Firma Styropmin, jako pierwszy producent styropianu w Polsce, wprowadził aż 10-letnią gwarancję na wszystkie swoje produkty!
Paroc, wiodący europejski producent izolacji z wełny kamiennej do zastosowań przemysłowych, opracował najnowocześniejszą technologię ograniczającą ryzyko korozji pod izolacją.
Grunt to solidne podstawy – złota zasada, która przyda się zarówno w życiu codziennym, jak i podczas… wznoszenia domu.
Ocieplenie to nie tylko sposób na domowe oszczędności z tytułu ogrzewania czy chłodzenia budynku, lecz przede wszystkim warunek konieczny, jeśli chcemy mieszkać zdrowo, a przy tym również ekologicznie.
Według 60% Polaków, najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze materiału do ocieplenia są parametry izolacyjne.
Każda inwestycja to sztuka... bilansu. I nie zawsze chodzi o kalkulacje ekonomiczne, czasem równie ważny jest rachunek energetyczny.
Pompa obiegowa to urządzenie, które używane jest do generowania obiegu cieczy w instalacjach centralnego ogrzewania, a także innych systemach grzewczych oraz klimatyzacji.
Nowy rok, nowe... przepisy. Kolejna, docelowa aktualizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, wchodzi w życie już 1 stycznia 2021 roku. Składając wniosek o pozwolenie na budowę domu po tym terminie, inwestorzy będą musieli wykazać zastosowanie cieplejszych technologii, niż do tej pory. Planując inwestycję, ale też docieplenie istniejącego obiektu, warto jednak myśleć przyszłościowo i wybrać takie rozwiązania, które spełnią – a może nawet przekroczą – przyszłe wymagania, realnie obniżając koszty w sezonie grzewczym. Prezentujemy materiały i technologie, które w tym celu pomogą!
Wymagania dotyczące parametrów termoizolacyjnych stolarki okiennej stają się coraz bardziej rygorystyczne. Wprowadzenie tych zmian ma na celu poprawę energooszczędności budynków, a co za tym idzie – zmniejszenie zużycia energii i ochronę środowiska. Rozwiązanie to ma także dobre strony dla samych inwestorów, pozwala bowiem obniżyć rachunki za ogrzewanie.
Choć latem zależy nam na słonecznej i ciepłej pogodzie, utrzymujące się wysokie temperatury stają się w perspektywie czasu bardzo męczące.
Dach to kluczowy element konstrukcji całego budynku – stoi na pierwszej linii frontu w starciu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zabezpiecza przed ucieczką ciepła i chroni przed hałasem.
Buczenie, warczenie, szumienie. Dźwięki wydawane przez wentylację lub szachty instalacyjne można opisać na kilka sposobów, lecz można się także od nich na kilka sposobów... odizolować.
Optymalne parametry termiczne przegród, a co za tym idzie efektywność energetyczna całego budynku, zaczyna się od solidnych fundamentów. Dosłownie i w przenośni, bowiem brak lub niedostateczna ilość ocieplenia w przypadku ścian gruntowych może generować nawet 1/4 ogólnych strat ciepła z obiektu.
Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) włączyło się w zainicjowaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa środowiskową debatę na temat parametryzacji wyrobów budowlanych.
Dzięki energooszczędnym oknom można w znacznym stopniu ograniczyć straty ciepła z domu. Niezwykle istotne jest jednak to, by zostały one właściwie zamontowane. Tylko wtedy można w pełni wykorzystać ich właściwości termoizolacyjne.