobrą kabinę prysznicową?

Rozwiązanie dylematu wanna czy prysznic wcale nie kończy łazienkowych wątpliwości. Wybór jednej lub drugiej opcji otwiera pytanie o najlepszy ich model. Dzisiaj odpowiadamy na pytanie, jak wybrać najlepszy prysznic.

A gdyby tak coś zmalować, czyli wiosenna metamorfoza wnętrz DIY - zdjęcie
Czytaj artykuł

A gdyby tak coś zmalować, czyli wiosenna metamorfoza wnętrz DIY

Wiosna to czas, kiedy w człowieka wstępuje nowa energia do działania. 

Remont łazienki - fakty i mity - zdjęcie
Czytaj artykuł

Remont łazienki - fakty i mity

Jak wynika z raportu L'Observatoire Cetelem, aż 32 procent Polaków planuje w tym roku remont co najmniej jednego pomieszczenia w domu. Co trzeci z nich chce odświeżyć łazienkę. Czy wakacje to rzeczywiście najlepszy czas? Czy tego typu inwestycja jest kosztowna? Na jakie wyposażenie wnętrza warto się zdecydować? Przedstawiamy kilka najpopularniejszych faktów i mitów dotyczących remontu łazienki.

Ogrzewanie Więcej artykułów

Budowanie przytulnego wnętrza – o co zadbać zanim zaczną się zimowe chłody - zdjęcie
Czytaj artykuł

Budowanie przytulnego wnętrza – o co zadbać zanim zaczną się zimowe chłody

Listopad przyniósł ochłodzenie i powoli możemy już zapomnieć o przyjemnej, złotej, polskiej jesieni, która jeszcze kilka dni temu królowała za naszymi oknami. Nadszedł czas szarości, chłodu i wilgoci, które większość z nas chce przeczekać w komfortowych warunkach domowego zacisza.

Jak wyczyścić grzejnik - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak wyczyścić grzejnik

Nie można zaniedbywać kaloryfera i zakładać, że jak już został zamontowany, tak niech stoi.

ZABEZPIECZ SWÓJ DOM PRZED KOSZTOWNYMI STRATAMI CIEPŁA Z POMOCĄ KAMERY TERMOWIZYJNEJ - zdjęcie
Czytaj artykuł

ZABEZPIECZ SWÓJ DOM PRZED KOSZTOWNYMI STRATAMI CIEPŁA Z POMOCĄ KAMERY TERMOWIZYJNEJ

W wyniku coraz większych nacisków na konieczność racjonalnego i oszczędnego korzystania z energii cieplnej oraz wciąż wzrastających opłat za ogrzewanie, chcemy maksymalnie ograniczyć jej zapotrzebowanie w naszych domach. 

Jak wybrać odpowiedni kolektor próżniowy? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak wybrać odpowiedni kolektor próżniowy?

W powszechnym przekonaniu kolektory próżniowe charakteryzują się zdecydowanie wyższą efektywnością, niż ich płaskie odpowiedniki.

Oświetlenie Więcej artykułów

Kupujemy nowe oświetlenie - zdjęcie
Czytaj artykuł

Kupujemy nowe oświetlenie

Czy jest oszczędniejszy od klasycznej żarówki? Oczywiście – znacząco! Czy będzie służył dłużej? Tak – wielokrotnie! Czy bardziej szkodzi oczom? Nie – jeśli kupisz odpowiedni produkt. Jak wybrać odpowiednie źródło światła LED? Oto garść konkretnych podpowiedzi.

Ekspert radzi: Jakie łączniki wybrać, aby uniknąć problemów z montażem osprzętu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Ekspert radzi: Jakie łączniki wybrać, aby uniknąć problemów z montażem osprzętu?

Prawidłowe funkcjonowanie instalacji elektrycznej w dużej mierze zależy od instalatora.

Mała łazienka na poddaszu nie musi być ciemna - zdjęcie
Czytaj artykuł

Mała łazienka na poddaszu nie musi być ciemna

Posiadacze poddaszy często narzekają na niewystarczające doświetlenie pomieszczeń. Problem dodatkowo rośnie, gdy mamy do czynienia ze szczególnie niewielką przestrzenią, jak np. łazienka.

Jak wybrać oświetlenie zewnętrzne? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak wybrać oświetlenie zewnętrzne?

Oświetlenie domu i ogrodu jest bardzo ważne – są zarówno praktyczne (oświetlony jest wjazd do garażu czy ścieżka do drzwi wejściowych) jak i również pełnią funkcję dekoracyjną – dobrze dobrane elementy oświetlenia sprawiają, że dom wygląda efektownie i bardziej atrakcyjnie. Odpowiednie oświetlenie jest również gwarantem bezpieczeństwa – z daleka zauważymy, jeżeli ktoś obcy będzie się zbliżał do naszego domu. Z kolei eksponując większe elementy ogrodowe, mamy gwarancję, że nikt się o nie nie potknie, wychodząc np. wieczorem z psem.

Izolacja Więcej artykułów

Jak zbudować dom w 2020 roku? Wskazówki dla inwestorów - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak zbudować dom w 2020 roku? Wskazówki dla inwestorów

Początek roku to czas postanowień i nowych wyzwań. Dla wielu Polaków nowa dekada rozpocznie się pracowicie, od planów związanych z budową nowego domu. Aby dom był komfortowy i bezpieczny, warto pamiętać o kilku kwestiach już na początkowym etapie planowania. Jak sprawić, by dom służył nam na lata i był tani w utrzymaniu?

Dlaczego warto ocieplić garaż? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Dlaczego warto ocieplić garaż?

Garaż w obrysie budynku to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na pełniejsze wykorzystanie jego zalet. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli nie przewidujemy w nim systemu grzewczego, należy go odpowiednio ocieplić, gdyż w innym wypadku może stać się źródłem sporych strat energii cieplnej.

Jak ocieplić piwnicę? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak ocieplić piwnicę?

Rosnące koszty ogrzewania i zaostrzające się przepisy prawne powodują, że coraz więcej osób decyduje się na termomodernizację domu. Właściciele budynków z piwnicą często zastanawiają się, jaka metoda jej ocieplenia będzie lepsza – od zewnątrz czy od wewnątrz. Każda z nich ma swoje wady i zalety, które warto rozważyć przed rozpoczęciem prac.

Poddasze użytkowe a kwestia akustyki. O czym powinien pamiętać projektant? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Poddasze użytkowe a kwestia akustyki. O czym powinien pamiętać projektant?

Poddasze użytkowe to miejsce, gdzie inwestorzy często aranżują swoje sypialnie oraz domowe strefy wypoczynku, co na projektancie wymusza szczególną dbałość nie tylko o dobrą izolacyjność termiczną, ale i akustyczną.

Budowa domu Więcej artykułów

Jak wybrać odpowiednie orynnowanie? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak wybrać odpowiednie orynnowanie?

Kiedy wybieramy materiał na dach powinniśmy od razu zadbać o system odwodnienia. Wybór jest duży, dlatego warto się zapoznać ze wszystkimi plusami i minusami każdej oferty.

Jaki projekt domu wybrać? Dylematy inwestora planującego budowę - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jaki projekt domu wybrać? Dylematy inwestora planującego budowę

Budowa domu to przedsięwzięcie wymagające nie lada dyscypliny i organizacji.

Na co zwrócić uwagę wybierając okna? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Na co zwrócić uwagę wybierając okna?

Wybór odpowiednich okien to jeden z wielu dylematów, przed którymi stajemy realizując marzenia o własnym domu. 

Wybierasz płytki podłogowe do łazienki? 3 rzeczy na które, powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wybierasz płytki podłogowe do łazienki? 3 rzeczy na które, powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie

Aranżacja wnętrza łazienki to nie lada wyzwanie. Łazienka stanowi pomieszczenie, w którym spędzamy stosunkowo dużą część swojego życia. 

Zabezpieczenie obiektu Więcej artykułów

Bezpieczeństwo w Twoim kolorze - zdjęcie
Czytaj artykuł

Bezpieczeństwo w Twoim kolorze

Budowa domu to przede wszystkim dbałość o wysokiej jakości materiały. Wszystko po to, aby inwestycja była solidna i chroniła mieszkańców.

Poradnik projektanta. Izolowanie zbiorników magazynowych - zdjęcie
Czytaj artykuł

Poradnik projektanta. Izolowanie zbiorników magazynowych

Zbiorniki stanowią integralny element procesów technologicznych w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu. Podobnie jak w przypadku rurociągów, warunkiem ich poprawnej i bezproblemowej pracy jest izolacja, która spełni szereg określonych funkcji. Które parametry są najważniejsze przy projektowaniu izolacji zbiorników przemysłowych? Jak zabezpieczać ściany zbiorników, a jak dachy? Jakich materiałów izolacyjnych użyć?

Stal i grafit – sposób na trwały i modny dach - zdjęcie
Czytaj artykuł

Stal i grafit – sposób na trwały i modny dach

Budowa domu to ogromne wyzwanie dla właścicieli. Na każdym etapie wymaga pełnego zaangażowania, ciągłego dokształcania się oraz podejmowania decyzji. Na długo jednak przed tym zanim właściciele staną przed dylematem gatunku drewna na podłogę, bądź modelu płytek w łazience będą musieli podjąć znacznie poważniejsza decyzję – rodzaj i kolor dachu.

Wakacje poza miastem – jak zabezpieczyć dom? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Wakacje poza miastem – jak zabezpieczyć dom?

Wyjeżdżając na wakacje – nie wystarczy zamknąć domu na klucz. Kiedy inwestycja pozostaje bez opieki przez dłuższy czas np. podczas wyjazdu na weekend – staje się ona szczególne narażona na liczne niebezpieczeństwa.

Ogrodnictwo Więcej artykułów

Jak zbudować zielony ogród na dachu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak zbudować zielony ogród na dachu?

Zielone ogrody na dachach kojarzą nam się przede wszystkim z luksusowymi restauracjami zlokalizowanymi na szczytach wieżowców w Londynie czy Dubaju.

Czas na taras. Tipy i imponujące rozwiązania - zdjęcie
Czytaj artykuł

Czas na taras. Tipy i imponujące rozwiązania

Betonowa posadzka, meble z recyklingu i kilka krzewów – taras w takim wydaniu większości z nas już nie wystarcza. Podpowiadamy, jak pomysłowo zaaranżować „letni salon”, aby stał się stylowym uzupełnieniem posesji i ustronną strefą relaksu.

 

Ekoprojektowanie tarasów, czyli dlaczego warto postawić na kompozyt drewna - zdjęcie
Czytaj artykuł

Ekoprojektowanie tarasów, czyli dlaczego warto postawić na kompozyt drewna

Deski kompozytowe stanowią modną alternatywę dla osób, które w swoich wnętrzach cenią funkcjonalność, elegancję, a także doceniają rozwiązania ekologiczne.

Jak zabezpieczyć system nawadniania przed mrozem? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak zabezpieczyć system nawadniania przed mrozem?

W okresie letnim cieszyliśmy się wygodą jaką zapewnia nam automatyczny system nawadniania. Właśnie teraz, gdy nadchodzi zima przyszedł czas na przygotowanie naszego ogrodu do zimy.

Nieruchomości Więcej artykułów

no image
Czytaj artykuł

Letnie nawałnice – jak zabezpieczyć dom jeśli zostanie uszkodzony

W sierpniu 2017 roku na terenie trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego, miały miejsce nawałnice. 

Budowa domu na działce rekreacyjnej – co warto wiedzieć przed zakupem gruntu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Budowa domu na działce rekreacyjnej – co warto wiedzieć przed zakupem gruntu?

Ceny działek rekreacyjnych mogą być nawet kilkukrotnie niższe niż ceny działek budowlanych. W związku z tym tego rodzaju grunty cieszą się dość dużym zainteresowaniem osób marzących o własnym domu. Czy jednak inwestycja w działkę rekreacyjną jest faktycznie opłacalna? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przyjrzeć się wszystkim kwestiom formalnym związanym z budową domu na działkach rekreacyjnych.

Odbiór mieszkania od dewelopera: jak to zrobić, żeby nie stracić? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Odbiór mieszkania od dewelopera: jak to zrobić, żeby nie stracić?

„Państwa mieszkanie jest gotowe, umówmy się na odbiór” – na te słowa każdy czeka niecierpliwie. Przed odebraniem kluczy warto jednak wszystko dokładnie, spokojnie sprawdzić. To pozwoli uniknąć wielu kosztownych kłopotów.

Jak inwestycje w innowacje podnoszą jakość oferty - zdjęcie
Czytaj artykuł

Jak inwestycje w innowacje podnoszą jakość oferty

Lata 2007-2013 to w Polsce okres realizacji Programu Innowacyjna Gospodarka. Wśród beneficjentów akcji znalazły się m.in. jednostki naukowe i badawcze, instytucje otoczenia biznesu czy też administracja publiczna (w zakresie elektronicznych usług dla obywateli). 

Ogólne - budownictwo.org Więcej artykułów

Czym wykończyć taras, żeby nie był śliski? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Czym wykończyć taras, żeby nie był śliski?

Taras przy domu pozwala na kontakt z przyrodą i wypoczynek. Aranżacja tej przestrzeni jest niezwykle ważna, dlatego trzeba zadbać o to, żeby wykończyć go odpowiednimi materiałami. 

Solidny podjazd do domu – z czego wykonać? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Solidny podjazd do domu – z czego wykonać?

Najważniejsze w wykonywaniu podjazdu jest odpowiednie utwardzenie podłoża i dobór grubości elementów, którymi ten podjazd wyłożymy.

Po co brukowa opaska wokół domu? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Po co brukowa opaska wokół domu?

Przygotowanie brukowej opaski wokół domu, nie należy do koniecznych elementów projektu. Może jednak znacząco poprawić estetykę i komfort użytkowania budynku.

Tikkurila radzi, jak zabezpieczyć drewno za zewnątrz domu - zdjęcie
Czytaj artykuł

Tikkurila radzi, jak zabezpieczyć drewno za zewnątrz domu

Meble ogrodowe, tarasy, a nawet elewacje – coraz więcej elementów na zewnątrz domu jest wykonywanych z drewna. 

Porady prawne - Ubezpieczenia Więcej artykułów

Drewniana podłoga – jaki rodzaj wybrać? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Drewniana podłoga – jaki rodzaj wybrać?

Drewno to surowiec popularnie wykorzystywany do produkcji podłóg, jednak warto pamiętać, że jego gatunków jest wiele. Poszczególne odmiany różnią się miedzy sobą nie tylko wyglądem, ale również właściwościami fizycznymi, dlatego warto rozważyć, jaki gatunek wybrać, aby podłoga cieszyła oko swoim wyglądem na dłużej.

 

Procedury odzyskiwania długów - zdjęcie
Czytaj artykuł

Procedury odzyskiwania długów

Niezapłacona faktura to duży kłopot dla przedsiębiorcy. Zazwyczaj nie otrzymuje gratyfikacji za przekazany towar lub wykonaną usługę, a do tego musi zapłacić podatek od zysku, jakiego w rzeczywistości nie ma. To jeden z powodów dlaczego firmy coraz częściej decydują się na działania windykacyjne. Wbrew powszechnym przekonaniom nie mają one nic wspólnego z „użyciem siły”.

no image
Czytaj artykuł

UGODA Z TOWARZYSTWEM UBEZPIECZENIOWYM

Sposób w jaki zakończy się postępowanie odszkodowawcze ma istotne znaczenie dla klientów Towarzystw Ubezpieczeniowych. Wpływa on bowiem nie tylko na wysokość przyznanego odszkodowania, ale też na możliwość prowadzenia sporu w sądzie  oraz przede wszystkim na szybkość samego postępowania likwidacyjnego.

no image
Czytaj artykuł

Trudności przewoźników z odzyskiwaniem odszkodowań transportowych

Przewoźnicy jak wszyscy poruszający się po drogach mają obowiązek i potrzebę należytego zabezpieczenia swoich interesów przez zawarcie właściwej polisy ubezpieczeniowej. Są to polisy obowiązkowe tj. OC pojazdu - zestawu jak również dobrowolne  np. OCP tzw. OC przewoźnika, czy tradycyjne AC. Dobrze jest jak przewoźnik zadba również o to, by nadawca lub odbiorca towaru zawarł dobrowolne ubezpieczenie  przewożonego ładunku tzw. OC CARGO.

Remonty Więcej artykułów

Użycie mas bitumicznych – Ty też to potrafisz. Poradnik z komentarzem eksperta - zdjęcie
Czytaj artykuł

Użycie mas bitumicznych – Ty też to potrafisz. Poradnik z komentarzem eksperta

Bardzo często planując remont lub budowę od razu zakładamy, że niezbędna będzie pomoc ekipy fachowców.

W Twoim domu panuje upał? Pomyśl o jego… dociepleniu - zdjęcie
Czytaj artykuł

W Twoim domu panuje upał? Pomyśl o jego… dociepleniu

Jak wynika z prognoz serwisu AccuWeather, w te wakacje, oprócz przejściowych okresów burzowych, czekają nas w Polsce wyjątkowe upały, dochodzące nawet do bagatela 38 stopni.

Poradnik wykonawcy: jak zaizolować nowe i docieplić stare ściany z bali drewnianych? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Poradnik wykonawcy: jak zaizolować nowe i docieplić stare ściany z bali drewnianych?

Choć w polskim budownictwie mieszkaniowym od niepamiętnych już czasów króluje tradycyjna technologia murowana, to inwestorzy indywidualni coraz chętniej sięgają też po rozwiązania nieco mniej standardowe – na przykład domy z bali drewnianych. Ściany zewnętrzne o takiej konstrukcji zazwyczaj nie spełniają wymagań efektywności energetycznej bez zainstalowania dodatkowej warstwy izolacyjnej. O czym powinien pamiętać wykonawca podczas ocieplania nowych oraz termomodernizacji starych obiektów tego typu?

Ogrzewanie podłogowe – jaką podłogę wybrać? - zdjęcie
Czytaj artykuł

Ogrzewanie podłogowe – jaką podłogę wybrać?

Przez wiele lat eksperci, jako najlepszą okładzinę na ogrzewanie podłogowe, zalecali płytki. Polscy inżynierowie wraz z marką Arbiton opracowali innowacyjne podłogi z rdzeniem mineralnym HD MINERAL CORE, które dzięki unikalnym właściwościom zapewniają wysoką efektywność ogrzewania, a przy tym są praktyczne jak płytki i ciepłe w dotyku jak drewno.


Najpopularniejsze tagi