Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Otwarcie składowiska w Białej – inwestycja w ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców zdjęcie

Otwarcie składowiska w Białej – inwestycja w ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2-hektarowa niecka do składowania, pomieszczenia socjalno-biurowe, plac manewrowy, waga wraz z infrastrukturą towarzyszącą – pod koniec września w Białej nastąpiło uroczyste otwarcie składowiska azbestu, nowej, długo wyczekiwanej przez lokalne władze, inwestycji FCC Polska. Koszt prac wyniósł ponad 2 mln zł.

Czytaj więcej

 
Zdrowy, trwały i estetyczny dach bez azbestu zdjęcie

Zdrowy, trwały i estetyczny dach bez azbestu

Azbest musi zniknąć z polskich dachów do końca 2032 roku. I chociaż program usuwania pokryć z płyt azbestowo-cementowych trwa już kilkanaście lat, to jednak ich widok jest dość częsty. Nie zwlekajmy jednak z ich wymianą, gdyż dachy z eternitu to bomby z opóźnionym zapłonem. Ponadto takie pokrycia są mało estetyczne.

Czytaj więcej

 
Remont dachu: Jak wymienić toksyczny dach z azbestu na nowe pokrycie? zdjęcie

Remont dachu: Jak wymienić toksyczny dach z azbestu na nowe pokrycie?

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany – odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce.

Czytaj więcej

 
BDS z kolejnym wygranym przetargiem zdjęcie

BDS z kolejnym wygranym przetargiem

Podpoznańska gmina Czerwonak rozstrzygnęła przetarg na wykonanie rekultywacji składowiska odpadów w Owińskach. Prace wykona firma Budownictwo Drogowe Siedlecki Sp. z o. o.

Czytaj więcej

 
Armstrong realizuje pionierski program recyklingu sufitów zdjęcie

Armstrong realizuje pionierski program recyklingu sufitów

Wraz z rozwojem idei zrównoważonego budownictwa producenci materiałów budowlanych wprowadzają zaawansowane programy służące ochronie środowiska. Firma Armstrong, światowy lider segmentu sufitów podwieszanych, jako pierwsza wprowadziła recykling płyt sufitowych. Działania prowadzone są także w Polsce.

Czytaj więcej

 
Oczyszczalnia ścieków w Gniewkowie zostanie przebudowana zdjęcie

Oczyszczalnia ścieków w Gniewkowie zostanie przebudowana

Gruntowny remont przejdzie oczyszczalnia ścieków w Gniewkowie. Za niecałe 7 miesięcy jej przepustowość zwiększy się o ponad 70%. Gmina Gniewkowo podpisała z wykonawcą inwestycji – firmą Skanska umowę na realizację zadania. Wartość prac wyniesie 4,2 mln zł netto. 

Czytaj więcej

 
Budowa składowiska odpadów w Zakurzewie zakończona zdjęcie

Budowa składowiska odpadów w Zakurzewie zakończona

Na terenie wysypiska w Zakurzewie, które obsługuje miasto Grudziądz, została zakończona budowa obiektów technologicznych, magazynowych oraz socjalno-biurowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

Czytaj więcej

 
ABM Solid otrzyma 46 mln zł za zlecenie dla częstochowskiej huty szkła - Największy kontrakt od 2 lat zdjęcie

ABM Solid otrzyma 46 mln zł za zlecenie dla częstochowskiej huty szkła - Największy kontrakt od 2 lat

ABM Solid podpisał umowę z hutą szkła Stölzle Częstochowa na budowę obiektów wydziału produkcji opakowań szklanych dla nowego pieca. Wartość kontraktu to 46 mln zł netto, a termin realizacji umowy wyznaczono na koniec sierpnia 2011 roku.

Czytaj więcej

 

Dlaczego warto budować spalarnię odpadów?

Ponad 70 proc. krakowian opowiada się za termiczna utylizacją śmieci, ale aż 45 proc. spośród nich nie chce, by spalarnia funkcjonowała w jego dzielnicy.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 9