Artykuł Dodaj artykuł

Nowa jakość w asortymencie deski barlineckiej

Z początkiem 2012 roku firma Barlinek wprowadziła istotne zmiany w zakresie prezentacji oferty deski barlineckiej, mających na celu ułatwienie właściwego wyboru Klientom. Obecnie podłogi 3-warstwowe należą do trzech nowych linii produktowych: PURE, DECOR i LIFE, z których każda jest dedykowana odpowiedniej grupie nabywców, w oparciu o wyniki kompleksowych badań marketingowych.

Z początkiem 2012 roku firma Barlinek wprowadziła istotne zmiany w zakresie prezentacji oferty deski barlineckiej, mających na celu ułatwienie właściwego wyboru Klientom. Obecnie podłogi 3-warstwowe należą do trzech nowych linii produktowych: PURE, DECOR i LIFE, z których każda jest dedykowana odpowiedniej grupie nabywców, w oparciu o wyniki kompleksowych badań marketingowych.

Nowe linie produktowe

PURE

Linia PURE – to oferta skierowana do znawców i wielbicieli podłóg z prawdziwego drewna. Szeroka paleta różnorodnych barw i struktur to najważniejsze atrybuty linii DECOR. Natomiast linia LIFE to propozycja dla osób korzystających z życia, ceniących podłogi drewniane ze względu na ich liczne zalety oraz łatwą pielęgnację.

Nowe nazwy podłóg

Dotychczas stosowane nazewnictwo w asortymencie deski barlineckiej producent zastąpił nowymi nazwami, które lepiej oddziałują na wyobraźnię Klientów. Część z nich odnosi się bezpośrednio do Cudów Natury – najpiękniejszych zakątków naszej planety, co podkreśla jednocześnie działania Barlinka na rzecz środowiska naturalnego. Aby ułatwić orientację w ofercie, producent zachował w nazwie gatunek drewna, z którego podłoga została wykonana. Dodatkowo do nazw zastosowano nowe określenia, dotyczące szerokości podłóg i ilości lameli. Deski 1-lamelowe o szerokości 180 mm to Grande, a 1-lamelowe o szerokości 130 mm – Piccolo. Deski 2-lamelowe nazywają się Doppio, natomiast podłogi 3-lamelowe to Multi.

Szeroką ofertę deski barlineckiej uzupełnia Deska YOUNG – seria specjalistycznych podłóg dla dzieci oraz Smaki Życia - pełne soczystych barw i wyrafinowanych faktur deski podłogowe, stworzone z myślą o ludziach i wnętrzach szukających dobrego smaku.

Nowe, jeszcze szybsze złącze

DECOR

Nowe złącze Barlinka, to System 5Gs, oparty na nowej konstrukcji zamka czołowego i zastosowaniu specjalnego zaczepu z materiałów kompozytowych. Złącze gwarantuje klientom szereg udogodnień w procesie montażu podłogi. Przede wszystkim podłogę montuje się szybciej – czas montażu jest krótszy o 25%. Poza tym złącze 5Gs jeszcze bardziej ułatwia pracę amatorom, dzięki czemu podłogę można układać samodzielnie i bez konieczności użycia profesjonalnych narzędzi, takich jak dobijak czy młotek. Nowe złącze eliminuje również możliwość wystąpienia zabrudzeń podczas montażu (brak konieczności użycia kleju), uszkodzeń zamka czołowego przy dobijaniu deski w systemie pływającym czy zniszczeniu podłogi podczas demontażu. Montaż z użyciem Barlock 5Gs System zapewnia komfortową i cichą eksploatację podłogi, gdyż ogranicza do minimum ryzyko występowania skrzypienia.

Jeszcze lepszy lakier

LIFE

Asortyment podłóg 3-warstwowych dostępnych w salonach sprzedaży podłóg został wyposażony w doskonałej jakości lakier, dostępny dotychczas jedynie w serii produktów Professional. Dodatkową jego zaletą zastosowanego jest uzyskanie klasy trudnopalności dla podłóg 3-warstwowych. Taka klasyfikacja podłóg pozwala na ich montaż w budynkach użyteczności publicznej, wszędzie tam, gdzie występują zaostrzone wymagania ochrony przeciwpożarowej.

Nowe opakowanie

Producent wprowadził także zmiany w zakresie opakowań. Obecnie deska barlinecka będzie pakowana do nowych, ekologicznych opakowań. Kluczowy wpływ na tę decyzję ma troska firmy o środowisko naturalne, która wyrażana jest również poprzez opakowania.

Nowa witryna internetowa

Wszystkie wprowadzone nowości są widoczne na nowej witrynie www.barlinek.com która została dostosowana  do potrzeb wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się jak najwięcej o podłogach przy pomocy internetu.

Podobne artykuły