Wynik wyszukiwania

 
Jak dopasować szambo betonowe do projektu domu? zdjęcie

Jak dopasować szambo betonowe do projektu domu?

W przypadku szamba betonowego dopasowanie sprowadza się przede wszystkim do dobrania odpowiedniego wymiaru. To jednak nie oznacza, że zadanie będzie proste, ponieważ jest wiele korzyści, które można odnieść, zarówno decydując się na jak najmniejszy, jak i jak największy zbiornik. O co konkretnie chodzi?

Czytaj więcej

 
Jak dopasować stalowy dach do projektu domu? zdjęcie

Jak dopasować stalowy dach do projektu domu?

Najczęściej wybierając projekt domu szukamy gotowych rozwiązań. Podobnie jest z pokryciem dachowym.

Czytaj więcej

 
Projekty nowoczesnych domów, czyli Modern House w zgodzie z najnowszymi trendami w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym zdjęcie

Projekty nowoczesnych domów, czyli Modern House w zgodzie z najnowszymi trendami w jednorodzinnym budownictwie mieszkaniowym

Nowoczesny dom” to dość szeroki termin i nie zawsze oznacza on rezygnację z tradycyjnej formy budynku. Nowoczesność to nie tylko prosta forma, ale również nowe, świeższe spojrzenie na aspekt kształtowania funkcji, otoczenia, kształtu, konstrukcji oraz zależności pomiędzy tymi elementami. Nowoczesny dom to także projekt energooszczędny i ekonomiczny wykorzystujący najnowsze rozwiązania, trendy i estetykę, niejednokrotnie niekonwencjonalne i pozbawione sztampy.

Czytaj więcej

 
Czerń, drewno i złoto. Projekt domu dla pięcioosobowej rodziny zdjęcie

Czerń, drewno i złoto. Projekt domu dla pięcioosobowej rodziny

Projekt domu o powierzchni ponad 300m był dla projektantów MIKOŁAJSKAstudio nie lada wyzwaniem. Nie ze względu na powierzchnię czy spójne zaaranżowanie przestrzeni dla tylu osób – w różnym wieku i o rozmaitych wymaganiach – ale przez nietypowy styl, który wybrali właściciele. Marzyli o eleganckich, ciemnych wnętrzach łączących współczesne luksusowe formy z elementami loftowymi. Użycie kilku dominujących materiałów oraz niezwykła dbałość o detale pozwoliły stworzyć projekt idealnie dostosowany do potrzeb wszystkich domowników.

Czytaj więcej

 
Wszystko o projektach domów z antresolą zdjęcie

Wszystko o projektach domów z antresolą

Do niedawna antresole budowano najczęściej w kamienicach, mieszkaniach powyżej średniej wysokości, gdzie można było lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jednak współcześnie stosuje się je również w wolnostojących nowoczesnych domach, niekoniecznie dużych, ale z wysokimi pomieszczeniami.

Czytaj więcej

 
Jak wybrać projekt domu? Dom ze strychem czy bez? zdjęcie

Jak wybrać projekt domu? Dom ze strychem czy bez?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie finansowe i poważne zadanie logistyczne.

Czytaj więcej

 
Błędy przy zakupie domu – czego warto unikać? zdjęcie

Błędy przy zakupie domu – czego warto unikać?

Budowa domu to duże przedsięwzięcie, które wymaga zaangażowania, cierpliwości, czasu i niemałych nakładów finansowych. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zakup nieruchomości zaprojektowanej i wzniesionej przez dewelopera. Niestety nabywcy, zwłaszcza niedoświadczeni, często popełniają błędy, które mogą przysporzyć im wielu kłopotów w późniejszym czasie. Na co więc zwrócić szczególną uwagę przy zakupie domu?

Czytaj więcej

 
Planujesz ocieplenie domu? Sprawdź, dlaczego lambda jest tu kluczowa zdjęcie

Planujesz ocieplenie domu? Sprawdź, dlaczego lambda jest tu kluczowa

Ile ciepła zatrzymuje w środku domu izolacja termiczna?

Czytaj więcej

 
Jak planować budowę domu w okresie pandemii? zdjęcie

Jak planować budowę domu w okresie pandemii?

Budowa domu, zwłaszcza w okresie pandemii, wymaga od nas jeszcze lepszej organizacji i dogłębnego przygotowania na każdym etapie inwestycji. Jak zatem zaplanować budowę, aby - mimo pandemicznych trudności - uczynić ją jak najsprawniejszą? Na to pytanie odpowiada Rafał Buczek, menedżer sprzedaży w firmie AWILUX.

Czytaj więcej

 
Błędy podczas termoizolacji domu – jak ich uniknąć? zdjęcie

Błędy podczas termoizolacji domu – jak ich uniknąć?

Docieplenie domu to kluczowy i niezbędny etap nie tylko budowy nowych obiektów, ale i modernizacji już istniejących.

Czytaj więcej

 
Gotowe projekty domów zdjęcie

Gotowe projekty domów

Na początku XX wieku, w Stanach Zjednoczonych pojawiły się gotowe projekty domów do powszechnej sprzedaży. Tamtejsze pracownie architektoniczne postanowiły promować przygotowane domy do wybudowania w zaprojektowanych katalogach.

Czytaj więcej

 
Jak zaprojektować nowoczesny dom na niewielkiej działce? zdjęcie

Jak zaprojektować nowoczesny dom na niewielkiej działce?

Właściciele działek o nietypowym kształcie i niewielkim metrażu często narzekają na ograniczone możliwości budowy wymarzonego domu. Nie oznacza to, że muszą zrezygnować z nowoczesnych projektów na rzecz klasycznych konstrukcji o prostej bryle. Kluczem do sukcesu jest funkcjonalny budynek wyposażony w innowacje, które pozwalają maksymalnie wykorzystać jego powierzchnię. Podpowiadamy, co powinien uwzględniać taki projekt.

Czytaj więcej

 
Projekt BMS 2022: powrót do wydarzenia stacjonarnego! zdjęcie

Projekt BMS 2022: powrót do wydarzenia stacjonarnego!

23 – 24 listopada 2022 r. w Centrum Konferencyjno - Wypoczynkowym Pałac i Folwark Łochów odbędzie się ósma już edycja ogólnopolskiej konferencji Projekt BMS 2022.

Czytaj więcej

 
Jak zaprojektować dom pod MOREVIEW? zdjęcie

Jak zaprojektować dom pod MOREVIEW?

Wąskoprofilowe i wielkogabarytowe konstrukcje przesuwne typu MOREVIEW od Yawal S.A. to niewątpliwy przebój rynkowy ostatnich miesięcy. Wiele osób budujących lub planujących budowę zastanawia się czy w jego wymarzonym domu można z powodzeniem zamontować takie efektowne i modne rozwiązanie. W niniejszym artykule postanowiłem pomóc rozstrzygnąć tę kwestię. Tezy zawarte w artykule pomogą osobom, które już budują swój wymarzony dom, ale jeszcze lepiej, jeśli zapoznają się z nim osoby, które dopiero planują budowę domu.

Czytaj więcej

 
Jakie domy są najtańsze w budowie? zdjęcie

Jakie domy są najtańsze w budowie?

Budowa domu to inwestycja, która wymaga przygotowania znacznych nakładów finansowych. Jednocześnie – wybierając odpowiedni projekt domu – możemy ograniczyć wydatki związane z prowadzonym przedsięwzięciem, ciesząc się funkcjonalnym obiektem mieszkalnym za stosunkowo niewielką kwotę. Jaki dom będzie najtańszy w budowie oraz jakimi sposobami możemy jeszcze bardziej obniżyć koszty wykonania kolejnych etapów?

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 12712
 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.