Artykuł Dodaj artykuł

PIKSELE RZĄDZĄ W TWOICH ŚCIANACH

Niedawno przez Internet przetoczyła się burza wywołana decyzją Donga Nguyena, twórcy gry Flappy Bird, by usunąć ją z oferty sklepów z aplikacjami na smartfony.

Niedawno przez Internet przetoczyła się burza wywołana decyzją Donga Nguyena, twórcy gry Flappy Bird, by usunąć ją z oferty sklepów z aplikacjami na smartfony. Podobno powodem było poczucie winy – stwierdził, że nie podoba mu się myśl o tym, iż jego dzieło za sprawą swoich uzależniających właściwości przeszkadza ludziom w normalnym funkcjonowaniu. Uściślijmy: chodzi o grę, która polega na poprowadzeniu ptaka, przypominającego skrzyżowanie kaczki z wróblem, między kolejnymi szczelinami w rurach. I tylko na tym.

Fototapeta z gry Rayman, Retro Video Games
Fototapeta z gry Pacman, Retro Video Games Fototapeta z gry Mario, Retro Video Games

Oszałamiająca popularność stylizowanej na dawne platformówki gry nie wzięła się znikąd. Jest coś urzekającego w tamtych pikselach, które wielkością nie ustępowały łazienkowym kaflom, i w 256 kolorach, które się na nie składały. W myloview wiemy, co to za tajemniczy składnik: jest nim nostalgia wymieszana z tęsknotą za czasami, gdy wszystkie gry wideo, zamiast dążyć do jak najwierniejszego odwzorowania tego, co widzimy na co dzień, miały swój własny styl. I był to styl niezwykle atrakcyjny.

Fototapeta z gry Contra, Retro Video Games Fototapeta z gry Donkey Kong, Retro Video Games Fototapeta z gry Mario, Retro Video Games

Patrząc na współczesne gry komputerowe, których już wkrótce prawie nie będzie dało się odróżnić od filmów z żywymi aktorami, trudno jest uwierzyć, że były czasy, gdy kilkanaście pikseli każdy z łatwością rozpoznawał jako twarz z wąsami – i to nie dowolną twarz, lecz konkretną: Mario! I nikt nie narzekał na brak realizmu. Stworzona przez myloview kolekcja dekoracji ściennych Retro Video Games jest właśnie hołdem dla bezpretensjonalnego piękna wielkich pikseli i ich żywych, czystych barw.

Fototapety i naklejki stworzone przez myloview są bardzo proste i szybkie w montażu. Nie trzeba ani profesjonalnego tapeciarza ani urlopu – wystarczy wolne popołudnie i nieco dobrych chęci, by błyskawicznie odmienić mieszkanie. Dobierając materiał odpowiedni do powierzchni, na której chcemy wgrać – to znaczy zawiesić, oczywiście! – dekorację, dodatkowo ułatwimy sobie zadanie, np. fototapety na podkładzie flizelinowym możemy przykleić nawet na nierównej ścianie.

Fototapeta z gry Pacman, Retro Video Games Fototapeta z gry Sonic, Retro Video Games Fototapeta z gry Worms, Retro Video Games

Bezstresowy montaż oznacza wiele możliwości. Dekoracje z serii Retro Video Games, jako jednocześnie nostalgiczne i bardzo stylowe, sprawdzą się w wielu pomieszczeniach. Kolorowe duszki, których ściganiu i zjadaniu poświęca się żarłoczny Pacman, w sposób oczywisty kojarzą się z kuchnią: warto ich intensywnymi barwami ożywić lodówkę albo pustą przestrzeń nad blatem kuchennym. Naklejka z uroczym i nieustraszonym Raymanem, obrońcą Doliny Marzeń, sprawdzi się jako dekoracja sypialni – nie tylko dziecięcej. Z kolei zawieszeni nad biurkiem dzielni komandosi, bohaterowie pamiętającej jeszcze czasy automatów do gier Contry, mogą nas motywować do wykonywania codziennych zadań.

Dekoracje ścienne z serii Retro Video Games są nie tylko ładne i zabawne, lecz także ekologiczne. Drukowane są przy użyciu opracowanej przez firmę Hewlett-Packard technologii druku lateksowego, dzięki której wydruki są nietoksyczne i bezpieczne zarówno dla środowiska, jak i zdrowia osób mieszkających w udekorowanych nimi pomieszczeniach. Technologia HP Latex pozwala na osiągnięcie imponującej jakości obrazu przy zachowaniu jego maksymalnej trwałości i odporności na uszkodzenia – także te wywołane promieniowaniem UV, dzięki czemu dekoracje myloview są chronione przed wyblaknięciem. Można je delikatnie przemywać wilgotną ściereczką lub gąbką. Będą cieszyć oko swoimi kolorami przez długie lata – byle tylko, wzorem Wormsów, nie potraktować ich owcą!

Podobne artykuły