Artykuły - Wiadomości


 
„W rytmie” – niezwykły projekt architektoniczny od SRDK Architekci Studio Śródka - zdjęcie

„W rytmie” – niezwykły projekt architektoniczny od SRDK Architekci Studio Śródka

02-08-2021

Za nami najpopularniejszy w Europie Wschodniej festiwal rockowy Jarocin. 36 lat temu, w tym samym wielkopolskim mieście, zespół Republika zagrał pamiętny koncert zakończony utworem „Moja krew”. Piosenkę wysłuchano w absolutnej ciszy. Hymn, który wybrzmiał z ust Grzegorza Ciechowskiego, poruszył całą publiczność. Wyjątkowe wydarzenie przypomina nam o korzeniach, odwzorowanych w jednym z projektów SRDK Architekci Studio Śródka – koncepcji łączącej muzyczne tradycje i  futurystyczną architekturę.

Czytaj więcej

 
Dlaczego właściwy dobór rolet pozytywnie wpływa na zdrowie? Pytamy eksperta - zdjęcie

Dlaczego właściwy dobór rolet pozytywnie wpływa na zdrowie? Pytamy eksperta

02-08-2021

Upały, szczególnie dotkliwie odczuwane tego lata, wpływają niekorzystnie na zdrowie, obniżają koncentrację i prowadzą do spadku energii. Miesiące letnie, ze względu na wysokie stężenie pyłków w powietrzu, to także trudny czas dla alergików.

Czytaj więcej

 
Skomplikowane dachy wielospadowe – co musisz o nich wiedzieć? - zdjęcie

Skomplikowane dachy wielospadowe – co musisz o nich wiedzieć?

30-07-2021

Dach wielopołaciowy - kojarzy się przede wszystkim z dużymi posiadłościami.

Czytaj więcej

 
Jony – naturalne wspomaganie dobrego samopoczucia - zdjęcie

Jony – naturalne wspomaganie dobrego samopoczucia

29-07-2021

Choć nie widać ich gołym okiem, potrafią czynić prawdziwe cuda. Tak, tak – naturalne jony w powietrzu to mali superbohaterowie, którzy potrafią zdziałać wiele dobrego dla mieszkańców. Dlaczego warto zaprosić je do domu i jakie mają moce? Już wyjaśniamy.

Czytaj więcej

 
Dach płaski – poznaj pięć przykazań poprawnej izolacji! - zdjęcie

Dach płaski – poznaj pięć przykazań poprawnej izolacji!

29-07-2021

Dach płaski to nie tylko domena budownictwa wielorodzinnego czy magazynowego. Nowoczesne trendy architektoniczne oraz dążenie do prostych form w domach pasywnych to argumenty przemawiające za stropodachami. O czym zawsze powinien pamiętać wykonawca, przystępując do ocieplenia dachu płaskiego?

Czytaj więcej

 
Kolekcje inspirowane pięknem naturalnego drewna. Styl japandi w nowej odsłonie płytek wielkoformatowych Ceramiki Paradyż - zdjęcie

Kolekcje inspirowane pięknem naturalnego drewna. Styl japandi w nowej odsłonie płytek wielkoformatowych Ceramiki Paradyż

29-07-2021

Subtelna paleta barw, proste formy i naturalna harmonia. Tak w kilku słowach można zdefiniować jeden z najgorętszych trendów wnętrzarskich tego roku – japandi.

Czytaj więcej

 
Klimat dawnych lat - JAZZ LOFT APARTMENTS w systemach ALUPROF - zdjęcie

Klimat dawnych lat - JAZZ LOFT APARTMENTS w systemach ALUPROF

29-07-2021

Kryteria tego, co uważamy za piękne, zmieniają się w czasie. Jedno, co wiemy, to że „stare jest piękne”.

Czytaj więcej

 
Wybieramy bruzdownicę do betonu – na co zwrócić uwagę? - zdjęcie

Wybieramy bruzdownicę do betonu – na co zwrócić uwagę?

29-07-2021

Bruzdownice to narzędzia, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w warunkach profesjonalnych, głównie na placu budowy. W warunkach domowych wykorzystywane są przede wszystkim do wykonywania otworów pod instalacje, choć niekiedy próbuje się je prowizorycznie zastępować szlifierkami kątowymi, co jednak nie gwarantuje ani w pełni satysfakcjonujących efektów ani pełnego bezpieczeństwa pracy. Dlatego też bruzdownica do betonu zawsze powinna znaleźć się na wyposażeniu firmy remontowo-budowlanej. Podpowiadamy, jak ją wybrać.

Czytaj więcej

 
Expobud – Gliwickie Targi Budownictwa - Targi Zielona Energia  - zdjęcie

Expobud – Gliwickie Targi Budownictwa - Targi Zielona Energia

28-07-2021

Targi, które chcemy Państwu zaproponować w edycji jesiennej są skierowane do przedsiębiorców z branży budowlanej, wnętrz oraz instalacyjnej. Wrzesień Targowy w GLIWICACH to dobry czas by przypomnieć, utrwalić zwiedzającym targi Państwa Firmę.

Czytaj więcej

 
NCBR proponuje kilka wariantów zmian dla polskiego budownictwa senioralnego - zdjęcie

NCBR proponuje kilka wariantów zmian dla polskiego budownictwa senioralnego

28-07-2021

W Polsce jest 2,6 miliona jedno- i dwuosobowych gospodarstw domowych, w których mieszkają seniorzy, a w około 40% z nich przynajmniej jedna osoba zmaga się z jakimś rodzajem niepełnosprawności. Żyją w niedostosowanych do ich potrzeb, nierzadko za dużych, a przez to niedostatecznie ogrzewanych i generujących inne koszty domach czy mieszkaniach.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 25152

Najpopularniejsze tagi