Artykuł Dodaj artykuł

Rozwiązania fischer FireStop zabezpieczają Międzynarodowy Port Lotniczy King Khalid (KKIA) w Rijadzie

Międzynarodowy port lotniczy King Khalid (KKIA) w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej jest obecnie poddawany gruntownej renowacji.

Międzynarodowy port lotniczy King Khalid (KKIA) w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej jest obecnie poddawany gruntownej renowacji. Wytrzymałe mocowania, rozwiązania FireStop i systemy instalacyjne firmy fischer gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas codziennych podróży, a także sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, np. w trakcie pożaru.

Rozwiązania fischer FireStop zabezpieczają Międzynarodowy Port Lotniczy King Khalid (KKIA) w Rijadzie

Około 26 mln pasażerów linii lotniczych wystartowało i wylądowało na lotnisku King Khalid w 2019 roku. KKIA w Rijadzie to drugie co do wielkości lotnisko Arabii Saudyjskiej pod względem liczby pasażerów. Lotnisko zostało ukończone w 1983 roku. Jego powierzchnia zajmuje 375 km2, z czego tylko około jedna czwarta jest obecnie użytkowana. Wieża kontrolna, która na wysokość 81 m, należy do najwyższych na świecie.

Prace remontowe podzielone są na etapy, aby nie zakłócać działalności lotniska. Celem projektu jest zwiększenie przepustowości portu lotniczego KKIA, a zwłaszcza nowego 5 terminalu, oraz poprawa reszty świadczonych usług. Rozwiązania produktowe fischer są stosowane w terminalach 3 i 4, z których każdy ma siedem kondygnacji.

fischer gwarantuje bezpieczeństwo w razie pożaru

„Cieszymy się, że nasze rozwiązania fischer FireStop są instalowane w KKIA jako kluczowy środek bezpieczeństwa”, mówi Constantin Wiegert - kierownik ds. systemów elewacji i ochrony przeciwpożarowej w fischer. „Po wybudowaniu nowego lotniska w Stambule, remont i rozbudowa KKIA to kolejny duży projekt, dla którego realizujemy pasywną ochronę przeciwpożarową. Zostaliśmy znów wybrani, ponieważ oferujemy odpowiednie produkty i usługi z jednego źródła, z powodzeniem współpracujemy z naszymi partnerami handlowymi i łączymy nasze centralne know-how z kompetencjami naszych lokalnych oddziałów, co umożliwia nam bliskość klientów i rynków”.

Wszystkie otwory aplikacyjne i złącza konstrukcyjne MEP (mechaniczne, elektryczne i hydrauliczne) w KKIA zostały bezpiecznie uszczelnione przy użyciu produktów fischer FireStop. Wśród zastosowanych produktów znalazła się pęczniejąca masa akustyczna FiAM wykonana z zaprawy ognioodpornej, która pod wpływem ognia tworzy izolującą barierę, uszczelniając pomieszczenia do pięciu godzin. W projekcie zastosowano również uniwersalny uszczelniacz ogniowy UFS 310. Ten produkt rozszerza swoją pierwotną objętość i zaciska się tworząc uszczelnienie, zapewniające do czterech godzin odporności ogniowej. Kotwy stalowe fischer FAZ II, EA II i FZEA II zostały zastosowane do wielu mocowań w betonie.

Rozwiązania fischer FireStop zabezpieczają Międzynarodowy Port Lotniczy King Khalid (KKIA) w Rijadzie

Rozwiązania w zakresie produktów i usług z jednego źródła

Szczególnie duże zapotrzebowanie było na kompleksowe wsparcie techniczne podczas planowania i realizacji biernej ochrony przeciwpożarowej. Pan Farhat wyjaśnia: „Zapewniliśmy naszym klientom pełne aprobaty zgodnie z międzynarodowymi standardami wraz z rozwiązaniami FireStop, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo oraz minimalizację strat na wypadek powstania pożaru w budynku. Wspieraliśmy również wykonawców, zapewniając im kilka bezpłatnych szkoleń i certyfikatów. Nadal będziemy wspierać projekt renowacji lotniska naszą szeroką gamą usług, aż do jego pomyślnego zakończenia”.

Artykuł został dodany przez firmę

fischer Polska sp. z o.o.

fischer Polska należy do niemieckiego producenta: systemów zamocowań, wyrobów dla przemysłu samochodowego i zabawkarskiego, który obecny jest w 18 krajach na całym świecie z kilkoma zakładami produkcyjnymi.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły