Wynik wyszukiwania

 
Rozgrzany rynek nieruchomości. Jakie są koszty wykończenia mieszkania od dewelopera i na co zwrócić uwagę? zdjęcie

Rozgrzany rynek nieruchomości. Jakie są koszty wykończenia mieszkania od dewelopera i na co zwrócić uwagę?

W Polsce cały czas utrzymuje się rosnący popyt na mieszkania. Nadal dużą popularnością cieszą się także nieruchomości z rynku pierwotnego w tzw. stanie deweloperskim. Zakup takiego lokalu wiąże się jednak z koniecznością jego wykończenia oraz wyposażenia. Jaki jest koszt takiego przedsięwzięcia i na co warto zwrócić szczególną uwagę przy kupnie oraz odbiorze własnego „M”?

Czytaj więcej

 
Poznaliśmy laureatów tegoroczne edycji programu DEWELOPER ROKU 2020! zdjęcie

Poznaliśmy laureatów tegoroczne edycji programu DEWELOPER ROKU 2020!

Certyfikacja Krajowa po raz 11 nagrodziła liderów rynku budowlanego. Wśród laureatów znalazły się duże firmy z branży deweloperskiej, jak i małe rodzinne przedsiębiorstwa. Wśród nich najlepsi deweloperzy w kraju oraz inwestycje mieszkaniowe. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie odbyła się tradycyjna gala wręczenia statuetek.

Czytaj więcej

 
Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?  zdjęcie

Jak sprawdzić wiarygodność dewelopera?

Kiedy decyzja o zakupie mieszkania jest już podjęta, przyszły nabywca staje przed kolejnym wyzwaniem - znalezieniem mieszkania, które spełni jego oczekiwania, a jednocześnie będzie osiągalne pod względem finansowym. Jeżeli poszukujemy mieszkania na rynku pierwotnym, dobrze jest przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedzieć się więcej o deweloperze, od którego planujemy kupić lokal. Tutaj z pomocą przychodzi Pewny Lokal.

Czytaj więcej

 

W którym mieście działa najwięcej deweloperów?

Narodowy Bank Polski niedawno poinformował, ilu deweloperów działa w największych krajowych miastach. Warto przyjrzeć się interesującym danym na ten temat.

Czytaj więcej

 
Jak sprawdzić czy deweloper nie jest zadłużony? zdjęcie

Jak sprawdzić czy deweloper nie jest zadłużony?

Własne mieszkanie, nawet małe i skromne to marzenie wielu z nas.

Czytaj więcej

 
Na co zwrócić uwagę odbierając mieszkanie od dewelopera zdjęcie

Na co zwrócić uwagę odbierając mieszkanie od dewelopera

Kupiliśmy mieszkanie od dewelopera - mamy więc pierwszy i najważniejszy krok za sobą. W końcu jednak nadchodzi moment, w którym budynek zostanie ukończony, a my będziemy zaproszeni na tak zwany odbiór techniczny mieszkania. Wtedy okaże się, że tak naprawdę najtrudniejsze jest przed nami. Jedno jest jednak pewne - nie możemy panikować. Odpowiednie podejście to połowa sukcesu - drugą połową jest z kolei świadomość dotycząca tego, co musimy sprawdzić przed podpisaniem protokołu odbioru. Na tym właśnie zamierzamy skupić się w naszym artykule.

Czytaj więcej

 

Zaskakujące wyniki sprzedaży deweloperów. Rynek deweloperski hamuje?

Statystyki sprzedażowe pierwotnego rynku mieszkaniowego w drugim kwartale i pierwszym półroczu br., mierzone wynikami deweloperów giełdowych, tym razem oparły się kolejnej fazie eskalacji. 

Czytaj więcej

 
Dlaczego warto kupować mieszkanie od dewelopera? zdjęcie

Dlaczego warto kupować mieszkanie od dewelopera?

Kiedy chcemy kupić mieszkanie, stajemy przed najważniejszym dylematem, czyli czy zdecydować się na mieszkanie z rynku wtórnego, czy też od dewelopera. W ostatnich latach coraz więcej osób stawia na ofertę deweloperów, dlatego warto przyjrzeć się, jakie korzyści daje to rozwiązanie, aby dowiedzieć się, czy naprawdę warto powielać ten trend.

Czytaj więcej

 
FB Antczak wchodzi na niemiecki rynek deweloperski z inwestycją „Projekt Q5” zdjęcie

FB Antczak wchodzi na niemiecki rynek deweloperski z inwestycją „Projekt Q5”

Dwa kameralne budynki z 16 mieszkaniami klasy premium wybuduje FB Antczak w Spandau – jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Berlina.

Czytaj więcej

 
FB Antczak: rok 2020 z rekordową sprzedażą na rynku deweloperskim zdjęcie

FB Antczak: rok 2020 z rekordową sprzedażą na rynku deweloperskim

Ponad pół tysiąca jednostek mieszkalnych sprzedała Firma Budowlana Antczak w 2020 roku. To wynik istotnie wyższy niż w roku poprzednim.

Czytaj więcej

 
Rozmowa z deweloperem - koniecznie zadaj te pytania przed kupnem mieszkania zdjęcie

Rozmowa z deweloperem - koniecznie zadaj te pytania przed kupnem mieszkania

Kupno nowej nieruchomości rodzi w głowie nabywcy kilka, często kilkanaście pytań, na które odpowiedź warto znaleźć dużo wcześniej niż w momencie podpisywania umowy.

Czytaj więcej

 
Zakup nieruchomości od dewelopera - co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji zdjęcie

Zakup nieruchomości od dewelopera - co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji

Podjęcie decyzji dotyczącej zaciągnięcia kredytu hipotecznego skutkuje niejednokrotnie zobowiązaniem na wiele lat. Coraz więcej osób przekonuje się do kredytów hipotecznych, ze względu na wysokość raty, która często wynosi tyle samo ile czynsz za wynajem mieszkania.

Czytaj więcej

 
Mieszkaniówka nie traci rozpędu, ale przed deweloperami szereg wyzwań zdjęcie

Mieszkaniówka nie traci rozpędu, ale przed deweloperami szereg wyzwań

Zapowiadany na ten rok przez niektórych analityków krach na rynku nieruchomości nie nastał, a branża już trzeci rok z rzędu notuje rekordowe wyniki. I chociaż deweloperzy muszą stawić czoła nowym wyzwaniom, co znajduje swoje odbicie we wzrostach cen, popyt na nowe mieszkania nie ustaje.  

Czytaj więcej

 
Wirtualny spacer dla deweloperów. Co warto o nim wiedzieć? zdjęcie

Wirtualny spacer dla deweloperów. Co warto o nim wiedzieć?

Przy podejmowaniu decyzji dotyczącej kupna mieszkania pod uwagę należy wziąć wiele różnych czynników. O dokonanie ostatecznego wyboru najłatwiej jest jednak już po obejrzeniu danej nieruchomości i naocznym przekonaniu się o jej wszystkich zaletach oraz ewentualnych wadach. Tak prozaiczna czynność, jak obejrzenie lokalu, którego kupnem lub wynajmem jesteśmy zainteresowani, w czasach pandemii stała się jednak nie lada problemem. Na szczęście zagrożenie ze strony koronawirusa nie musi oznaczać trudności dla kupujących oraz strat dla dewelopera – tradycyjną wizytę z powodzeniem możemy bowiem zastąpić wirtualnym spacerem.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1821