Artykuły - Wiadomości


 
PlanRadar: zrównoważony rozwój i zeroemisyjność głównym celem budownictwa w Polsce i na świecie - zdjęcie

PlanRadar: zrównoważony rozwój i zeroemisyjność głównym celem budownictwa w Polsce i na świecie

26-09-2022

Z najnowszego badania „The architecture of the future” przeprowadzonego przez PlanRadar wynika, że we wszystkich przebadanych przez firmę krajach, w tym także w Polsce, zrównoważony rozwój oraz redukcja emisji dwutlenku węgla będą priorytetem dla branży budowlanej w najbliższej przyszłości.

Czytaj więcej

 
„Nie trać energii” - nowa kampania KRISPOL zwraca uwagę na konieczność termomodernizacji domów i oferuje pomoc w tej operacji - od wyceny po dotację - zdjęcie

„Nie trać energii” - nowa kampania KRISPOL zwraca uwagę na konieczność termomodernizacji domów i oferuje pomoc w tej operacji - od wyceny po dotację

26-09-2022

26 września br. marka KRISPOL ruszy z nową kampanią informacyjną z zakresu wymiany stolarki i termomodernizacji domu.

Czytaj więcej

 
Termoizolacja  – na wysokie ceny energii, na problemy ze smogiem, na zdrowie! - zdjęcie

Termoizolacja – na wysokie ceny energii, na problemy ze smogiem, na zdrowie!

26-09-2022

Wzrost cen gazu, energii oraz węgla sprawia, że energia jest coraz droższa, a co za tym idzie, rosną też koszty ogrzewania i chłodzenia domów. To jednak nie jedyne wyzwanie, z którym musimy się mierzyć. Niekorzystne zmiany klimatu, smog, niska jakość powietrza w pomieszczeniach... Czy możemy coś z tym zrobić? Owszem. Istnieje narzędzie o szerokim spectrum działania, które może poprawić naszą sytuację w każdym z tych aspektów – termoizolacja budynków.

Czytaj więcej

 
Wodór i kompozyty – kluczowe połączenie - zdjęcie

Wodór i kompozyty – kluczowe połączenie

23-09-2022

Już za kilka dni – 28 i 29 września w EXPO Kraków odbędą się Międzynarodowe Targi Materiałów, Technologii i Wyrobów Kompozytowych KOMPOZYT-EXPO®, które będą idealną okazją na szeroką dyskusję i szansą na rozwój technologii wodorowych.

Czytaj więcej

 
Jak ustrzec się przed bakterią Legionella w instalacjach? - zdjęcie

Jak ustrzec się przed bakterią Legionella w instalacjach?

23-09-2022

W zdrowym ciele zdrowy duch – w przypadku budynków takim duchem są media transportowane przez rury i kanały ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i klimatyzacji.

Czytaj więcej

 
Food Hall Browary w Browarach Warszawskich. Industrialne wnętrze pełne dobrego designu – prezentacja online i wywiad - zdjęcie

Food Hall Browary w Browarach Warszawskich. Industrialne wnętrze pełne dobrego designu – prezentacja online i wywiad

22-09-2022

Food Hall Browary to wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy. Nowoczesny street food premium w zabytkowej przestrzeni ceglanych kolebek znajduje się w dawnej leżakowni mieszczącej się w kompleksie mixed use - Browarach Warszawskich. Zapraszamy na prezentację wnętrza w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Porozmawiamy z autorem projektu Karolem Pasternakiem z pracowni NOKE Architects, który opowie o realizacji, innych ciekawych wnętrzach i planach na przyszłość. Widzimy się 28 września 2022 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

Czytaj więcej

 
Odkryj nowe oblicze budownictwa – przyjdź na Targi LUBDOM - zdjęcie

Odkryj nowe oblicze budownictwa – przyjdź na Targi LUBDOM

22-09-2022

Okna, drzwi, piece, pompy ciepła, bramy, kostka brukowa, materiały budowlane, podłogi, meble czy dachy to zaledwie kilka pozycji z szerokiej oferty Targów LUBDOM, które odbędą się już 7 - 9 października w Targach Lublin. Prezentacja aktualnych trendów nowoczesnej architektury i nieszablonowych rozwiązań technologicznych w duchu eco – friendly, spotkania z ekspertami z branży budownictwa i doradztwo w zakresie doboru i użytkowania wybranych źródeł ciepła – właśnie tak zapowiada się najważniejsze spotkanie branży budowlanej w Polsce Wschodniej.

Czytaj więcej

 
Szklany spacer brzegiem jeziora w Tarnobrzegu - zdjęcie

Szklany spacer brzegiem jeziora w Tarnobrzegu

22-09-2022

23 września br. zostanie otwarta trasa tzw. szklanego spaceru nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego.

Czytaj więcej

 
Nowoczesny trend na czarną stolarkę - zdjęcie

Nowoczesny trend na czarną stolarkę

22-09-2022

Czerń to ponadczasowy kolor, którzy cechuje elegancki minimalizm. Świetnie sprawdza się nie tylko w modzie, lecz również w architekturze, zwłaszcza tej nowoczesnej.

Czytaj więcej

 
Przesiewacz bębnowy - na co zwrócić uwagę przed zakupem? - zdjęcie

Przesiewacz bębnowy - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

22-09-2022

Przesiewacz bębnowy to specjalistyczna maszyna, która znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim przy realizowaniu zaawansowanych prac przemysłowych.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 26833

Najpopularniejsze tagi