Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Bezpieczne podłogi – antypoślizgowy Domalux Super połysk

Właściwe zabezpieczenie boiska sportowego to nie lada wyzwanie. Od tego, w jakim stanie będzie ono oddane do użytku, zależeć mogą nie tylko wyniki ważnych rozgrywek, ale również bezpieczeństwo zawodników. Domalux Super to lakier do parkietów idealnie sprawdzający się na tak wymagających nawierzchniach, co potwierdza jego atest na antypoślizgowość.

Właściwe zabezpieczenie boiska sportowego to nie lada wyzwanie. Od tego, w jakim stanie będzie ono oddane do użytku, zależeć mogą nie tylko wyniki ważnych rozgrywek, ale również bezpieczeństwo zawodników. Domalux Super to lakier do parkietów idealnie sprawdzający się na tak wymagających nawierzchniach, co potwierdza jego atest na antypoślizgowość.

Domalux Super z połyskiem posiada atest na antypoślizgowość według Normy DIN V 18032-2:2001-04 (Podłogi sportowe) Fot.: Domalux
Domalux Super z połyskiem
posiada atest na antypoślizgowość
według Normy DIN V 18032-2:2001-04
(Podłogi sportowe)
Fot.: Domalux

Parkiety w halach sportowych i gimnastycznych, krytych boiskach, czy salach tanecznych to szczególne rodzaje podłoża, które muszą spełniać wiele wymogów i norm technicznych dotyczących zarówno samej konstrukcji podłogi, jak i jej zabezpieczania. Odpowiednim rozwiązaniem do tego typu nawierzchni będzie lakier Domalux Super  połysk. Otrzymał on atest na antypoślizgowość według Normy DIN V 18032-2:2001-04 (Podłogi sportowe), dzięki czemu jest rekomendowany do lakierowania powierzchni boisk i innych obiektów sportowych.

Bezpieczny sport

Drewniane i drewnopochodne podłogi w obiektach sportowych muszą być odporne nie tylko na skutki wysokiej eksploatacji. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie osobom grającym w koszykówkę, czy ćwiczącym baletowe piruety, wygody i bezpieczeństwa. Domalux Super połysk przeznaczony do podłóg sportowych jest antypoślizgowy, pozwala, więc uprawiać wszystkie dyscypliny bez obawy o niefortunne wypadki spowodowane złym podłożem.

W obiektach sportowych podłogi są także szczególnie narażone na zarysowania oraz ślady pozostawione przez sprzęt sportowy (piłki, kije itp.). Nowoczesny jednoskładnikowy lakier poliuretanowy Domalux Super połysk zapewnia najwyższą odporność na tego typu uszkodzenia mechaniczne, zapewnia odpowiednią sprężystość podłoża, a dodatkowo jest bardzo trwały i odporny na działanie środków chemii gospodarczej.

Domalux Super z połyskiem sprawdzi się także w miejscach użyteczności publicznej Fot.: Domalux
Domalux Super z połyskiem
sprawdzi się także
w miejscach użyteczności
publicznej
Fot.: Domalux

Specjalny skład produktu Domalux Super umożliwia także trwałe malowanie linii boiskowych przy pomocy emalii Akrylux marki Dekoral w dowolnym kolorze z mieszalnika komputerowego. Linie maluje się na przed przedostatnią warstwą lakieru, dzięki czemu są one odpowiednio chronione przed ścieraniem.

 

Łatwa aplikacja, szybki efekt

Lakier Domalux Super charakteryzuje się również wysoką wydajnością oraz łatwością stosowania. Przed rozpoczęciem prac, podłogi przeznaczone do malowania należy oczyścić i wysuszyć.

Domalux Super można nakładać zarówno klasycznymi wałkami nylonowymi lub welurowymi, jak i specjalnymi wałkami dystansowymi, które rozprowadzają jednorazowo grubszą warstwę.

W ciągu 12 godzin po nałożeniu jednej warstwy lakierowej można położyć następną bez konieczności matowienia podłoża. Jeśli minęło więcej czasu, powierzchnia wymaga silnego zmatowienia papierem ściernym 150 – 180. Zalecane jest nakładanie 3 warstw lakieru.

- Krótki czas wysychania poszczególnych warstw (ok. 6 godzin) pozwala na bardzo sprawną i szybką renowację. Należy jednak pamiętać, że Domalux Super jest czystym lakierem poliuretanowym, dlatego do jego optymalnego utwardzenia wymagana jest odpowiednia wilgotność powietrza podczas malowania i schnięcia powłoki – ok. 40% – 65% - mówi Ryszard Plantos.

Mnogość zastosowań

Lakier Domalux Super z połyskiem Fot.: Domalux
Lakier Domalux
Super z połyskiem
Fot.: Domalux

Lakier Domalux Super połysk jest przystosowany do zabezpieczania drewnianych i drewnopochodnych podłóg w pomieszczeniach przeznaczonych do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Zapewnia odpowiednią przyczepność i antypoślizgowość, dzięki czemu zwiększa komfort i bezpieczeństwo osób uprawiających sporty.

Jednak produkt świetnie sprawdza się także w innych miejscach narażonych na wzmożoną eksploatację. Jest polecany do malowania podłóg w korytarzach, klatkach schodowych, salach konferencyjnych, biurach, a także scenach przeznaczonych na występy artystyczne.

Domalux Super z połyskiem – cena ok. 50 zł brutto za opakowanie 1 L; cena ok. 245zł brutto za opakowanie 5 L
 

Podobne artykuły