Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Dlaczego warto zamieszkać w sąsiedztwie Kępy Mieszczańskiej?

Wrocławska Kępa Mieszczańska to bez wątpienia jeden z najciekawszych rejonów stolicy Dolnego Śląska.

Wrocławska Kępa Mieszczańska to bez wątpienia jeden z najciekawszych rejonów stolicy Dolnego Śląska. Historia tej wyspy sięga aż XIII wieku. Wówczas znajdowały się tam magazyny i nabrzeża przeładunkowe. Z biegiem lat na terenie Kępy pojawiły się fortyfikacje wojskowe, zastąpione w XIX w. domami zniszczonymi w okresie oblężenia Festung Breslau. Za czasów PRL na wyspie mieściły się obiekty milicyjne i wojskowe. Obecnie zlokalizowane są tam inwestycje mieszkaniowe i komercyjne. Czy Kępa Mieszczańska może stać się konkurencją dla wrocławskiego rynku?

Dlaczego warto zamieszkać w sąsiedztwie Kępy Mieszczańskiej?

Kępa Mieszczańska wraca do życia

Wyspa jest połączona z resztą miasta za pomocą pięciu zespołów mostów: Mieszczańskich, Uniwersyteckich, Pomorskich, Dmowskiego oraz Sikorskiego. Kępę Mieszczańską okalają Odra Południowa, Odra Północna i liczne tereny zielone, o które coraz trudniej w dużych, miejskich metropoliach. Włodarze miasta pragną przywrócić dawny charakter zabudowy mieszkaniowej, zniszczonej przez II wojnę światową. Okres zwiększonego zainteresowania wyspą rozpoczął się po 2013 r., kiedy miasto uchwaliło przygotowany przez planistów i architektów plan zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu, co wiązało się z pojawieniem pierwszych inwestycji deweloperskich. Obecnie na terenie Kępy Mieszczańskiej przybywa nowych mieszkań, a miasto planuje wzbogacić ten teren o czterohektarowy park z placem zabaw, ścieżkami zdrowia i kawiarniami. Rewitalizacja to trend, który na przestrzeni ostatnich kilku lat znacznie zyskał na popularności. Przywracanie do życia stref miejskich, które z różnych powodów straciły na atrakcyjności, można zaobserwować w całej Europie. Obszar industrialny Confluence w Lyonie, amsterdamskie Borneo, dzielnica Battersea w Londynie czy doki portowe Hafen City w Hamburgu – to tylko niektóre projekty nadania wiekowym, zaniedbanym dzielnicom drugiego życia. Zmiany zachodzące na obszarze Kępy Mieszczańskiej doskonale wpisują się więc w coraz popularniejszy nurt.

Gwarancja wygody codziennego życia

W okolicy Kępy Mieszczańskiej znajduje się rozbudowana infrastruktura miejska, która gwarantuje wygodę codziennego życia. W pobliżu zlokalizowane są przedszkola i szkoły, a także obiekty sportowe – Hala Widowiskowo-Sportowa Orbita z basenem, torem wrotkarskim i lodowiskiem, plaża miejska HotSpot Beach Bar oraz korty tenisowe przy ul. Lubińskiej. Niewątpliwym atutem tej części Wrocławia są atrakcyjne tereny rekreacyjne – Park Zachodni oraz Park Popowicki. Na artystycznej mapie okolicy ważnymi punktami są Muzeum Współczesne Wrocław, Akademia Muzyczna oraz Scena Teatru Polskiego przy Dworcu Świebodzkim. Przebiegająca w pobliżu ul. Legnicka oraz pl. Strzegomski to dynamicznie rozwijające się centrum biurowo-biznesowe miasta z obiektami takimi jak Quattro Forum, Business Garden, zespół biurowy Cu Office i Legnicka Business House.

Czy mieszkania na Kępie Mieszczańskiej to propozycja dla każdego?

Mieszkania położone na Kępie Mieszczańskiej i w jej pobliżu cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród inwestorów, jak i odbiorców indywidualnych. Doskonała lokalizacja łączy w sobie zalety położenia nieopodal rzeki i terenów rekreacyjnych z wygodą życia w sąsiedztwie centrum, które przyciąga bogatą ofertą kulturalną, rozrywkową i gastronomiczną. Ten rejon Wrocławia to idealny wybór dla osób, które doceniają uroki miasta oraz możliwość szybkiego dotarcia na uczelnię czy do pracy.

Jedną z inwestycji, łączącej zalety mieszkania przy Kępie Mieszczańskiej z nowoczesnym i komfortowym osiedlem na uboczu głównych arterii miasta, jest Lokum Porto – osiedle ulokowane przy ulicy Gnieźnieńskiej, budowane przez firmę Lokum Deweloper. Inwestycja znajduje się tuż przy Odrze, a od Kępy Mieszczańskiej dzieli ją zaledwie kilka minut jazdy samochodem. Przyszli mieszkańcy z pewnością docenią ponadczasową architekturę, funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanych metrażach, a także części wspólne z oczkami wodnymi, siłownią terenową oraz placem zabaw.

Już dziś sprawdź ofertę Lokum Porto i wybierz mieszkanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły