Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Jakie materiały budowlane kupić po pandemii? zdjęcie

Jakie materiały budowlane kupić po pandemii?

Obserwując ruch w marketach budowlanych można odnieść wrażenie, że #koronawirus nie dotyczy tej branży. Czy jednak faktycznie producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych mogą spać spokojnie? Z pewnością nie, gdyż epidemia może dotknąć inwestycje budowlane na każdym ich etapie. Wysoka niepewność dotycząca przyszłości może przełożyć się nie chwilowe zmiany budżetach firm działających w najbardziej dotkniętych epidemią branżach oraz niektórych gospodarstwach domowych.

Czytaj więcej

 
Kupić materiały budowlane i nie zbankrutować zdjęcie

Kupić materiały budowlane i nie zbankrutować

Można odnieść wrażenie, że tanie materiały budowlane są jak yeti – wszyscy o nich mówią, ale nikt ich widział. Czy naprawdę istnieją? Oto kilka popularnych faktów i mitów o oszczędzaniu na budowie.

Czytaj więcej

 
Zwrot VAT za materiały budowlane w 2018 roku zdjęcie

Zwrot VAT za materiały budowlane w 2018 roku

Od kilku lat ograniczana była możliwość tak zwanego odzyskania podatku VAT za materiały budowlane. Sytuacja zmieniała się początkowo od 2013 i 2014 roku, aż do dnia dzisiejszego.

Czytaj więcej

 

Drewno tak bezpieczne jak inne materiały budowlane, bo normy są wspólne

Do czasu pojawienia się drewna klejonego warstwowo nie istniał materiał konstrukcyjny porównywalny do stali i betonu. Te dwa ostatnie rozwiązania były przez lata synonimem solidności i bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

 
 Wybór ogrodzenia budowlanego zdjęcie

Wybór ogrodzenia budowlanego

Istotnym elementem każdego placu budowy jest ogrodzenie budowlane. Jego zadaniem jest nie tylko ogrodzenie działki, ale także zapewnienie bezpieczeństwa na terenie objętym pracami budowlanymi. Ogrodzenia budowlane zamykają dostęp do placu budowy dla osób postronnych, które mogłyby zakłócać pracę i jednocześnie narazić na niebezpieczeństwo siebie oraz pracowników budowy.

Czytaj więcej

 
VI edycja konferencji Konstrukcje Budowlane już za nami! zdjęcie

VI edycja konferencji Konstrukcje Budowlane już za nami!

22 listopada 2019 r. odbyła się VI już edycja konferencji Konstrukcje Budowlane.

Czytaj więcej

 
WIZYTA STUDENTÓW AGH W TRZUSKAWICY – WIĄŻĄCE MATERIAŁY BUDOWLANE zdjęcie

WIZYTA STUDENTÓW AGH W TRZUSKAWICY – WIĄŻĄCE MATERIAŁY BUDOWLANE

W zeszłym tygodniu, a dokładniej w dniu 29 czerwca 2017 roku, TRZUSKAWICA S.A. ponownie miała przyjemność gościć studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Czytaj więcej

 
VI edycja kluczowego spotkania branży budowlanej w Polsce - Konstrukcje Budowlane 2019 zdjęcie

VI edycja kluczowego spotkania branży budowlanej w Polsce - Konstrukcje Budowlane 2019

Instytut PWN zaprasza do udziału w VI edycji ogólnopolskiej konferencji Konstrukcje Budowlane 2019, która odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.  

Czytaj więcej

 
Ogrodzenia budowlane – ażurowe czy pełne? zdjęcie

Ogrodzenia budowlane – ażurowe czy pełne?

Ze względów praktycznych i prawnych ogrodzenia są niezbędne na każdej budowie. Nie tylko chronią przed wtargnięciem na jej teren złodziei.

Czytaj więcej

 
Prawo budowlane w biznesie zdjęcie

Prawo budowlane w biznesie

Prowadzisz działalność jako deweloper? Masz biuro projektowe? A może oferujesz usługi związane z montażem instalacji fotowoltaicznych? To tylko kilka dziedzin działalności, w których znajomość prawa budowlanego jest absolutną koniecznością. Zobacz, z jakimi aktami prawnymi warto się zapoznać i dlaczego warto to zrobić podczas specjalistycznych szkoleń.

Czytaj więcej

 
Czy warto zainwestować we własne maszyny budowlane? zdjęcie

Czy warto zainwestować we własne maszyny budowlane?

W branży budowlanej pojawia się coraz więcej poważnych przedsiębiorstw, które stawiają na kompleksowe usługi. Nie brakuje również firm remontowo-budowlanych, które raczej działają w skali regionalnej.

Czytaj więcej

 
II Konferencja Budowlana zdjęcie

II Konferencja Budowlana

W dniu  08-09.09.2018 w Charzykowach odbyła się II Konferencja Budowlana organizowana przez naszego partnera biznesowego – firmę Izobud Materiały Budowlane.  

Czytaj więcej

 
Rośnie popyt na materiały budowlane sprzedawane w Internecie zdjęcie

Rośnie popyt na materiały budowlane sprzedawane w Internecie

Rynek e-commerce w Polsce rośnie w siłę. Zgodnie z najnowszymi danymi, internetowi sprzedawcy handlujący materiałami budowlanymi odnotowują coraz lepsze wyniki.

Czytaj więcej

 
Rosnące ceny wywindują wartość polskiego rynku budowlanego do rekordowego poziomu w 2020 r. zdjęcie

Rosnące ceny wywindują wartość polskiego rynku budowlanego do rekordowego poziomu w 2020 r.

Dzięki trwającemu od kilku lat ożywieniu inwestycyjnemu wartość polskiego rynku budowlanego bije kolejne rekordy, by zbliżyć się do okrągłej kwoty 250 mld zł w 2020 r. W ujęciu nominalnym wartość rynku może robić wrażenie, jednak patrząc na wolumen realizowanych robót i zużywanych materiałów budowlanych, zwyżka nie jest już tak spektakularna.

Czytaj więcej

 
Po co nam normy na materiały budowlane? zdjęcie

Po co nam normy na materiały budowlane?

Stawiamy, remontujemy, wykańczamy, odświeżamy, przerabiamy, konserwujemy… Każda inwestycja w dom jest ważna i powinna być realizowana w oparciu o sprawdzone materiały budowlane.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 5649