Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Kolor tworzy nastrój

Aranżując wnętrza coraz częściej zapraszamy kolory do naszych mieszkań. Kontrastujące zestawienia i designerskie wzory stały się motywem przewodnim kolekcji Colour marki Tubądzin.

Aranżując wnętrza coraz częściej zapraszamy kolory do naszych mieszkań. Kontrastujące zestawienia i designerskie wzory stały się motywem przewodnim kolekcji Colour marki Tubądzin.

Colour OrangeColour Orange

W aranżowaniu wnętrz wiodącą rolę odgrywa wyobraźnia i zaufanie odczuciom. Narząd wzroku jest wyczulony na kolory. To dlatego przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu barw do codziennego otoczenia, musimy upewnić się, że wybrane przez nas zestawienia nie są drażniące i dobrze wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Najczęściej opieramy się na dwóch schematach doboru barw: monochromatycznym oraz kontrastowym.

Violet: monochromatycznie

Jeśli pragniemy stworzyć w pomieszczeniu harmonijny, wyciszający nastrój, sięgnijmy do monochromatycznego zestawu barw. Efekt ten uzyskamy łącząc ze sobą przeróżne odcienie tego samego koloru. Fioletowa łazienka Colour Violet realizuje właśnie ten sposób doboru kolorystyki: płynnie przechodzi z jasno-fiołkowego do zdecydowanych fioletów.

Carmine: z pazurem?

Taki sam efekt uzyskamy decydując się na linię Carmine – utrzymana w tym samym wzornictwie zmieni pomieszczenie w nieco drapieżnym stylu. Przeciwwagę mogą stanowić dekory z delikatnym motywem kwiatowym, które na pewno będą pasować do łazienek kobiecych.

Green: dominacja zieleni

Monochromatyczność może także przejawiać się w jednej, kolorystycznej dominancie. Wybieramy jeden kolor i skupiamy się na odpowiednim zestawieniu drobnych elementów w obrębie tej właśnie barwy. Przykładem takiego motywu wiodącego może być kolekcja Colour Green – soczysta i pełna kolorystycznej energii.

Z kontrastem

Chcąc wprowadzić do pomieszczenia nieco dramaturgii, ożywić je lub wyróżnić jeden z elementów, wybieramy barwy przeciwstawne. Uzyskany w ten sposób kontrast nada aranżacji dynamiki i energii, będzie przykuwał wzrok i sam w sobie stanie się niebanalną ozdobą. Do stworzenia takiej aranżacji można wykorzystać płytki podłogowe i ścienne z kolekcji Colour Yellow marki Tubądzin. Ciepłe odcienie żółci zostały tu skontrastowane z czernią i chłodną szarością. Na tej samej zasadzie skontrastowano czerwień i czerń w linii Black&Red.

Lato w pełni widać nie tylko za oknami, ale i w kwitnących kolorami mieszkaniach. Odrobina odwagi, pomysłu i kreatywności sprawią, że nasze aranżacje staną się niepowtarzalną, wielobarwną wizytówką całego domu.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły