Artykuł Dodaj artykuł

Korzyści z zamieszkania na obrzeżach miasta

Wiele osób marzy o domu z ogrodem i decyduje się na ucieczkę z centrum miasta na jego obrzeża. Kameralne dzielnice, łączące dobrą infrastrukturę z większą swobodą i ciszą, wydają się korzystnym rozwiązaniem. Co za nim przemawia, a co trzeba przemyśleć przed podjęciem decyzji o przeprowadzce?

Wiele osób marzy o domu z ogrodem i decyduje się na ucieczkę z centrum miasta na jego obrzeża. Kameralne dzielnice, łączące dobrą infrastrukturę z większą swobodą i ciszą, wydają się korzystnym rozwiązaniem. Co za nim przemawia, a co trzeba przemyśleć przed podjęciem decyzji o przeprowadzce?

Korzyści z zamieszkania na obrzeżach miasta
Bliżej natury

Inwestycje oddalone od centrum miasta są często zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach – otoczone zielenią dają poczucie komfortu i spokoju. Kameralne osiedla domów dla wielu osób są wręcz wyrazem spełniania o sielskim życiu z dala od ulicznego zgiełku. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku rodzin z dziećmi i miłośników zwierząt – dom otoczony ogródkiem zapewnia przestrzeń do zabawy i rekreacji.

Udogodnienia na co dzień

Nie da się ukryć, że kupno wymarzonego domu na obrzeżach miasta oznacza dużą inwestycję, jednak decyzja ta w dłuższej perspektywie przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy na codzienne dojazdy. Dom zlokalizowany w miejscowościach podmiejskich szczególnie uciążliwy jest dla rodziców, którzy muszą zmierzyć się z codziennym zawożeniem i odbieraniem dzieci ze szkół i zajęć pozalekcyjnych. W tej sytuacji, dom w obrębie granic administracyjnych miasta, z dobrą komunikacją miejską, oznacza dużą oszczędność czasu i pozbycie się stresu związanego z dojazdami. Takie rozwiązanie to jednak nie tylko korzyść dla rodzin, ale dla wszystkich osób, które decydując się na kupno domu, nie chcą równocześnie rezygnować z udogodnień dnia codziennego i spotkań towarzyskich po pracy czy uczelni. Przykładem jest zlokalizowana na obrzeżach Krakowa inwestycja Nove Skotniki - http://www.mieszkania.inter-bud.pl/domy-nove-skotniki, która harmonijnie łączy urokliwą, spokojną atmosferę z dobrze rozwiniętą infrastrukturą.

Tempo rozwoju obrzeży miasta

Zauważalnie zwiększa się tempo rozwoju obszarów położonych na uboczu centrów dużych miast. Kameralny charakter tych miejsc zaczyna powoli współwystępować z szybko przeobrażającą się infrastrukturą. Inwestycje mieszkalne wiążą się z koniecznością usprawnień komunikacyjnych, budowy szkół, przedszkoli, sklepów, ośrodków sportowych i rekreacyjnych. Wszystko to sprawia, że wizja codziennych dojazdów do centrum miasta i związanych z tym kosztów jest mniej odstraszająca.

Zanim podejmiesz decyzję

Zanim zrealizujesz swoje marzenie o domuna obrzeżach miasta, sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego, aby za jakiś czas nie czuć rozczarowania. Koniecznie sprawdź także sieć połączeń z innymi częściami miasta, aby wizja sielanki z dala od zgiełku, nie przerodziła się we frustrację codziennego stania w korkach. Zwróć więc uwagę na odległość od przystanków autobusowych i dostępność PKP. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że zatłoczone centrum miasta jest niejednokrotnie trudniejsze do pokonania samochodem, niż przejazd obwodnicą miasta na obrzeża.

Co jest więc bardziej praktyczne i korzystne? Niestety każdy musi już samodzielnie zdecydować, co jest dla niego bardziej istotne.

Bogatą ofertę domów i mieszkań znajdziesz u dewelopera Inter-Bud

Podobne artykuły