Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Zdrowy, trwały i estetyczny dach bez azbestu zdjęcie

Zdrowy, trwały i estetyczny dach bez azbestu

Azbest musi zniknąć z polskich dachów do końca 2032 roku. I chociaż program usuwania pokryć z płyt azbestowo-cementowych trwa już kilkanaście lat, to jednak ich widok jest dość częsty. Nie zwlekajmy jednak z ich wymianą, gdyż dachy z eternitu to bomby z opóźnionym zapłonem. Ponadto takie pokrycia są mało estetyczne.

Czytaj więcej

 
Otwarcie składowiska w Białej – inwestycja w ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców zdjęcie

Otwarcie składowiska w Białej – inwestycja w ekologię, zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców

Ponad 2-hektarowa niecka do składowania, pomieszczenia socjalno-biurowe, plac manewrowy, waga wraz z infrastrukturą towarzyszącą – pod koniec września w Białej nastąpiło uroczyste otwarcie składowiska azbestu, nowej, długo wyczekiwanej przez lokalne władze, inwestycji FCC Polska. Koszt prac wyniósł ponad 2 mln zł.

Czytaj więcej

 
Remont dachu: Jak wymienić toksyczny dach z azbestu na nowe pokrycie? zdjęcie

Remont dachu: Jak wymienić toksyczny dach z azbestu na nowe pokrycie?

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany – odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem, tak popularnym w latach 60. i 70., kryto masowo dachy w całej Polsce.

Czytaj więcej

 
Wyburzanie budynków zawierających azbest – co trzeba wiedzieć? zdjęcie

Wyburzanie budynków zawierających azbest – co trzeba wiedzieć?

Wyburzanie budynków zawierających azbest wymaga przestrzegania szczególnych procedur. Pracownicy muszą być odpowiednio przeszkoleni i wyposażeni w specjalną odzież ochronną. Obowiązkiem wykonawcy usługi jest w takim przypadku oznakowanie wszystkich odpadów azbestowych, ich szczelne ofoliowanie i utylizacja.

Czytaj więcej

 
Włókno-cement - co to jest i gdzie się go wykorzystuje? zdjęcie

Włókno-cement - co to jest i gdzie się go wykorzystuje?

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków. Jeszcze do niedawana uznawany był za materiał szkodliwy dla zdrowia i środowiska przez dodawany do niego azbest, dlatego też jego popularność na jakiś czas nieco zmalała. Sposób produkcji na przestrzeni lat uległ jednak zmianie - dziś włókno-cement to materiał ekologiczny, w pełni biodegradowalny oraz często wykorzystywany przy budowie domu przez architektów, specjalistów i klientów.

Czytaj więcej

 
Jak uzyskać dofinansowanie z gminy na usunięcie azbestu? zdjęcie

Jak uzyskać dofinansowanie z gminy na usunięcie azbestu?

W ramach przyjętego przez rząd programu utylizacji azbestu, do 2032 roku należy wymienić wszystkie dachy pokryte tym szkodliwym dla zdrowia i środowiska materiałem. Wielu właścicieli obiektów odkłada w czasie realizację tego przedsięwzięcia z uwagi na jego wysokie koszty. 

Czytaj więcej

 
Jak pozbyć się azbestu? zdjęcie

Jak pozbyć się azbestu?

W ubiegłym wieku azbest był jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych nie tylko przy budowie dachów. Odkrycie jego rakotwórczych właściwości wymusiło potrzebę znalezienia innego wytrzymałego surowca. Bezpieczną alternatywą jest włókno-cement,  zachowujący najlepsze cechy azbestu bez szkody dla środowiska i zdrowia użytkowników. Zanim go jednak położymy, musimy najpierw usunąć szkodliwe pokrycie dachowe, co nie jest wcale takim prostym zadaniem.

Czytaj więcej

 
Włókno-cement zamiast eternitu: ile to kosztuje? zdjęcie

Włókno-cement zamiast eternitu: ile to kosztuje?

Azbest był jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w budownictwie w latach 60- i 70-tych ubiegłego wieku. Z czasem okazało się, że jest on szkodliwy dla zdrowia i zaniechano jego produkcji. Obecnie na terenie kraju trwa program usuwania tego materiału.

Czytaj więcej

 
Włókno-cement - co to jest i gdzie się go wykorzystuje? zdjęcie

Włókno-cement - co to jest i gdzie się go wykorzystuje?

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków.

Czytaj więcej

 
Blachodachówka: Polecane rozwiązanie na dach remontowany zdjęcie

Blachodachówka: Polecane rozwiązanie na dach remontowany

Powody wymiany pokrycia dachowego bywają różne. Do najczęstszych należą m.in. fatalny stan obecnego dachu, chęć podniesienia wartości domu i jego walorów estetycznych, niedostateczna izolacja oraz konieczność usunięcia niebezpiecznego dla zdrowia azbestu. Idealnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji lekka i wygodna w montażu blachodachówka.

Czytaj więcej

 
Płyta dachowa EuroFala a blacha dachowa T18 – co wybrać? zdjęcie

Płyta dachowa EuroFala a blacha dachowa T18 – co wybrać?

W ubiegłym wieku azbest był jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych w pokryciach dachowych. Z czasem okazało się jednak, że może być niebezpieczny dla zdrowia. Nakaz wymiany dachów wykonanych z materiałów zawierających azbest do 2032 r., stawia właścicieli domów przed problemem, jakim materiałem wyłożyć nowy dach swojego domu.

Czytaj więcej

 
Zadbaj o dobry klimat! O wymianie starych pokryć dachowych zdjęcie

Zadbaj o dobry klimat! O wymianie starych pokryć dachowych

Zima – czas, w którym smog dokuczał nam najbardziej – już minęła. Nie oznacza to jednak, że powietrze w naszym najbliższym otoczeniu nie jest narażone na innego rodzaju zanieczyszczenia. 

Czytaj więcej

 
Warsztaty "PRZEGLĄDY I ROBOTY BUDOWLANE W BUDYNKACH, W TYM ZABYTKOWYCH. STAN PO ZMIANACH PRAWA" zdjęcie

Warsztaty "PRZEGLĄDY I ROBOTY BUDOWLANE W BUDYNKACH, W TYM ZABYTKOWYCH. STAN PO ZMIANACH PRAWA"

Obowiązki w zakresie utrzymania technicznego obiektów budowlanych, w tym w warunkach działania wspólnot mieszkaniowych. Prawo, orzecznictwo, praktyka

Czytaj więcej

 
Włókno-cement – konieczność czy realna potrzeba? zdjęcie

Włókno-cement – konieczność czy realna potrzeba?

Jest jednym z powszechnie używanych materiałów w budownictwie. Wykorzystuje się go do budowy i wykończenia dachów, elewacji oraz ścian wewnętrznych i zewnętrznych.

Czytaj więcej

 
Wymień dach na nowy zdjęcie

Wymień dach na nowy

Naprawa czy wymiana dachu jest konieczna nie tylko wtedy, gdy zaczyna przeciekać, ale również wówczas gdy chcemy poprawić jego wygląd, zaadoptować strych na pomieszczenia mieszkalne czy pozbywamy się z dachu szkodliwego azbestu.

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 21