Artykuł Dodaj artykuł

Czym ocieplić poddasze? Sprawdź, dlaczego warto wybrać piankę poliuretanową PUR!

Przez poddasze i dach uciekać może mnóstwo ciepła, co wpływa nie tylko na zawartość Twojego portfela, ale także komfort życia. Czym więc ocieplić poddasze?

Przez poddasze i dach uciekać może mnóstwo ciepła, co wpływa nie tylko na zawartość Twojego portfela, ale także komfort życia. Czym więc ocieplić poddasze? Jaki materiał termoizolacyjny wykazuje się najwyższą skutecznością?

Czym ocieplić poddasze? Sprawdź, dlaczego warto wybrać piankę poliuretanową PUR!

Jakie są najlepsze materiały termoizolacyjne na ocieplenie poddasza?

Przez poddasze nieocieplanego domu może uciekać aż do 30% ciepła, co znacząco wpływa na komfort życia i wzrost rachunków za ogrzewanie. Warto więc zastanowić się nad termoizolacją, która ochroni dom i Twój portfel przed niepotrzebnymi stratami energetycznymi. Najważniejszą kwestią zadania jest wybór materiału ociepleniowego. Czym najlepiej ocieplić poddasze? Dobrą skutecznością odznacza się wełna mineralna i styropian, stosowane w budownictwie od lat. Istnieje jednak doskonała alternatywa – piana poliuretanowa – na którą obecnie decyduje się coraz więcej klientów.

Piana poliuretanowa to polimer powstały w wyniku połączenia poliolu i izocyjanianu. Aplikowana jest metodą natrysku agregatem wysokociśnieniowym, który równomiernie rozprowadza warstwę produktu na podłoże. Piana szybko rozrasta się, wypełnia każdą szczelinę i utwardza. Może być aplikowana na dowolne podłoże – beton, płyty, deskowanie czy membrany wiatroszczelne. Ocieplanie poddasza w postaci piany PUR można zastosować w budynkach nowopowstałych i już istniejących.

Sprawdź jak i czym ocieplić poddasze na https://purios.com/blog/jak-ocieplic-poddasze-uzytkowe-izolacja-termiczna-strychu

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Ile kosztuje ocieplanie pianką poliuretanową? Cena uzależniona jest od kilku czynników, m.in. od wielkości i geometrii powierzchni. Im mniej skomplikowana jest konstrukcja poddasza, tym niższa będzie cena za wykonaną pracę. Koszt robocizny różni się także w poszczególnych województwach, dlatego warto sprawdzić cenę za metr kwadratowy dla miejsca, do którego przyjedzie ekipa remontowa.

Wydawać się może, że cena za metr kwadratowy ocieplenie poddasza pianą jest wyższy niż przy tradycyjnych formach izolacji - ale warto wziąć pod uwagę trwałość materiału termoizolującego i późniejszą oszczędność na ocieplaniu budynku. Odpowiednio zabezpieczona piana poliuretanowa jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne – dzięki temu służy w niezmienionym stanie przez długi czas. Dla porównania – inne materiały ociepleniowe, np. wełna mineralna czy styropian – wymagają wymiany lub naprawy po kilku latach, co podnosi sumaryczny koszt przedsięwzięcia. Lepiej więc zdecydować się na teoretycznie droższe, lecz trwalsze rozwiązanie.

Zalety piany PUR jako izolacji termicznej poddasza

Czym ocieplić poddasze, aby nie obciążyć konstrukcji i uzyskać najlepszy efekt termoizolacji? Bez wątpienia warto przyjrzeć się rozwiązaniu, jakim jest piana poliuretanowa. Zarówno piana zamkniętokomórkowa, np. Purios H, jak i otwartokomórkowa, np. Purios E, wyróżniają się niezwykle niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Pozwala to osiągnąć najwyższe wyniki w eliminacji strat energetycznych.

Piana poliuretanowa jest doskonale przyczepna do podłoża, łatwa w aplikacji i lekka. Jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, zwłaszcza w przypadku alergików. Tworzy środowisko nieatrakcyjne dla gryzoni i owadów, zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni. W niezmienionym stanie chroni przed ucieczką ciepła przez długie lata.

Piana PUR to najlepsze ocieplenie poddasza, oferowane na rynku materiałów termoizolacyjnych. Doskonale dopasowuje się do każdej powierzchni, zwłaszcza trudnej, skośnej czy wypełnionej szczelinami. Piana rozpręża się, wypełniając wszelkie zakamarki i zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

Jeśli nadal zastanawiasz się czym ocieplić poddasze – z pewnością przekonają Cię doskonałe właściwości termoizolujące. Szybko odczujesz zmniejszenie się rachunków za ogrzewane. Temperatura wewnątrz pomieszczenia osiągnie komfortową, stałą wartość. W okresie zimowym – zatrzyma ciepło, natomiast w letnim – zablokuje napływ gorącego powietrza.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły