Gospodarka obiegu zamkniętego dzisiaj jest już koniecznością. Kluczowa staje się w wielu gałęziach przemysłu począwszy od mody, a na budownictwie skończywszy. Istotne jest nie tylko ekologiczne podejście do produkcji i wytwarzania, ale także wdrażanie idei obiegu zamkniętego już na etapie projektowania. Dopiero dzięki połączeniu designu z odpowiednimi surowcami powstają produkty zgodne z ideą circular economy.
Podziękowania dla Gerdy za wsparcie Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych. W ramach kongresu Open Eyes Economy Summit odbyło się unikalne wydarzenie, Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych (FOPA).
Podstawową zasadą gospodarki obiegu zamkniętego, zwanej również cyrkularną (ang. Circular Economy) jest to, że wartość dostępnych zasobów nigdy nie zniknie.
Twój produkt, projekt albo usługa są innowacyjne i ekologiczne? Wpisują się w koncepcję gospodarki o obiegu zamkniętym? Są zaprojektowane zgodnie z zasadą circular economy? Jeśli tak to konkurs właśnie dla Ciebie.
Firma BRITOP Lighting w grudniu 2010 roku poszerzyła swoją ofertę produktową o kolekcję miniaturowych świetlówek kompaktowych Economy-Light. Nowe modele wyróżniają się wyjątkowo małymi gabarytami, dzięki którym można stosować je w dowolnym miejscu, oraz niskim zużyciem energii.
Proma Polska, wyłączny polski dystrybutor produktów marki Ferm poszerzył swoją ofertę o nową linię produktową ECONOMY by Ferm. Jednym z produktów tej grupy jest młot udarowo-obrotowy EBF – 850K, produkt wysokiej jakości dostępny w bardzo korzystnej
W katalogu „Maszyny i narzędzia 2010” firmy Proma pojawiło się wiele nowych urządzeń w cenionej przez klientów linii Economy by Ferm. Seria została wzbogacona między innymi o dwie szlifierki kątowe.
Lampa, którą można zainstalować na ulicach nie podłączonych do sieci elektroenergetycznej, inteligentny robot do recyklingu czy podest dekontaminacyjny, który oczyszcza buty m.in. z wirusów – to niektóre produkty nagrodzone Złotymi Medalami Grupy MTP targów POLECO i GREENPOWER.
Tegoroczna edycja PLGBC Green Building Symposium to niepowtarzalna okazja do porozmawiania z ekspertami Banku Światowego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBRD), Komisji Europejskiej oraz międzynarodowych instytucji pomagających finansować zielone budownictwo.
Zarówno w kwestiach odnoszących się bezpośrednio do środowiska, jak i do człowieka, mówcy 7. PLGBC Green Building Symposium, które 5 października 2017 roku odbyło się w warszawskiej Reducie Banku Polskiego zalecają spojrzenie całościowe, strategiczne.
Cyfryzacja to jeden z najważniejszych megatrendów zmieniających współczesną gospodarkę i logistykę. Nowe modele biznesowe, pionierskie usługi i aplikacje definiują dziś reguły gry w transporcie wewnętrznym – powoli także w Polsce.
Rozwiązania dla bezodpadowej energetyki są już stosowane w Polsce. Wyzwaniem jest jednak ich upowszechnienie. To wnioski z posiedzenia Komisji Środowiska Senatu RP, organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Polskiej Unii Ubocznych Produktów Spalania (UPS). Uczestnicy spotkania poruszyli kwestie ochrony klimatu poprzez efektywną gospodarkę UPS oraz symbiozy między energetyką, górnictwem i budownictwem inżynieryjnym.
V edycja cyklu wydarzeń, na które czeka branża architektoniczna przenosi się do sieci, wykorzystując w pełni możliwości jakie daje nowoczesna technologia i zapraszając do współpracy wybitnych ekspertów. W dniach 9, 16 i 23 czerwca będą oni gośćmi trzech paneli transmitowanych live.
60% Polaków słyszało o wykorzystaniu materiałów wtórnych w budowie domów i mieszkań, a prawie 35% byłoby skłonnych zapłacić więcej za dom lub mieszkanie wykonane z ekologicznych materiałów.
Ochrona środowiska poszukuje nowych rozwiązań i technologii. Branża znaleźć je może na targach POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016).