Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty

Świeżo po konferencji we Wrocławiu która odbyła się 18 lutego br. i skupiła blisko 180 uczestników, kolejne miasto, tym razem Gdańsk  w dniu 17 marca gościł KONGRES POŻARNICTWA.  

Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.

Kongres pożarnictwa logoŚwieżo po konferencji we Wrocławiu która odbyła się 18 lutego br. i skupiła blisko 180 uczestników, kolejne miasto, tym razem Gdańsk  w dniu 17 marca gościł KONGRES POŻARNICTWA.

Projekt KONGRESÓW POŻARNICTWA, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest firma DND Project cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno projektantów, biur architektonicznych, deweloperów, jak i instalatorów, generalnych wykonawców inwestycji czy inwestorów instytucjonalnych. Z racji tematyki jest także miejscem spotkań rzeczoznawców ds zabezpieczeń pożarowych, inżynierów, jak i przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, którzy zawsze są obecni podczas realizowanych konferencji.

SPOTKANIE PROJEKTANTÓW W ECS

W tym roku nie bez powodu konferencja w Gdańsku odbyła się na terenie dopiero co otwartego Europejskiego Centrum Solidarności - obiektu nowoczesnego, zaawansowanego architektonicznie i technologicznie oraz wyposażonego w najnowoczęsniejsze systemy zabezpieczeń w tym również pożarowych. Goście Kongresu przy okazji konferencji mieli możliwość zwiedzienia nowoczesnej, interaktywnej stałej ekspozycji ECS, która w przestrzeni sześciu sal przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo.

WIEDZA DLA SPECJALISTÓW

Praktycy natomiast podczas dwóch sesji konferencji mogli zapoznać się z wieloma powiązanymi ze sobą dziedzinami, począwszy od nowości w instalacjach elektrycznych, wentylacyjnych i gaśniczych po bierną ochronę przeciwpożarową. Konferencja tradycyjnie miała charakter szkoleniowy poruszała zaterm zagadnienia nie tylko od strony teoretycznej ale i praktycznego zastosowania w procesie projektowania czy wykonawstwa realizowanej inwestycji. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się wysoką frekwencją ponad 160 uczestników i stanowiło wyjątkowe spotkanie przedstawicieli producentów rozwiązań i systemów zabezpieczeń pożarowych z uczestnikami procesu budowlanego.

OŚWIETLENIE AWARYJNE – OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW

Podczas konferencji szczególny nacisk został położony na zaganienia związane z oświetleniem awaryjnym - obowiązkiem użytkowników w zakresie jego dozoru i utrzymania, którą to problematykę szczegółowo omówił Partner Kongresów Pozarnictwa - firma AWEX - polski producent oświetlenia awaryjnego. Temat kontynuowany był również podczas specjalnego Panelu Eksperckiego podczas którego Gość Specjalny i jednocześnie Ekspert Merytorczy konferencji Pan mgr inż. Rafał Marasz (Z-ca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP Bydgoszcz) omówił podstawowe wymagania w zakresie oświetlenia awaryjnego oraz najczęściej popełniane błędy projektowe i montażowe. Tradycyjnie też projektanci odwiedzający część wystawienniczą, mogli porównać i przetestować  prezentowane produkty oraz skonsultować omawiane zagadnienia.

Systemy SAP, SSWiN, KD i SSP na KONGRESIE POŻARNICTWA

Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne wykłady połączone z wskazówkami i wytycznymi dla projektantów i instalatorów to już stały element KONGRESÓW POŻARNICTWA. Wśród omówionych tematów zarówno we Wrocławiu jak i Gdańsku znalazły się m.in.

  • instalacje elektryczne, wentylacyjne i gaśnicze w zakresie projektowania, montażu czy eksploatacji
  • systemy alarmu i sygnalizacji pożaru, systemy sygnalizacji włamania i napadu
  • odcinanie zasilania obiektów budowlanych przez jednostki Straży Pożarnej technologią PPN
  • uregulowania prawne zobowiązujące do montażu systemów detekcji,
  • środki i instalacje gaśnicze, systemy detekcji, oddymiające i odcianające zasilanie,
  • iniekcyjne uszczelnienia przeciwwodne
  • systemy bezpieczeństwa dla budynków użyteczności publicznej w zakresie odprowadzanie dymu i ciepła,
  • kamery termowizyjne w diagnostyce zagrożeń w budownictwie, energetyce i utrzymaniu ruchu.
  • przeszklenia i przegrody przeciwpożarowe drzwi i fasad

Interesują Cię zagadnienia związane z właściwym doborem urządzeń i systemów ochrony przeciwpożarowej pod względem technicznym i ekonomicznym, chcesz zapoznać się z tymi materiałami, które są godne polecenia przy realizacji inwestycji, szukasz możliwości doskonalenia i dostępu do aktualnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa i zabezpieczeń ppoż. ……. to KONGRES POŻARNICTWA jest dla Ciebie! Do grona stałych Partnerów Kongresów Pożarnictwa dołączyli w bieżącej edycji : MIWI-URMET, ALUPROF, GEZE POLSKA, ES-SYSTEM, TOMMEX, ZETO-PROJEKT, HÖRMANN POLSKA, DIPOL, FELS-WERKE czy też SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA I FAKRO co dla praktyków zapowiada interesujący rok spotkań z bezpośrednim i z wyprzedzeniem dostępem do nowości które pojawiły się lub dopiero pojawią na rynku zabezpieczeń i systemów pożarowych.

Najbliższa konferencja już 16 kwietnia w Katowicach gdzie szczególny nacisk zostanie położony na systemy detekcji i sygnalizacji pożaru oraz wentylacji i oddymiania. Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, wymaga jednak wszcześniejszej rejestracji pod adresem: uczestnik@dlaspecjalistow.org. Szczegółowe informacje u Organizatora

Galeria zdjęć:

 

 

Zdjęcia

Podobne artykuły