Artykuł Dodaj artykuł

Przesiewacz bębnowy - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przesiewacz bębnowy to specjalistyczna maszyna, która znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim przy realizowaniu zaawansowanych prac przemysłowych.

Przesiewacz bębnowy to specjalistyczna maszyna, która znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim przy realizowaniu zaawansowanych prac przemysłowych. Największym atutem omawianych przesiewaczy jest ich solidność wykonania. Warto również podkreślić wytrzymałość, długą żywotność i odporność na rozmaite czynniki zewnętrzne. Tym samym maszyna sprawdzi się głównie w takich branżach, jak złom czy recykling.

excavator action

Przesiewacze bębnowe - na co zwracać szczególną uwagę?

Kluczem do sukcesu jest właściwe dobranie przesiewacza bębnowego. Mniej doświadczone osoby mogą mieć z tym spore problemy, dlatego też warto wziąć pod lupę kilka czynników:

  • moc silnika,
  • zastosowane technologie i systemy,
  • parametry bębna przesiewającego (w tym m.in. średnicę, długość, powierzchnię przesiewania i powierzchnię powłoki bębna),
  • ogólne wymiary (średnica, długość i wysokość),
  • przeznaczenie oraz warunki środowiskowe, w których można sięgnąć po maszynę.

Czasami nie obejdzie się bez wsparcia wykwalifikowanych specjalistów, którzy doradzą zainteresowanym klientom, jaki przesiewacz bębnowy okaże się w ich przypadku zdecydowanie najkorzystniejszym wyborem. Przeanalizowanie powyższych parametrów i czynników sprawi, że podjęcie finalnej decyzji będzie dużo łatwiejsze i mniej czasochłonne.

Przesiewacze bębnowe - czym się charakteryzują?

Przesiewacz bębnowy charakteryzuje się przemyślaną konstrukcją oraz zastosowaniem wysokiej klasy materiałów. Po przesiewacze sięga się m.in. podczas przesiewania zmieszanych odpadów komunalnych. Dzięki temu cały proces przebiega sprawniej i bez żadnych niespodzianek. Bardzo ważną zaletą przesiewaczy bębnowych jest ich prostota działania, ponieważ odpowiadają za skuteczne oddzielenie niewielkich materiałów od śmieci. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby specjalistyczne maszyny pracowały z węglem, kompostem, kruszywem, biomasą i ziemią, ale też przy przeróbce odpadów mineralnych.

Najistotniejszym elementem w przesiewaczach bębnowych jest bęben sita. Na samym wstępie wykryte odpady trafiają na sito, a bęben sita zaczyna się obracać. Na skutek tego odpady zostają usunięte z sita, a następnie są przenoszone do kontenerów lub na specjalne przenośniki. Godne podkreślenia jest to, że przesiewacze mogą pracować na dwa podstawowe sposoby: na mokro oraz na sucho (większą wydajność zapewnia przesiewanie na mokro). Maszyny są też cenione za sprawą swojej mobilności, gdyż mogą być z łatwością stosowane w kilku różnych miejscach na terenie zakładu przemysłowego.