Artykuł Dodaj artykuł

DWA TARASY

Połączenie dwóch różnych materiałów w nawierzchni stwarza zupełnie nowe możliwości aranżacji - na przykład przydomowego tarasu.

Połączenie dwóch różnych materiałów w nawierzchni stwarza zupełnie nowe możliwości aranżacji - na przykład przydomowego tarasu.

Kostka brukowa (Via Castello
Libet Decco Colormix), deska
tarasowa, kostka granitowa.
Odpowiednie połączenie
różnych materiałów to szansa
na wyjątkową i
niepowtarzalną aranżację
przestrzeni.
Do ułożenia delikatnej mozaiki
wystarczą dwa kolory kostki
brukowej (Natulit Libet Decco
Antico). Jednocześnie
nawierzchnia precyzyjnie
wyznacza strefę odpoczynku
obok wyłożonych drewnem
ciągów komunikacyjnych.

Stosunkowo duża przestrzeń do zagospodarowania pozwala na działanie z rozmachem i łączenie na jednym tarasie materiałów posiadających zgoła odmienną naturę. Oprócz uzyskania interesującego efektu estetycznego, możliwe jest wydzielenie poszczególnych stref funkcjonalnych w obrębie jednego tarasu. Bardzo atrakcyjnym połączeniem, dającym ciekawy efekt wizualny jest zestawienie dekoracyjnej kostki brukowej z drewnem.

Doborowe sąsiedztwo

Zastosowanie różnych materiałów jest szansą na ciekawe zaaranżowanie otoczenia. Ich umiejętne połączenie wydobywa pożądane właściwości każdego z nich, a w rezultacie tworzy spójną stylowo całość.

Drewno daje wrażenie ciepła i przytulności i pasuje do większości materiałów stosowanych w budownictwie. Dzięki temu znakomicie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, gdzie łagodzi chłód stali i szkła, wykorzystanych np. na elewacji budynku. Dobrym sąsiadem drewna są duże kostki w naturalnych odcieniach. Spokojny stonowany układ, składający się z prostokątów w dużych rozmiarach doskonale prezentuje się na rozległych powierzchniach.

- Warto wziąć pod uwagę wrażliwość drewna na warunki atmosferyczne i zabudowywać je np. w zadaszonej części tarasu. Dzięki czemu materiał ten będzie chroniony przed niszczącym działaniem opadów atmosferycznych i odbarwiającymi drewno promieniami słonecznymi. Sąsiedztwo trwałej kostki znakomicie sprawdzi się na odkrytej części tarasu – mówi architekt Dawid Kuptz – koordynator ds rozwoju rynku w firmie Libet.

W jedności siła

Linia oddzielająca poszczególne rodzaje materiałów pokrywających nawierzchnię wyznacza wizualny podział przestrzeni. Zróżnicowana estetycznie nawierzchnia może także w delikatny sposób określać jej podział funkcjonalny.

Deski wytyczają ciąg komunikacyjny, kostki zaznaczają miejsce reprezentacyjne, przeznaczone do ustawienia stołu i wygodnych krzeseł. Jasna piaskowa barwa kostek sprawia wrażenie lekkości, rozciągając optycznie przestrzeń tarasu. Bardziej nasycony kolor drewna przesuwa wąskie przejście do wnętrza budynku na drugi plan. Inny przykład – luźno ułożone ciemne, drewniane podkłady wytyczają ciąg pieszy prowadzący do drzwi wejściowych. Podjazd do garażu pokrywa jasna, kontrastowa kostka.

Dwa przykłady kształtowania przestrzeni. Wydzielona nawierzchnią jadalnia na tarasie. Obok wyłożony kostką podjazd do garażu w sąsiedztwie drewna w ogrodzie skalnym. Ciekawostka! Kostki Imola (Libet Decco Colormix) barwione są w technologii Color Flex, dzięki czemu wszystkie elementy mają jednolicie przenikające się barwy.

 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły