Czyszczenie i udrażnianie rur kanalizacyjnych zarówno za pomocą metody mechanicznej, jak i ciśnieniowej wymaga wykorzystania odpowiednich urządzeń. Co warto wiedzieć na ich temat?
Z przeprowadzeniem każdej budowy wiążą się znaczne koszty, ze względu na konieczność zaangażowania wielu pracowników oraz poświęcenia sporej ilości czasu. Proces ten nie kończy się jednak wraz ze sfinalizowaniem prac, ponieważ przed oddaniem każda inwestycja wymaga odpowiedniego posprzątania. Na miejscu budowy pozostawiane są liczne odpady i nieczystości, takie jak pył czy śmieci. Z reguły jednak inwestorzy nie podejmują się sprzątania samodzielnie, tylko wynajmują wykwalifikowaną firmę zewnętrzną.
Kabina prysznicowa to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Może też być ciekawą ozdobą wnętrza. Może… jeśli zadbamy o to, by zawsze dobrze się prezentowała – tafle szkła były przejrzyste, a brodzik czysty. Jak to zrobić bez ogromnego wysiłku? Mamy na to sposób!
Pierwsze promienie wiosennego słońca zachęcają do spędzania wolnego czasu na zewnątrz.
Czyszczenie fug w powszechnej opinii nie należy do zadań łatwych. Jest czasochłonne, a jego rezultaty bywają dalekie od oczekiwanych. Rozwiązaniem idealnym jest ATLAS CZYSTE FUGI, innowacyjny produkt, dzięki któremu spoiny będą czyste tak, jak w dniu ich wykonania.
Zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi to nie tylko reklamówki w oceanie, butelki na ulicach czy inne widoczne śmieci. To także miniodpady - granulat, płatki czy nawet proszek. Choć ich straty są niemal niewidoczne, nie znaczy to, że nie można im zapobiegać. Styropmin przystąpił do programu, który właśnie temu służy.
Kamień, klinkier, marmur, granit czy beton, z których wykonuje się przydomowe powierzchnie, to materiały wyjątkowo podatne na działanie wilgoci i innych czynników atmosferycznych. Aby zadbać o ich estetyczny wygląd oraz trwałość, warto od razu po zakończeniu sezonu zimowego poddać je gruntownemu czyszczeniu oraz odpowiednio zaimpregnować.
Korzystając z dobrej pogody, warto nie tylko uporządkować teren wokół domu, ale także zajrzeć na dach budynku. Zanieczyszczenia, na przykład zalegające liście, mogą utrudniać działanie systemu rynnowego. Dobrze jest też sprawdzić, czy jakiś element nie uległ uszkodzeniu. Będziemy wówczas mieli pewność, że rynny będą właściwie spełniać swoją rolę nawet w trakcie najbardziej ulewnego deszczu.
Nie da się ukryć, że jednym z najpopularniejszych materiałów wykończeniowych, jeśli chodzi o nawierzchnię, jest kostka brukowa.
Odpowiednia konserwacja okien aluminiowych pozwala im funkcjonować przez wiele lat, bez żadnych usterek.
Tłuste plamy, chwasty i mech szpecą nawierzchnie, po których chodzimy, jeździmy czy na nich odpoczywamy. Sporo się tego nazbierało przez kilka ostatnich miesięcy. Na tarasie straszą tłuste plamy po rodzinnej imprezie z grillem w roli głównej. Podjazd jest ubrudzony brzydkimi kręgami po oleju, który wyciekł z samochodu. Na dodatek w spoinach na ścieżkach wyłożonych kostką betonowych na dobre zadomowiły się chwasty i mech. Poza najwyższa zrobić z tym porządek…
Jesień to pora roku, podczas której świat przyrody przygotowuje się na nadchodzącą zimę. Jednak niższe temperatury i lecące z wiatrem liście powinny być sygnałem także dla posiadaczy domów jednorodzinnych – to bowiem moment, kiedy należy odpowiednio zadbać o rynny przed czasem śniegu, mrozu i deszczu.
Prace remontowe dachu stanowią ogromne wyzwanie dla właścicieli domu, w szczególności jeśli konieczna jest częściowa lub całkowita wymiana pokrycia dachowego.
Zanieczyszczenie hałasem to jedno z najpoważniejszych zagadnień, z którymi musimy mierzyć się we współczesnym świecie.
“Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza” – stwierdził kiedyś poeta Paul Claudel. Życie w hałasie jest stresujące i silnie demotywujące. Uciążliwe, niepożądane dźwięki mogą mieć ogromny wpływ na samopoczucie, a nawet na ogólny stan zdrowia. Dlatego w sytuacji zagrożenia hałasem trzeba wiedzieć jak z nim walczyć.