Knauf Industries Polska Sp. z o.o.
Miejsce reklamowe Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe PRO-SERVICE Sp. z o.o.	Test-Therm Sp. z o.o.
 
Wybór rodzaju przewodów wentylacyjnych zdjęcie

Wybór rodzaju przewodów wentylacyjnych

Ponieważ na stratę ciśnienia przy przepływie powietrza największy wpływ wywierają kształtki – w systemie wentylacji należy stosować kształtki o jak najmniejszym oporze miejscowym (o najmniejszej chropowatości).   

Czytaj więcej

 
Jak eliminować grzyby pleśniowe na elewacji? zdjęcie

Jak eliminować grzyby pleśniowe na elewacji?

Elewacja to wizytówka każdego budynku. Swoje funkcje reprezentacyjne spełnia jednak tylko w przypadku, kiedy jest estetyczna, zadbana i regularnie odnawiana.

Czytaj więcej

 
Wybór komina w zależności od rodzaju paleniska zdjęcie

Wybór komina w zależności od rodzaju paleniska

Doświadczenia i praktyka w budownictwie, poparta badaniami naukowymi sprawiły, że w ostatnim czasie mamy do czynienia z coraz większą paletą nowoczesnych materiałów budowlanych. Materiały dostosowane są dokładnie do wymagań stawianym wyrobom czy obiektom

Czytaj więcej

 
Śnieżka z tytułem „Wybór Roku” na Ukrainie zdjęcie

Śnieżka z tytułem „Wybór Roku” na Ukrainie

Marka Śnieżka cieszy się uznaniem nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Potwierdzeniem wysokiej jakości rozwiązań Śnieżki jest wyróżnienie przyznane w przeprowadzonym na Ukrainie Międzynarodowym Konkursie „Wybór Roku”.

Czytaj więcej

 
Asymetryczna wanna Arcline marki Aquaform wyróżniona w konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2012” zdjęcie

Asymetryczna wanna Arcline marki Aquaform wyróżniona w konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2012”

Nowoczesna, asymetryczna wanna Arcline Aquaform wykonana z najwyższej jakości powłoki akrylowej została wyróżniona w prestiżowym konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2012”. To kolejna wanna marki Aquaform, która została doceniona przez jury. W zeszłym roku nagrodę za ciekawy design zdobył model Simi.

Czytaj więcej

 
Mistrzowski wybór – KONKURS! zdjęcie

Mistrzowski wybór – KONKURS!

Firma Röben organizuje na Facebooku konkurs „Mistrzowski wybór”. Co tydzień do wygrania piłki siatkowe z autografem Mariusza Wlazłego oraz upominki firmowe

Czytaj więcej

 
Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych Multipor zdjęcie

Deszcz nagród dla innowacyjnego materiału – płyt izolacyjnych Multipor

Miniony tydzień był pasmem sukcesów dla firmy Xella Polska i jej kluczowego materiału do ociepleń od wewnątrz. Mineralne płyty Multipor otrzymały nagrodę Renowator 2015 w trakcie Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej w Krakowie oraz wyróżnienie podczas Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji w Szczyrku.

Czytaj więcej

 
Nowe wyzwania dla DuPont™ Corian®, wszechstronnego materiału wysokiej jakości zdjęcie

Nowe wyzwania dla DuPont™ Corian®, wszechstronnego materiału wysokiej jakości

DuPont™ Corian® uzyskał atest odporności ogniowej Instytutu Techniki Budowlanej. W drugiej połowie tego roku zostały przeprowadzone badania dotyczące klasyfikacji ogniowej zaawansowanego materiału powierzchniowego DuPont™ Corian®, w zakresie rozprzestrzeniania się ognia przez ściany budynków przy działaniu ognia od strony elewacji.

Czytaj więcej

 
VIDARON z medalem „Wybór Roku” na Białorusi zdjęcie

VIDARON z medalem „Wybór Roku” na Białorusi

VIDARON, marka produktów do ochrony i dekoracji drewna, należąca do Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, cieszy się dużą popularnością zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. W grudniu tego roku została nagrodzona w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie „Wybór Roku, przeprowadzonym na Białorusi.  

Czytaj więcej

 
Domy z użytkowych poddaszem. Dobry wybór, ale czy w każdym przypadku? zdjęcie

Domy z użytkowych poddaszem. Dobry wybór, ale czy w każdym przypadku?

Od kilku lat w rankingach popularności projektów domów jednorodzinnych  prym wiodą domy z użytkowym poddaszem. Jeśli rozpocząłeś już swoją przygodę z poszukiwaniem wymarzonego projektu, zauważyłeś pewnie, że największy wybór jest właśnie wśród tego typu domów. 

Czytaj więcej

 
Wybór projektu domu – dylematy inwestora zdjęcie

Wybór projektu domu – dylematy inwestora

Skoro czytasz ten artykuł prawdopodobnie zastanawiasz się nad budową, a być może jesteś już nawet na etapie poszukiwania wymarzonego projektu domu. Z całą pewnością warto wiedzieć z czym wiąże się stworzenie od podstaw własnych czterech kątów. 

Czytaj więcej

 
Głowa do góry zdjęcie

Głowa do góry

Drewno, PCV, stal - z tych materiałów wykonywana jest najczęściej podbitka dachowa, która pełni ważne funkcje konstrukcyjne i estetyczne w naszym domu. Który z nich wybrać, by przez długie lata dumnie i bez troski podnosić głowę do góry?  

Czytaj więcej

 
Wybór Roku – Medal dla Śnieżki-Ukraina zdjęcie

Wybór Roku – Medal dla Śnieżki-Ukraina

Marka Śnieżka, reprezentowana na Ukrainie przez Śnieżka Ukraina (spółka zależna FFiL Śnieżka SA) po raz szósty zwyciężyła w przeprowadzonym na Ukrainie Międzynarodowym Konkursie „Wybór Roku”. W kategorii „Producent roku w produkcji farb i lakierów”, uzyskała najlepszy wynik wśród konkurencji.

Czytaj więcej

 
Jaki lakier, taki efekt! Wybór stopnia połysku lakieru zdjęcie

Jaki lakier, taki efekt! Wybór stopnia połysku lakieru

Jednym z podstawowych parametrów, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze lakieru do podłóg drewnianych jest stopień połysku. W dużej mierze od niego zależą właściwości powierzchni, charakter pomieszczenia oraz efekt wizualny posadzki. Co sprawdzi się lepiej – mat, połysk, a może pośredni półmat?

Czytaj więcej

 
Trudny wybór – dachówka ceramiczna czy cementowa? zdjęcie

Trudny wybór – dachówka ceramiczna czy cementowa?

Gdy nowy rok już za pasem, snujemy plany na przyszłość. Nie tylko te dotyczące wakacyjnych wojaży, lecz również te związane z naszym najbliższym otoczeniem. Często dotyczą one budowy lub remontu domu,  a ważnym etapem takiej inwestycji jest dopasowanie odpowiedniego pokrycia dachowego. Najlepiej nie czekać z tym na ostatnią chwilę i już teraz zastanowić się nad wyborem najlepszego rozwiązania.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 3606