Koszyk: BRAK


Wynik wyszukiwania

 
Nowa Fabryka Membran PVC w Wykrotach zdjęcie

Nowa Fabryka Membran PVC w Wykrotach

Firma TECHNONICOL rozpoczyna budowę fabryki membran PVC w Wykrotach na Dolnym Śląsku. Planowane zakończenie prac jest szacowane na pierwsze półrocze 2023 roku.

Czytaj więcej

 
Jakie okna wybrać: PVC czy ALU, a może obie technologie? zdjęcie

Jakie okna wybrać: PVC czy ALU, a może obie technologie?

W zakresie stolarki okiennej na rynku od lat królują okna PVC. Coraz większą popularność zdobywają jednak rozwiązania aluminiowe. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są zalety obu tych rozwiązań? Które okna wybrać do naszego projektu? Kwestię różnic pomiędzy rozwiązaniami aluminiowymi i PVC wyjaśnia Rafał Buczek, ekspert z firmy AWILUX, dostawcy rozwiązań okiennych oraz drzwiowych w klasie premium.

Czytaj więcej

 
Okna ALU czy PVC? - oto jest pytanie! zdjęcie

Okna ALU czy PVC? - oto jest pytanie!

Właściwości okien ALU i PVC zestawiane są ze sobą od lat, jednak wskazanie lepszego rozwiązania wcale nie jest takie proste, a w zasadzie może okazać się niemożliwe.

Czytaj więcej

 
Jak dbać o okna, czyli pielęgnacja stolarki PVC i ALU w pigułce zdjęcie

Jak dbać o okna, czyli pielęgnacja stolarki PVC i ALU w pigułce

Kalendarzowa wiosna zbliża się wielkimi krokami, co oznacza, że czas przygotować okna na pierwsze słoneczne dni.

Czytaj więcej

 
Nowe spojrzenie na okna PVC -REHAU wprowadza nowatorskie okleiny okienne zdjęcie

Nowe spojrzenie na okna PVC -REHAU wprowadza nowatorskie okleiny okienne

Drewno czy PVC? Dotyk natury czy bezproblemowe użytkowanie na lata? Od dziś koniec dylematów – REHAU wprowadza do oferty nową generację oklein drewnopodobnych KALEIDO WOODEC.

Czytaj więcej

 
Okna przesuwne PVC, aluminium czy drewniane? zdjęcie

Okna przesuwne PVC, aluminium czy drewniane?

Przesuwne systemy okienne to rozwiązanie, które warto wdrożyć do swojego mieszkania. Wiele dylematów istnieje jednak w kwestii materiałów, z których wykonane są okna. Co najlepiej sprawdzi się w czterech kątach? Drewno, plastik czy aluminium? Wiele zależy od indywidualnych preferencji.

Czytaj więcej

 
Innowacyjne rozwiązanie dla Twojego ogrodzenia - taśmy PVC zdjęcie

Innowacyjne rozwiązanie dla Twojego ogrodzenia - taśmy PVC

Taśmy ogrodzeniowe to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala dyskretnie chronić Twoją posesję przed wzrokiem sąsiadów i spojrzeń przechodniów.

Czytaj więcej

 

Szkło profilowe – możliwości zastosowań

Szkło profilowe to doskonałe uzupełnienie innych materiałów, wykorzystywanych w budownictwie. Jest wytrzymałe na obciążenia wiatrem i odpowiednie do przeszkleń dużych powierzchni. Czym jest szkło profilowe i gdzie się je wykorzystuje?

Czytaj więcej

 
Autorski system rolet PVC Drutex już na rynku! zdjęcie

Autorski system rolet PVC Drutex już na rynku!

W styczniu br. Drutex wprowadził na rynek autorski system rolet z PVC będący wynikiem prac własnego działu badań i rozwoju. Nowoczesna konstrukcja wyróżnia się szeregiem innowacyjnych rozwiązań zapewniających zarówno komfort użytkowania jak i doskonałe parametry w zakresie energooszczędności.

Czytaj więcej

 
System okien skandynawskich w ofercie Awilux zdjęcie

System okien skandynawskich w ofercie Awilux

Okna do domu w typie skandynawskim oferują wyjątkowo wysoki poziom szczelności, jednocześnie zacierając granicę między wnętrzem a otoczeniem. Dla rozwiązań w stylu nordyckim został przeznaczony innowacyjny system okienny Schüco PVC Alu Inside Nordic dostępny w ofercie Awilux, umożliwiający połączenie nieograniczonej możliwości projektowania przesyconej światłem architektury z wysoką izolacyjnością cieplną na poziomie pasywnym.

Czytaj więcej

 
KRISPOL inwestuje w rozwój parku maszynowego: nowa okleiniarka od WPR zdjęcie

KRISPOL inwestuje w rozwój parku maszynowego: nowa okleiniarka od WPR

Firma KRISPOL podjęła współpracę z Takapol - dystrybutorem włoskich okleiniarek WPR. Nowa maszyna została wdrożona w Zakładzie nr 1 w Psarach Małych i znacznie przyspiesza proces okleinowania okien PVC.

Czytaj więcej

 
Tak powstają profile metalowe – najlepsze praktyki jednego z największych producentów w Polsce zdjęcie

Tak powstają profile metalowe – najlepsze praktyki jednego z największych producentów w Polsce

Profile metalowe - stalowe lub aluminiowe - to niezbędny element wykończeniowy podczas każdej budowy lub remontu. Pozornie wydaje się, że jest to prosta konstrukcja, a kształt listwy oraz surowiec, z którego jest wykonana nie ma dużego znaczenia. W praktyce jednak okazuje się, że aby profil był najwyższej jakości, służył przez lata i zawsze wyglądał estetycznie trzeba dochować wielu zasad podczas procesu produkcji, przechowywania, transportu, a także montażu.

Czytaj więcej

 
Piękne rośliny cały rok, czyli zalety ogrodu zimowego zdjęcie

Piękne rośliny cały rok, czyli zalety ogrodu zimowego

Nie trzeba czekać na wiosnę ani lato, żeby móc rozkoszować się pięknem kwiatów i pić poranną kawę w ogrodzie. Nie tylko w palmiarni można podziwiać kaktusy i inne egzotyczne rośliny w środku zimy. No i przede wszystkim, nie musimy ograniczać ilości kwiatów w domu, tylko dlatego, że mamy małe parapety.

Czytaj więcej

 
Okna i drzwi tarasowe dopasowane do stylu domu zdjęcie

Okna i drzwi tarasowe dopasowane do stylu domu

Jednym z istotnych elementów kształtujących estetykę domu są okna i drzwi tarasowe. Zależnie od przyjętej konwencji mogą one podkreślić nowoczesną stylistykę lub zaakcentować klasyczny charakter budynku i wnętrz. Przybliżamy, w jaki sposób uzyskać spójny efekt wizualny.

Czytaj więcej

 
Tworzywa sztuczne – zastosowanie w budownictwie zdjęcie

Tworzywa sztuczne – zastosowanie w budownictwie

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, iż budownictwo należy do jednej z najprężniej rozwijających się obecnie branży.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 1518