Artykuł Dodaj artykuł

Beton komórkowy - jego zastosowanie w budownictwie

Beton komórkowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością.

Beton komórkowy od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. To materiał, który ma szerokie zastosowanie w budownictwie, ponieważ daje nieograniczone możliwości kształtowania budynków. Dodatkowo ma mnóstwo zalet pozwalających tworzyć konstrukcje energooszczędne o wysokiej jakości technicznej oraz dużej trwałości. 

Beton komórkowy - jego zastosowanie w budownictwiefot. Termalica | BRUK-BET® Sp. z o.o.

Beton komórkowy ze względu na swoje właściwości bardzo dobrze sprawdza się przy wykonywaniu ścian jednowarstwowych i warstwowych. Optymalnie łączy wszystkie cechy, którymi powinna charakteryzować się ściana - to m.in. wytrzymałość, ściskanie, izolacyjność cieplna oraz ognioodporność. Dodatkowo wyróżnia się niewielką masą objętościową, dzięki czemu można z niego tworzyć elementy o dużych wymiarach przy zachowaniu wszystkich zasad ergonomii. 

Beton komórkowy - charakterystyka

Beton komórkowy ma szerokie zastosowanie w budownictwie, jest wykorzystywany do realizacji domów jednorodzinnych, wielorodzinnych oraz energooszczędnych. Każdy producent betonu komórkowego podkreśla, że tym, co wyróżnia ten materiał na tle innych, jest jego niska gęstość objętościowa. Dzięki temu czynnikowi beton komórkowy ma doskonałe parametry izolacyjności cieplnej, a do tego jest łatwy w montażu i obróbce. Gęstość betonu komórkowego wynika z jego struktury wewnętrznej. Składa się ona z olbrzymiej ilości komórek, w których znajduje się powietrze będące najlepszym izolatorem cieplnym. Dzięki temu beton komórkowy spełnia wszystkie dzisiejsze i przyszłe wymagania dotyczące izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych. Dodatkowo niewielka gęstość bloczków z tego materiału sprawia, że nawet elementy mające większą objętość i wymiary są stosunkowo lekkie. 

Beton komórkowy - jego zastosowanie w budownictwie

fot. Termalica | BRUK-BET® Sp. z o.o.

Zastosowanie betonu komórkowego

Dzięki swojej budowie i charakterystycznym walorom beton komórkowy ma bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Jest wykorzystywany jako materiał izolacyjno-konstrukcyjny, izolacyjny, a czasami także jako wypełniający. Przeznaczony może być do budowy różnego typu ścian w budownictwie mieszkalnym jednorodzinnym i wielorodzinnym, w budownictwie handlowym, magazynowym, a także w budynkach przemysłowych.

Beton komórkowy nadaje się praktycznie do każdego typu nieruchomości. Jednak nie należy go wykorzystywać do budowy piwnic i fundamentów, ponieważ to materiał mocno nasiąkliwy. 

Beton komórkowy to materiał, który posiada szereg zalet i może być zastosowany do tworzenia większości ścian w budynku. Jest bardzo ciepły, lekki oraz przyjazny dla ludzi i środowiska, dlatego często jest wykorzystywany w budowie domów energooszczędnych. 

Artykuł został dodany przez firmę

BRUK-BET Sp. z o.o.

Nazwa Bruk-Bet® jednoznacznie kojarzy się z bogatą ofertą kostek brukowych oraz innowacyjnych płyt tarasowych. Jednak niezwykłą siłę firmy budują także trzy inne marki: Termalica®, Bruk-Bet Fotowoltaika, Georyt® i Intrac® będące liderami w swoich branżach na polskim rynku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły