Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuły - Wiadomości


 

Budynki odpowiadają za niemal połowę zużycia energii. Drewno pomoże je ograniczyć?

13-08-2020

Budynki odpowiadają za aż 42% finalnego zużycia energii, 30% zużycia wody oraz 35% emisji gazów cieplarnianych – wynika z danych Komisji Europejskiej.

Czytaj więcej

 
Współczesne dylematy inwestorów, czyli jaką osłonę przed słońcem wybrać do domu? - zdjęcie

Współczesne dylematy inwestorów, czyli jaką osłonę przed słońcem wybrać do domu?

13-08-2020

Słońce jest źródłem światła i ciepła, a dzięki nowoczesnym technologiom z tego naturalnego zasobu energii możemy także korzystać we własnym domu.

Czytaj więcej

 
Pomysł na pokój ucznia – zobacz propozycje MIKOŁAJSKAstudio - zdjęcie

Pomysł na pokój ucznia – zobacz propozycje MIKOŁAJSKAstudio

13-08-2020

Co do zasady, aby dobrze pełnić swoją funkcję pokój ucznia powinien uwzględniać trzy strefy: nauki, zabawy oraz odpoczynku. Wydaje się proste? Nic bardziej mylnego. Doświadczenie architektów wnętrz pokazuje, że klucz do sukcesu tkwi przede wszystkim w indywidualnym podejściu do projektu. Zobaczcie pomysły pracowni MIKOŁAJSKAstudio na niebanalny pokój ucznia.

Czytaj więcej

 
Metamorfoza ogrodu przy mieszkaniu w bloku  - zdjęcie

Metamorfoza ogrodu przy mieszkaniu w bloku

13-08-2020

Prywatny zielony azyl? Czemu nie! O własnym skrawku ziemi marzy dziś wielu Polaków. Dlatego mieszkania usytuowane na parterze, które posiadają ogród, stają się coraz bardziej atrakcyjne. W ten sposób można połączyć bowiem komfort życia w mieście z urokami wypoczynku w otoczeniu zieleni. Na urządzenie takiej przestrzeni trzeba jednak mieć pomysł. Co zrobić, aby stała się prawdziwą strefą relaksu, a jednocześnie zapewniała nam prywatność? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

 
Loft w wersji light - zdjęcie

Loft w wersji light

13-08-2020

Mieszkanie w pofabrycznych budynkach ma wiele uroku, jednak pomimo kilkunastu spektakularnych realizacji, w naszym kraju wciąż jest rzadkością. Nie każdy może sobie pozwolić na apartament w tradycyjnym, wiekowym lofcie. Dlatego wiele nowych mieszkań, domów i wnętrz, stworzonych jest w wersji “soft loft”, inspirowanej estetyką industrialną, ale bez charakterystycznej dla tego stylu surowości. Ocieplone elementami drewnianymi oraz weselszą kolorystyką, zyskują u nas coraz więcej zwolenników. Jakie meble i materiały stworzą w domu tego rodzaju atmosferę?

Czytaj więcej

 
Łazienka od pomysłu do realizacjiz Ulą Michalak i Ceramiką Tubądzin - zdjęcie

Łazienka od pomysłu do realizacjiz Ulą Michalak i Ceramiką Tubądzin

13-08-2020

Inspiracje trendami aranżacyjnymi ze światowych targów wnętrzarskich, przygotowanie planu i harmonogramu prac, wybór materiałów oraz realizacja wymarzonego pomysłu. Ula Michalak, autorka bloga InteriorsDesign, w e-booku przygotowanym wspólnie z Grupą Tubądzin, zdradza swoje propozycje na stylową łazienkę.

Czytaj więcej

 
Im więcej, tym lepiej? Maksymalizm we wnętrzach - zdjęcie

Im więcej, tym lepiej? Maksymalizm we wnętrzach

13-08-2020

Surowe, skandynawskie wnętrza powoli ustępują miejsca nasyconym, tętniącym wzorami i kolorami przestrzeniom, w których króluje maksymalizm. Eklektyczne połączenia, eksperymenty z kolorami i odważny dobór dodatków - to wizytówka stylu. Dlaczego tak dobrze sprawdza się w przestrzeniach publicznych?

Czytaj więcej

 
Dynamicznie, ergonomicznie i nowocześnie – nowe wnętrza w siedzibie firmy HAMA ze szklanymi ściankami od AWILUX - zdjęcie

Dynamicznie, ergonomicznie i nowocześnie – nowe wnętrza w siedzibie firmy HAMA ze szklanymi ściankami od AWILUX

13-08-2020

Firma HAMA stanęła przed wyzwaniem modernizacji polskiej siedziby w Robakowie koło Poznania. Część biurowa miała zyskać nową jakość z korzyścią dla komfortu i efektywności pracowników. Jednym z głównych założeń projektowych było stworzenie wspólnej przestrzeni podzielonej szklanymi ściankami. Stworzeniem przeszkleń zajęła się leszczyńska firma AWILUX

Czytaj więcej

 
Ekologiczne i innowacyjne rozwiązania w polskich domach - zdjęcie

Ekologiczne i innowacyjne rozwiązania w polskich domach

13-08-2020

Blisko połowa osób, które przeprowadzały remont w ubiegłym roku, zwracała uwagę na ekologiczne rozwiązania. Jak dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne oraz prośrodowiskowego systemy w budownictwie i wykończeniu wnętrz?

Czytaj więcej

 
Stoły rozkładane - jakie mają zalety i jakie wybrać? - zdjęcie

Stoły rozkładane - jakie mają zalety i jakie wybrać?

12-08-2020

Stoły rozkładane to niezwykle funkcjonalne meble, które doskonale sprawdzają się w kuchni, jadalni...

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 23916

Najpopularniejsze tagi