Artykuły - Wiadomości


 
Zalety i zastosowanie wycieraczek aluminiowych - zdjęcie

Zalety i zastosowanie wycieraczek aluminiowych

01-02-2023

Wycieraczki znajdują zastosowanie w praktycznie każdym obiekcie, z którego korzystają ludzie. Nie tylko zatrzymują zanieczyszczenia nanoszone przez obuwie, ale też zmniejszają ryzyko poślizgnięć i wypadków przy wejściu do budynku. Obecnie coraz popularniejsze stają się nowoczesne wycieraczki aluminiowe, które występują w wariancie zewnętrznym oraz wewnętrznym. Te pierwsze pozwalają na wstępne oczyszczenie obuwia, natomiast drugie skutecznie zatrzymują drobne pyły i usuwają wilgoć. Wysokiej jakości wycieraczki pozwalają na utrzymanie każdego budynku w nienagannym stanie.

Czytaj więcej

 
Branża budowlana kołem zamachowym gospodarki - targi BUDMA i WINDOOR-TECH 2023 otwarte! - zdjęcie

Branża budowlana kołem zamachowym gospodarki - targi BUDMA i WINDOOR-TECH 2023 otwarte!

01-02-2023

Ponad 600 firm z 26 krajów, udział kupców i inwestorów z czterech kontynentów, blisko 30 konferencji, pokazów i warsztatów - tak w skrócie prezentuje się tegoroczna edycja targów Budma i Windoor-tech. Rozpoczęte dziś najważniejsze wydarzenie dla branży budowlanej potrwa do 3 lutego. Podczas uroczystego otwarcia wręczono Złote Medale Grupy MTP dla najlepszych produktów. Z kolei stoiska, które zostały zaaranżowane ze szczególną wizją otrzymały Nagrodę Acanthus Aureus.

Czytaj więcej

 
Czas na Zawodowców - nowości w sieci hurtowni Euroterm - zdjęcie

Czas na Zawodowców - nowości w sieci hurtowni Euroterm

01-02-2023

Jesteś zawodowym instalatorem i nie znosisz fuszerek? Twoim priorytetem jest jakość, czas i komfortowa współpraca? Świetnie trafiłeś! Euroterm – jeden z największych dostawców techniki grzewczej i sanitarnej właśnie uruchomił autorski program lojalnościowy, który spełnia twoje wymagania i daje dodatkowe korzyści. Nie czekaj - poznaj ZAWODOWCÓW!

Czytaj więcej

 
Śnieżka Trade of Colours jednym z „Diamentów Forbesa” - zdjęcie

Śnieżka Trade of Colours jednym z „Diamentów Forbesa”

01-02-2023

Śnieżka Trade of Colours z Grupy Śnieżka znalazła się na 17. miejscu w tegorocznym zestawieniu „Diamentów Forbesa” z województwa mazowieckiego wśród dużych firm.

Czytaj więcej

 
Architekt Agnieszka Kalinowska-Sołtys opowiada o misji jaką ma architektura - zdjęcie

Architekt Agnieszka Kalinowska-Sołtys opowiada o misji jaką ma architektura

31-01-2023

„W idealnym świecie chcielibyśmy projektować i budować budynki, które w żaden sposób nie będą negatywnie oddziaływały na środowisko” – arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, członek zarządu i partner w APA Wojciechowski Architekci, prezes SARP, ekspert w dziedzinie zielonej architektury, a przede wszystkim kobieta sukcesu opowiada o swojej pasji bycia architektem. Zdradza też, dlaczego warto startować w konkurach, takich jak Saint-Gobain Glass Design Award.

Czytaj więcej

 
Projektujesz instalacje budynkowe? Możesz liczyć na wsparcie PAROC! - zdjęcie

Projektujesz instalacje budynkowe? Możesz liczyć na wsparcie PAROC!

31-01-2023

Bez dobrego projektu uwzględniającego odpowiednią izolację termiczną, przeciwkondenacyjną czy przeciwogniową, trudno o poprawnie funkcjonujące instalacje techniczne czy przemysłowe.

Czytaj więcej

 
Śnieżka tradycyjnie gra o zdrowie z WOŚP - zdjęcie

Śnieżka tradycyjnie gra o zdrowie z WOŚP

31-01-2023

Podczas 31. Finału Śnieżka jak co roku dołożyła cegiełkę do szczytnego celu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Śnieżka przekazała na zbiórkę łącznie 60 tys. zł w dwóch lokalnych sztabach. Oprócz tego zapewniła zestawy gadżetów na licytacje łącznie czterech sztabów.

Czytaj więcej

 
Zaproszenie na Webinar Stowarzyszenia DAFA – DACHY ZIELONE  - 09 lutego od godz. 11:00 - zdjęcie

Zaproszenie na Webinar Stowarzyszenia DAFA – DACHY ZIELONE - 09 lutego od godz. 11:00

30-01-2023

Zielone dachy, obok wielu zalet architektonicznych i społecznych, pozwalają również w sposób zrównoważony na zagospodarowanie cennej wody opadowej.

Czytaj więcej

 
Fasady wentylowane w budynkach wysokich i wysokościowych. Jakie wymagania dla ochrony przed ogniem, wilgocią i wiatrem? - zdjęcie

Fasady wentylowane w budynkach wysokich i wysokościowych. Jakie wymagania dla ochrony przed ogniem, wilgocią i wiatrem?

27-01-2023

Projektowanie obiektów wielopiętrowych wiąże się z większymi wyzwaniami w zakresie ochrony przed ogniem, wiatrem oraz stratami cieplnymi – szczególnie, jeśli pod uwagę weźmiemy popularny typ konstrukcji ścian zewnętrznych wykańczanych fasadą wentylowaną. O jakich zjawiskach fizycznych i obciążeniach mowa? W jaki sposób determinują one dobór odpowiedniej izolacji budynku?

Czytaj więcej

 
Energooszczędne okna i drzwi  – sposób na niższe koszty ogrzewania - zdjęcie

Energooszczędne okna i drzwi – sposób na niższe koszty ogrzewania

27-01-2023

Okna, drzwi tarasowe oraz drzwi zewnętrzne cechujące się wysokimi parametrami termoizolacyjności i szczelności skutecznie chronią przed stratami ciepła z domu. Dzięki temu można obniżyć rachunki za ogrzewanie, co w czasach rosnących cen surowców energetycznych jest szczególnie istotne.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 27226

Najpopularniejsze tagi
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.