Wynik wyszukiwania

 
Jak zaizolować przestrzeń wokół wanny i prysznica? zdjęcie

Jak zaizolować przestrzeń wokół wanny i prysznica?

Łazienka to domowa strefa relaksu, z której korzystamy na co dzień. Bez względu na to, czy jesteśmy zwolennikami wanny lub prysznica, czy też używamy obu tych rozwiązań, ważne jest utrzymanie czystości w strefie kąpielowej. Łazienkowa przestrzeń jest szczególnie narażona na wilgoć, dlatego kluczową kwestię stanowi zabezpieczenie przed jej działaniem newralgicznych punktów. Pomogą w tym dobrze dobrane wyroby izolacyjne.

Czytaj więcej

 
Rekultywacja terenów przemysłowych przez Grupę CREATON zdjęcie

Rekultywacja terenów przemysłowych przez Grupę CREATON

Racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych i ochrona bioróżnorodności naszej planety to jedne z najważniejszych założeń, które znajdują się u podłoża działalności europejskiej Grupy CREATON.

Czytaj więcej

 
Niwelacja terenu w geodezji i budownictwie zdjęcie

Niwelacja terenu w geodezji i budownictwie

Przez termin niwelacja terenu rozumie się geodezyjne pomiary wysokościowe polegające na wyznaczaniu różnic wysokościowych na danym terenie. Pozwala to zaznajomić się z jego dokładnym ukształtowaniem i nanieść te informacje na mapę. Wiedza o różnicach wysokościowych jest niezwykle cenna zarówno dla inwestorów jak i ekip budowlanych, które muszą uwzględnić kształt podłoża podczas pracy.

Czytaj więcej

 
Wózki widłowe terenowe - czyli jakie? Wyjaśniamy! zdjęcie

Wózki widłowe terenowe - czyli jakie? Wyjaśniamy!

Spotkałeś się z terminem "wózki widłowe terenowe" ale nie wiesz co dokładnie oznacza?

Czytaj więcej

 
Kostka brukowa wokół domu - jak to zrobić? zdjęcie

Kostka brukowa wokół domu - jak to zrobić?

Wygodny podjazd, elegancki chodnik wokół posesji, a może ścieżka ogrodowa? Z wykorzystaniem kostki brukowej stworzymy estetyczne otoczenie domu.

Czytaj więcej

 
Budowa osiedla na terenie poprzemysłowym – o czym należy pamiętać? zdjęcie

Budowa osiedla na terenie poprzemysłowym – o czym należy pamiętać?

Obecnie rośnie zainteresowanie inwestycjami zabudowy. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie lub wynajmowanie mieszkania. Przez to inwestorzy i deweloperzy szukają nowych miejsc, w których możliwe jest pobudowanie osiedla mieszkaniowego. Warto wiedzieć, że nowe tereny przemysłowe są bardzo ciekawe, ale jednocześnie mogą stać się ryzykownym miejscem do zabudowy. Jak zatem zadbać o to, by budowa nowej inwestycji nie była trudna, a grunt spełniał wszystkie najwyższe normy?

Czytaj więcej

 
Bezpieczniej wokół domu z rozwiązaniami smart zdjęcie

Bezpieczniej wokół domu z rozwiązaniami smart

Systemy określane jako inteligentne kojarzone są z nowoczesnością i komfortem. Zastosowane w przydomowej przestrzeni nie tylko ułatwią codzienne funkcjonowanie, ale mogą znacząco zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. A świadomość, że zarówno będąc w domu, jak i przebywając poza nim, możemy mieć wszystko pod kontrolą, jest bezcenna. 

Czytaj więcej

 
Biel wokół domu z Jedynką zdjęcie

Biel wokół domu z Jedynką

Klasyczna biel jest niezwykle eleganckim kolorem w wystroju, który świetnie sprawdza się nie tylko we wnętrzach, ale pozwalała także na efektowne udekorowanie zewnętrznej przestrzeni wokół domu. Wprowadza lekkość do przydomowego otoczenia, wdzięcznie komponując się zarówno z odcieniami natury i drewnianymi obiektami, jak i z industrialnymi elementami budynków i ogrodów, łagodząc je swoją delikatnością.

Czytaj więcej

 
Niebanalna przestrzeń wokół domu – postaw na profesjonalny projekt zdjęcie

Niebanalna przestrzeń wokół domu – postaw na profesjonalny projekt

Każdy kto zmierzył się z budową własnego domu wie jak długotrwały i męczący może być to proces. Z reguły budowa zajmuje nam on od kilkunastu miesięcy do kilku lat. 

Czytaj więcej

 
W 2018 planujesz budowę domu? Nie zapomnij o zagospodarowaniu terenu wokół niego zdjęcie

W 2018 planujesz budowę domu? Nie zapomnij o zagospodarowaniu terenu wokół niego

Początek nowego roku to idealny moment na zaplanowanie wszystkich działań budowlanych. Poza przygotowaniem projektu wymarzonego domu i szukaniu inspiracji do jego udekorowania, warto na moment zatrzymać się i pomyśleć o projekcie całej działki. 

Czytaj więcej

 
Platformy robocze do prowadzenia robót geotechnicznych w skomplikowanych warunkach terenowych zdjęcie

Platformy robocze do prowadzenia robót geotechnicznych w skomplikowanych warunkach terenowych

Przed wykonaniem wzmocnienia podłoża, należy przygotować odpowiednią i bezpieczną platformę roboczą. W przypadku, gdy wzmocnienie wykonywane jest na bardzo słabym podłożu lub gdy poziom roboczy znajduje się znacznie powyżej lub poniżej terenu (wykopy i nasypy), roboty ziemne, platforma robocza oraz ewentualne odwodnienie powinny być przedmiotem projektu technicznego.

Czytaj więcej

 
Wiosenne prace wokół domu. Kto pamięta o przeglądzie drabiny ogrodowej? zdjęcie

Wiosenne prace wokół domu. Kto pamięta o przeglądzie drabiny ogrodowej?

Tegoroczna wiosna długo budzi się ze snu. Właściciele domów czekają już tylko, by wyjść do ogrodu i rozpocząć prace porządkowe.

Czytaj więcej

 
Jak planować budowę domu w okresie pandemii? zdjęcie

Jak planować budowę domu w okresie pandemii?

Budowa domu, zwłaszcza w okresie pandemii, wymaga od nas jeszcze lepszej organizacji i dogłębnego przygotowania na każdym etapie inwestycji. Jak zatem zaplanować budowę, aby - mimo pandemicznych trudności - uczynić ją jak najsprawniejszą? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, menedżer sprzedaży w firmie AWILUX.

Czytaj więcej

 
Jak pozbyć się wilgoci w domu? zdjęcie

Jak pozbyć się wilgoci w domu?

Wilgoć w domu to znak, że mury wystawione są na działanie wody - regularne lub okresowe.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 10169