Knauf Industries Polska Sp. z o.o.
Miejsce reklamowe Przedsiębiorstwo Wdrożeniowe PRO-SERVICE Sp. z o.o.	Test-Therm Sp. z o.o.
 

Kiedy inwestor może odmówić odbioru robót budowlanych?

Odbiór robót budowlanych ma bardzo istotne znaczenie zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy. Stanowi bowiem potwierdzenie wykonania zlecenia i zobowiązuje inwestora do zapłaty wynagrodzenia wykonawcy. Z drugiej strony, od tej chwili inwestor może domagać się usunięcia wad, dzięki uprawnieniom z tytułu rękojmi.

Czytaj więcej

 
Metro Properties inwestorem zastępczym budowy łódzkiej „Sukcesji” zdjęcie

Metro Properties inwestorem zastępczym budowy łódzkiej „Sukcesji”

Fabryka Biznesu, inwestor Centrum Handlowo-Rozrywkowego „Sukcesja” w Łodzi, wybrała inwestora zastępczego budowy, którym została spółka Metro Properties. Obie strony podpisały właśnie umowę.

Czytaj więcej

 

Inwestor-architekt – jak wypracować idealną współpracę

Współpraca architektów i inwestorów nie zawsze układa się idealnie. Najczęstszym problemem okazują się błędy w komunikacji, a także brak znajomości specyfiki wzajemnej pracy.

Czytaj więcej

 
IZOLACJE ROCKWOOL – nowa grupa facebookowa dla inwestorów i wykonawców zdjęcie

IZOLACJE ROCKWOOL – nowa grupa facebookowa dla inwestorów i wykonawców

ROCKWOOL zaprasza wszystkich inwestorów indywidualnych oraz wykonawców ociepleń do dołączenia do grupy facebookowej IZOLACJE ROCKWOOL. Jest to wyjątkowe miejsce w sieci, w którym można wymieniać się doświadczeniami związanymi z budową domu, znaleźć doświadczonego i sprawdzonego wykonawcę oraz dobrać odpowiednie produkty i rozwiązania, a także czerpać merytoryczną wiedzę dotyczącą izolacji.

Czytaj więcej

 
Prawo budowlane: nowe obowiązki inwestora zdjęcie

Prawo budowlane: nowe obowiązki inwestora

Jak rozpocząć budowę, kto jest osobą z odpowiednimi uprawnieniami budowlanymi, na jakie problemy może napotkać inwestor w trakcie budowy, no i jak ją formalnie zakończyć?   

Czytaj więcej

 
„Troska inwestorów o zabytki i pamięć historyczną” - podsumowanie spotkania prasowego zdjęcie

„Troska inwestorów o zabytki i pamięć historyczną” - podsumowanie spotkania prasowego

17 marca w Warszawie, w restaurowanym budynku Ufficio Primo przy ulicy Wspólnej 62, odbyło się spotkanie poświęcone tematyce zaangażowania inwestorów w obiekty zabytkowe. Pretekstem do poruszenia tej kwestii jest Ufficio Primo - najnowsza inwestycja Euro Invest, którego prezesem jest Jan Lubomirski. Do tej pory budynek był kojarzony z dawną siedzibą Prezydium Rządu, zaprojektowaną w ponadczasowym stylu przez prof. Marka Leykama.

Czytaj więcej

 
„Projekt: Inwestor” pierwszy raz w Poznaniu zdjęcie

„Projekt: Inwestor” pierwszy raz w Poznaniu

„Jak inwestować w Poznaniu?” – taki podtytuł będzie miała pierwsza edycja konferencji „Projekt: Inwestor”, która odbędzie się 2 października 2013 r. w stolicy Wielkopolski. Współorganizatorem wydarzenia jest Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Czytaj więcej

 

Delfinarium szuka inwestora!

Grupą lekarzy, rehabilitantów i  zootechników uruchamia  pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii (GCD).

Czytaj więcej

 

Architekt-inwestor – relacja (nie) zawsze doskonała

Relacje między architektami a inwestorem bywają burzliwe. Zazwyczaj szwankuje komunikacja, w której zarówno jedna, jak i druga strona popełnia błędy. Chciałbym się jednak skupić na architektach. Sama świadomość, na co zwrócić uwagę i czego unikać, to już pewna droga do sukcesu, jakim będzie projekt budynku oddany na czas zgodnie z oczekiwaniami inwestora.

Czytaj więcej

 
Materiał zakupiony przez inwestora, czyli kiedy i za co dekarz ponosi odpowiedzialność? zdjęcie

Materiał zakupiony przez inwestora, czyli kiedy i za co dekarz ponosi odpowiedzialność?

Jak uniknąć konfliktów z inwestorem, gdy zdecydował się na samodzielny zakup produktów, i za co może ponosić odpowiedzialność wykonawca

Czytaj więcej

 
Trendy budowlane w Polsce. Jakie domy wybierają inwestorzy indywidualni? zdjęcie

Trendy budowlane w Polsce. Jakie domy wybierają inwestorzy indywidualni?

W Polsce jest mniej więcej tylu miłośników architektury tradycyjnej, co nowoczesnej – wynika z danych zebranych przez portal tooba.pl. Polacy wybierają najczęściej domy dwukondygnacyjne, z dachem dwuspadowym o powierzchni użytkowej od 120 do 140 metrów kwadratowych.

Czytaj więcej

 

Ludzkie szczątki na placu budowy – co powinien zrobić inwestor?

Odkrycia archeologiczne w trakcie prowadzenia prac budowlanych są częstym powodem opóźnień inwestycji, a niekiedy mogą nawet uniemożliwić ukończenie ich realizacji. 

Czytaj więcej

 
Śnieżka „Inwestorem 10-lecia” na Podkarpaciu zdjęcie

Śnieżka „Inwestorem 10-lecia” na Podkarpaciu

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA została wyróżniona prestiżowym tytułem „Inwestora 10-lecia” w ramach konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza 2016”.

Czytaj więcej

 
Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy zdjęcie

Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy

Już 23 marca 2017 w Hotelu 3Trio w Białymstoku odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie dla profesjonalistów z cyklu Dach, Fasady i Elewacje – wyzwaniem projektanta, inwestora, wykonawcy.

Czytaj więcej

 
Zdezorientowani inwestorzy zdjęcie

Zdezorientowani inwestorzy

Pierwsza część bieżącego tygodnia nie przyniosła większych zmian na globalnych rynkach akcyjnych. Benchmarkowy dla regionu Azji i Pacyfiku indeks MSCI AC Asia Pacific pozostał w środę na koniec dnia w pobliżu zamknięcia piątkowego handlu, czyli w okolicy poziomu 135 pkt a wczorajsze zamknięcie sesji w USA także utrzymało indeks S&P500 w okolicy poziomu 1332-1333 pkt analogicznego do końcówki zeszłego tygodnia.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 2936