Wynik wyszukiwania

 
Elewacja wolna od glonów i grzybów z FOVEO TECH - do 13 lat gwarancji zdjęcie

Elewacja wolna od glonów i grzybów z FOVEO TECH - do 13 lat gwarancji

Zadbana elewacja budynku stanowi doskonałą wizytówkę domu. Na jej wygląd mają niekorzystny wpływ: uszkodzenia mechaniczne, działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz zagrożenia biologiczne – to one właśnie najbardziej psują estetykę fasady.

Czytaj więcej

 
Sposób na elewację bez grzybów i glonów zdjęcie

Sposób na elewację bez grzybów i glonów

Elewacja budynku narażona jest nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, lecz także na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie drobnoustrojów. Te ostatnie potrafią trwale zepsuć wygląd każdej fasady. Możemy się ich skutecznie pozbyć dzięki zastosowaniu RG 10 Preparatu grzybo- i glonobójczego FOVEO TECH.  

Czytaj więcej

 
Niestraszne mu glony i grzyby – BOLIX KA 1,5 Complex zdjęcie

Niestraszne mu glony i grzyby – BOLIX KA 1,5 Complex

Mikroorganizmy stanowią bardzo poważne zagrożenie dla estetyki i żywotności elewacji. Dlatego tak istne jest, by pokrywający ją tynk skutecznie chronił nie tylko przed promieniami UV, skokami temperatur czy uszkodzeniami mechanicznymi, lecz także przed szkodliwym oddziaływaniem właśnie pleśni czy grzybów.

Czytaj więcej

 
UNI – PRYM GRUNT 600 – skuteczny w walce z grzybami i glonami zdjęcie

UNI – PRYM GRUNT 600 – skuteczny w walce z grzybami i glonami

UNI – PRYM Grunt 600 grzybo– i glonobójczy środek, to pierwszy i jedyny produkt tej kategorii na rynku polskim. Producentem preparatu jest firma Prymus S.A., natomiast wyłącznym dystrybutorem – Global Point. UNI – PRYM Grunt 600 to preparat gruntujący, który służy do zabezpieczania podłoża. Dzięki zawartym w nim aktywnym środkom ochrony powłoki, skutecznie chroni powierzchnie przed wykwitami grzybów, a także glonów.

Czytaj więcej

 
Mech na dachówce – uporczywe zjawisko. Jak sobie z nim radzić? zdjęcie

Mech na dachówce – uporczywe zjawisko. Jak sobie z nim radzić?

Warunki sprzyjające porastaniu mchem mogą powstać na każdym dachu, niezależnie od rodzaju pokrycia. Zarówno w przypadku dachówki betonowej, ceramicznej czy blachy. Jak sobie z tym radzić?  

Czytaj więcej

 
Wykończenie elewacji, które spełnia oczekiwania właściciela  zdjęcie

Wykończenie elewacji, które spełnia oczekiwania właściciela

Elewacja nie tylko chroni budynek przed utratą ciepła, ale również jest jego wizytówką, która nadaje mu odpowiedniego charakteru.

Czytaj więcej

 
Jak przygotować basen do sezonu? zdjęcie

Jak przygotować basen do sezonu?

Basen w przydomowym ogrodzie jeszcze do niedawna uznawany był za symbol luksusu, zarezerwowany jedynie dla nielicznych. Dziś, na taki prywatny akwen w pobliżu miejsca zamieszkania jest w stanie pozwolić sobie coraz więcej z nas. 

Czytaj więcej

 
Elewacja jak nowa - jak pozbyć się zabrudzeń? zdjęcie

Elewacja jak nowa - jak pozbyć się zabrudzeń?

O czym warto pamiętać przeprowadzając prace renowacyjne fasady domu

Czytaj więcej

 
Mikroorganizmy atakują elewację! zdjęcie

Mikroorganizmy atakują elewację!

Zanieczyszczenie środowiska i zmiany klimatyczne (np. wilgotne i ciepłe zimy kwaśne deszcze) mają coraz większy wpływ na występowanie korozji biologicznej, której skutki widoczne są między innymi na elewacjach budynków. 

Czytaj więcej

 
Branża ociepleń na rzecz neutralności klimatycznej - przed debatą na forum VII Międzynarodowej Konferencji ETICS zdjęcie

Branża ociepleń na rzecz neutralności klimatycznej - przed debatą na forum VII Międzynarodowej Konferencji ETICS

22-23 października 2020 roku w Ożarowie odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, corocznego spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO).

Czytaj więcej

 
Branża ociepleń na rzecz neutralności klimatycznej – przed debatą na forum VII Międzynarodowej Konferencji ETICS zdjęcie

Branża ociepleń na rzecz neutralności klimatycznej – przed debatą na forum VII Międzynarodowej Konferencji ETICS

7-8 maja 2020 roku w Ożarowie odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, corocznego spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Wydarzenie jest głównym miejscem debaty polskiej branży ociepleń, które z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę uczestników z kraju, jak i z zagranicy. Uczestników przyciąga wysoki poziom wystąpień plenarnych oraz atrakcyjna i aktualna tematyka podejmowana na konferencji. W tym roku wiodącym tematem będzie rola ociepleń na drodze do neutralności klimatycznej i ekologicznej gospodarki, do których dąży Unia Europejska.

Czytaj więcej

 
Remont elewacji krok po kroku z MAJSTER-POL zdjęcie

Remont elewacji krok po kroku z MAJSTER-POL

Estetycznie wykonana elewacja to ozdoba domu, która akcentuje jego styl i tworzy aranżacyjną spójność. Ma jednak także praktyczne funkcje – zapewnia izolację cieplną oraz akustyczną. Gdy przestanie je optymalnie spełniać, warto zastanowić się nad jej remontem.

Czytaj więcej

 
Znane i cenione produkty renowacyjne Baumit zmieniają nazwę zdjęcie

Znane i cenione produkty renowacyjne Baumit zmieniają nazwę

Przywróciły dawny blask tysiącom budynków w całej Europie, teraz same doczekały się odświeżenia: wybrane produkty renowacyjne Baumit od 1 marca 2020 r. dostępne są w ofercie światowego producenta chemii budowlanej pod nowymi nazwami. Zmiany to wynik strategii rozwojowej firmy, zakładającej m.in. ujednolicenie i uproszczenia nazewnictwa produktów.

Czytaj więcej

 
BOLIX PRO Complex – skuteczna ochrona zdjęcie

BOLIX PRO Complex – skuteczna ochrona

Rozwój glonów i grzybów na elewacji to poważne zagrożenie dla jej estetki oraz trwałości. Niezbędne jest więc stosowanie preparatów zapewniających budynkom odpowiednią ochronę.

Czytaj więcej

 
Tynk silikonowy – poznaj zalety i wady tynku dla wymagających zdjęcie

Tynk silikonowy – poznaj zalety i wady tynku dla wymagających

Podczas ocieplania budynku warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj tynku elewacyjnego. Najpopularniejszy jest tynk cienkowarstwowy o grubości do 5 mm, który jest ostatnią, dekoracyjną warstwą systemu ocieplenia. Obecnie wyróżnia się 4 podstawowe rodzaje tynków: mineralne, silikatowe, akrylowe i silikonowe. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 87