Konkurs Fasada Roku 2020 powoli przechodzi do historii.
Głosowanie w ramach plebiscytu Fasada Roku 2020 dobiegło końca. Internauci przez 6 miesięcy oddali na kandydatów blisko 50 000 głosów. Najwięcej powodów do zadowolenia mają mieszkańcy Przebieczan k. Wieliczki, Krakowa, Rawicza, Warszawy i Wrocławia, bo to właśnie z tych miejscowości pochodzą realizacje odznaczone „Wyróżnieniem Internautów”.
30 września br. był ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń kandydatów do tytułu Fasada Roku 2020. Rywalizacja wchodzi tym samym w etap rozstrzygnięć. I choć jeszcze chwilę musimy na nie poczekać, jedno wiemy już na pewno. Tegoroczna edycja jest rekordową w 14-letniej historii konkursu. Aby wyłonić zwycięzców w pięciu kategoriach jury będzie musiało w tym roku ocenić łącznie 277 elewacji!
Już niespełna trzy miesiące zostały architektom, inwestorom i wykonawcom na zgłoszenie projektu do tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu Fasada Roku, który nie tylko stanowi rozstrzygnięcie krajowych zmagań, lecz także szansa na zdobycie międzynarodowej sławy.
Po raz kolejny internauci wybiorą najpiękniejsze fasady w Polsce wykonane w technologii Baumit. Ruszyło publiczne głosowanie w ramach konkursu Fasada Roku 2020, nad którym patronat honorowy sprawują Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej (IARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA).
Jesteś architektem, wykonawcą, inwestorem? Realizowałeś ostatnio projekt elewacji z użyciem materiałów Baumit? Jeśli tak, to już ostatnie chwile, by zawalczyć o prestiżowy tytuł, 10 000 zł i przepustkę do międzynarodowej rywalizacji, z jeszcze większą pulą nagród. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 30 września.
Już po raz czternasty elewacje z całej Polski stoczą między sobą bój o tytuł Fasady Roku. Konkurs wyłoni zwycięzców w pięciu różnych kategoriach, otwierając przed nimi drogę do rozgrywki międzynarodowej na poziomie Baumit Life Challenge. Zaczynamy!
Konkurs Fasada Roku 2019 powoli przechodzi do historii. Jurorzy właśnie odkryli ostatnie karty, wyłaniając zwycięzców i wyróżnionych. Dla tych pierwszych ta przygoda z całą pewnością jeszcze się nie kończy. Triumfując na poziomie krajowym, cała piątka wpisała się na listę obiektów, które będą reprezentowały polską myśl architektoniczną na scenie międzynarodowej.
Uwaga! Uwaga! Ważny komunikat! Rozpoczął się ostatni miesiąc przyjmowania zgłoszeń do konkursu Fasada Roku 2019, odbywającego się pod egidą Fundacji Twórców Architektury. Jeśli w ostatnim czasie wykańczaliście elewację przy użyciu materiałów firmy Baumit i nie zgłosiliście jeszcze jej kandydatury do tego prestiżowego tytułu, macie na to czas tylko do końca września.
Konkurs Fasada Roku 2019 wystartował 1 kwietnia br., a to oznacza, że właśnie mijamy półmetek, jeśli chodzi o przyjmowanie zgłoszeń do konkursu. Taktyki są różne, wielu czeka z tym do ostatniej chwili.
Czas pędzi nieubłaganie. Wydaje się, że dopiero co ogłoszono początek konkursu Fasada Roku 2018, a tymczasem jesteśmy już na półmetku etapu przyjmowania zgłoszeń.
Blisko 150 elewacji z całej Polski zameldowało się na starcie konkursu Fasada Roku 2018. Wśród nich reprezentanci nie tylko dużych miast jak Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Gdynia, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Wrocław czy Warszawa, lecz także mniejszych miejscowości jak Białobrzegi, Mielno czy Zalasewo.
Fasada wentylowana to rozwiązanie, które w budownictwie stosowane jest już od wielu lat. Do tej pory było to głównie budownictwo biurowe, hotelowe czy też przemysłowe, obecnie jednak coraz częściej tego typu elewacje stosuje się także w budownictwie mieszkaniowym. Czym charakteryzuje się taka fasada i jakie korzyści daje jej zastosowanie?
50 000 zł, pięć prestiżowych tytułów oraz pięć gwarantowanych przepustek do międzynarodowej fazy rozgrywek czeka w puli na zwycięzców poszczególnych kategorii w konkursie Fasada Roku 2018, nad którym Patronat Honorowy objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) oraz Fundacja Twórców Architektury (FTA).
Uwaga, uwaga! 1 kwietnia – nie, to nie prima aprilisowy żart – wystartowała 12. edycja konkursu Fasada Roku! Patronat Honorowy nad tegoroczną odsłoną krajowych zmagań objęła Fundacja Twórców Architektury.