Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Jak wybrać kominek do domu?

Kominek to element wystroju domu, który nadaje elegancji oraz szyku. Jednak zanim zdecydujemy się na wybór, warto wiedzieć o nich coś więcej. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed zakupem kominka.

Kominek to element wystroju domu, który nadaje elegancji oraz szyku. Jednak zanim zdecydujemy się na wybór, warto wiedzieć o nich coś więcej. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed zakupem kominka.

Jak wybrać kominek do domu?

  1. Jaki wkład kominkowy wybrać?
  2. Optymalne miejsce na kominek

Przed zleceniem montażu kominka należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Czy instalacja ma być tylko elementem dekoracyjnym, a może zależy nam na dodatkowym źródle ciepła? Czym będziemy w nim palić oraz jak skomponować go z wnętrzem naszego domu. To szereg decyzji, które pomagamy rozwiązać.

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Kominek jako dodatkowe źródło ciepła może być świetnym sposobem na miłe spędzenie chłodnych, zimowych wieczorów. W zależności od tego, jaki efekt grzewczy chcemy uzyskać, dobieramy wkład kominkowy adekwatny chociażby do powierzchni, jaką chcemy ogrzać. Dla przykładu wkłady z płaszczem wodnym to ekonomiczny sposób na podgrzanie wody w domu jednorodzinnym. Podłączając przewody do instalacji, możemy zapewnić sobie m.in. dodatkowe ogrzewanie podłogowe. W taki system zazwyczaj wyposażone są tanie kominki. W przypadku większych przestrzeni skuteczniejszy będzie system z wentylatorami, który lepiej rozprowadzi ciepło po dużym salonie lub przyległym aneksie kuchennym. - wyjaśnia ekspert https://www.kominkipremium.pl/wklady-kominkowe/.

Zwróćmy również uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest kominek. Solidne Kominki Premium zbudowane są z żeliwa lub stali nierdzewnej. Pierwszy stop dobrze akumuluje ciepło, natomiast stal świetnie wpisuje się w nowoczesny wystrój. Pamiętajmy, że wybierając wkład, decydujemy także o kilku istotnych detalach. Pierwszym kierunek otwierania wkładu. Mogłoby się to wydawać drobnostką, ale źle dobrany będzie utrudniał codzienne użytkowanie kominka. Do wnętrza naszego domu dopasowujemy wyłożenie paleniska. Ważna dla ogólnego wrażenia jest również szyba. Można na niej umieścić elementy dekoracyjne albo nadruk. Wreszcie nie zapominajmy o efektownej klamce, która dopełni efektu gustownej aranżacji wnętrza.

Optymalne miejsce na kominek

Niezwykle ważnym aspektem jest też umiejscowienie kominka w domu. Dawniej lokalizację mocno determinował układ komina centralnego ogrzewania, natomiast obecnie dzięki najnowszym rozwiązaniom, mamy większą dowolność w kwestii instalacji kominka. Jak zatem znaleźć dla niego najlepsze miejsce? Jako że jest to element wyposażenia, który niewątpliwie przyciąga uwagę, warto zamontować tam, gdzie dysponujemy wolną przestrzenią. Kominek w bliskim sąsiedztwie telewizora albo okna może zepsuć efekt intymnej atmosfery.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły