Artykuł Dodaj artykuł

fischer zakotwiczył nad Morzem Czarnym

W bułgarskim mieście portowym Warna nad Morzem Czarnym powstaje nowy, ekskluzywny kompleks mieszkaniowy. Rozwiązania fischer zapewniają w nim niezawodny, wydajny i szybki montaż linii zasilających i rurociągów (System SaMontec) oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe (FireStop).

W bułgarskim mieście portowym Warna nad Morzem Czarnym powstaje nowy, ekskluzywny kompleks mieszkaniowy. Rozwiązania fischer zapewniają w nim niezawodny, wydajny i szybki montaż linii zasilających i rurociągów (System SaMontec) oraz bezpieczeństwo przeciwpożarowe (FireStop).

Budowa kompleksu Symphony Residence. Zdjęcie: fischerBudowa kompleksu Symphony Residence. Zdjęcie: fischer
 

Kompleks został położony w niewielkiej odległości od centrum miasta, plaży i parku Sea Garden. Teren ten znajduje się w popularnej dzielnicy mieszkalnej i oferuje panoramiczny widok na morze. Duży nacisk położono na komfort życia w mieszkaniach. Pomieszczenia są przestronne (ich wysokość wynosi 2,70 m) i nasłonecznione. Główny budynek powstanie w latach 2018-2021 i pomieści 180 mieszkań o powierzchni ponad 40 000 m². ​​Na parterze znajdą się sklepy spożywcze i kawiarnia.

„Ponad 40 różnych produktów fischer zostało wykorzystanych przy budowie tego budynku. Inwestor zdecydował się na wybór naszych produktów ze wglądu na ich bezkompromisową jakość oraz usługi dostosowane do potrzeb klienta.” mówi Christian Greicha - dyrektor zarządzający austriacką filią fischer.

"Wspieraliśmy naszego klienta na etapie planowania, w trakcie realizacji (poprzez rysunki, obliczenia) oraz w czasie testów i prób wyrywania. Będziemy wspierać go aż do pomyślnego zakończenia projektu” dodaje Angel Bratanov - regionalny kierownik sprzedaży na wschodnią Bułgarię w fischer Austria.

Rozwiązania systemowe i mocujące do szerokiego zakresu zastosowań

Do wykonania konstrukcji nośnej z betonu C30/C37 zastosowano śruby do betonu UltraCut FBS II oraz zaprawy iniekcyjne FIS SB 585 S wraz z elementami systemu do wykonywania tymczasowych i trwałych prac mocujących. Nowoczesna fasada budynku wykonana ze szkła oraz okładziny ceramiczno-aluminiowej została już ukończona i stanowi ozdobę budynku. System podkonstrukcji płyt ceramicznych elewacji wentylowanej został zakotwiony za pomocą kołków ramowych SXRL i śrub do betonu UltraCut FBS II. Kołki do izolacji DHM wraz z krążkami izolacyjnymi DTM 80 zostały użyte do zamocowania paneli izolacyjnych za strefą wentylowaną. Otwory zostały wykonane w betonie i w pustakach za pomocą wiertła Quattric II. Śruby do betonu UltraCut FBS II zostały również wykorzystane do zamocowania wsporników ściennych do profili nośnych szklanej fasady. Dodatkowe stalowe i chemiczne mocowania fischer stosowane do dużych obciążeń zabezpieczają elewację przed słońcem i zapewniają jej wentylację.

Kołki izolacyjne DHM wraz z krążkami izolacyjnymi DTM 80 zabezpieczają panele izolacyjne za okładziną i strefą wentylowaną. Zdjęcie: fischerKołki izolacyjne DHM wraz z krążkami izolacyjnymi DTM 80 zabezpieczają panele izolacyjne za okładziną i strefą wentylowaną.
Zdjęcie: fischer

Produkty fischer obejmują również systemy podtrzymujące instalacje elektryczne (SaMontec). Ze względu na modularną strukturę systemu oraz wiele wstępnie zmontowanych elementów konstrukcyjnych i łączników, montaż na budowie przebiega szybko i sprawnie. Systemy szyn FLS i mocowania ramowe SXRL tworzą konstrukcję nośną do szybkiego i efektywnego mocowania rurociągów, konstrukcji wspornych oraz przewodów elektrycznych. Systemy kanałów FLS i FUS bezpiecznie mocują instalacje poziome i pionowe. W inwestycji wykorzystano szyny montażowe FLS do lekkich instalacji i do wyższych obciążeń szyny FUS. Ponadto do instalacji wykorzystano także wsporniki ALK, które zostały zamontowane razem z obejmami rurowymi FRS i FGRS oraz prętami gwintowanymi.

Zdjęcie: fischer
Zdjęcie: fischer
Zdjęcie: fischer


Rozwiązania fischer FireStop uszczelniają otwory kanałowe i szczeliny konstrukcyjne budynków. Systemy FireStop są kompatybilne z MEP (Mechanical, Electrical & Plumbing). MEP jest oprogramowaniem wykorzystywanym do tworzenia różnorodnych projektów instalacyjnych począwszy od wentylacji, poprzez klimatyzację, instalacje wodne, kanalizacyjne, przeciwpożarowe i elektryczne. Wśród zastosowanych produktów w tej inwestycji znalazła się pęczniejąca masa akustyczna przeciwpożarowa FiAM. Jest to uszczelniacz ognioochronny na bazie wody, który wystawiony na działanie ognia, tworzy silnie izolującą barierę przeciwogniową wytrzymującą do 5 godzin. W budowie kompleksu mieszkalnego Symphony Residence zastosowano również pęczniejącą masę 1-K FiGM, opartą na materiale grafitowym, który pod wysokim ciśnieniem rozszerza swoją objętość 20-krotnie. Produkt następnie twardnieje, tworząc znakomite uszczelnienie przed ogniem. Do zabezpieczenia szczelin konstrukcyjnych zastosowano również elastomerową powłokę ognioodporną FFB-ES.

Szeroki asortyment niezawodnych produktów fischer pozwalających na szybki i bezpieczny montaż przekonał inwestorów do wykorzystania ich w tej inwestycji. Systemy instalacyjne SaMontec wraz z elementami montażowymi zapewniają bezpieczne i ekonomiczne mocowanie. Sprawdzony system FireStop gwarantuje bezpieczeństwo przeciwpożarowe na najwyższym poziomie. Dzięki produktom fischer, opisana inwestycja, staje się nowoczesnym, komfortowym i przede wszystkich bezpiecznym kompleksem mieszkalnym.

Artykuł został dodany przez firmę

fischer Polska sp. z o.o.

fischer Polska należy do niemieckiego producenta: systemów zamocowań, wyrobów dla przemysłu samochodowego i zabawkarskiego, który obecny jest w 18 krajach na całym świecie z kilkoma zakładami produkcyjnymi.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły