Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Piwnice powoli wracają do łask zdjęcie

Piwnice powoli wracają do łask

Piwnice, w których znajdowały się pomieszczenia do przechowywania przetworów i płodów rolnych kojarzone są jednoznacznie z terenami wiejskimi. W krajobrazie miasta natomiast piwnica to niewielki boks, w którym najczęściej lądowały niepotrzebne przedmioty. Służyła też za przechowalnię nart, rowerów, sanek i innych sezonowych akcesoriów. Oferta gotowych projektów domów podpiwniczonych stanowi obecnie około 15% całości i stale rośnie.

Czytaj więcej

 
Nowoczesne stodoły – o co właściwie chodzi? zdjęcie

Nowoczesne stodoły – o co właściwie chodzi?

Oszczędna forma, perfekcyjny program funkcjonalny, układ pomieszczeń do maksimum wykorzystujący przestrzeń i ogromne przeszklenia, łączące wnętrze z naturą na zewnątrz – tak w kilku słowach można opisać trend, który na dobre zagościł w branży architektonicznej i budowlanej.

Czytaj więcej

 
Miedź czy nie miedź? zdjęcie

Miedź czy nie miedź?

Miedziane dachy czy rynny nie są niczym zaskakującym, a stosowanie blachy miedzianej o szlachetnej, zielonkawej patynie jest znakiem rozpoznawczym wielu katedr czy budynków użyteczności publicznej. We wnętrzach miedź gościła najczęściej w formie bibelotów lub elementów instalacyjnych ukrytych pod tynkiem. 

Czytaj więcej

 
Choinkowe dylematy - jak trafnie wybrać praktyczny prezent dla budujących dom? zdjęcie

Choinkowe dylematy - jak trafnie wybrać praktyczny prezent dla budujących dom?

Grudzień to czas wzmożonych zakupów, których celem jest obdarowanie bliskich. Wśród ogromu możliwości coraz częściej decydujemy się na prezenty praktyczne. Nie jest jednak łatwo wybrać coś, co dla obdarowanej osoby okaże się podarunkiem przynoszącym radość i jednocześnie przydatnym.  

Czytaj więcej

 
Jaki kominek wybrać? zdjęcie

Jaki kominek wybrać?

Jedną z kluczowych decyzji, które podejmujemy podczas budowy lub remontu domu, jest wybór sposobu ogrzewania. Osoby decydujące się na grzanie drewnem najczęściej wybierają kominki i wkłady kominkowe, nieco rzadziej pojawiają się „kozy”, czyli piece kominkowe. 

Czytaj więcej

 
Dom nowoczesny – czyli jaki? zdjęcie

Dom nowoczesny – czyli jaki?

Zwracając się do projektantów lub doradców portali branżowych przyszli Inwestorzy często pytają o projekty domów nowoczesnych. Nie istnieje definicja, według której można zakwalifikować projekt, jako nowoczesny, a pojęcie to kryje za sobą szereg cech pożądanych przez budujących.

Czytaj więcej

 
Praktyczna łazienka – wanna czy prysznic? zdjęcie

Praktyczna łazienka – wanna czy prysznic?

Decydując się na budowę własnego domu wyobrażamy sobie piękny salon, przestronną i funkcjonalną kuchnię oraz przytulne sypialnie. Nie zawsze w naszych wyobrażeniach pojawiają się łazienki, które stanowią nieodłączny element życia codziennego. Warto poświecić trochę czasu na rozplanowanie funkcjonalnych i wygodnych łazienek już na etapie adaptacji projektu, by uniknąć rozczarowań, gdy na ścianach położymy płytki.

Czytaj więcej

 
Projekty domów z poddaszem - popularny wybór, który zdetronizował domy piętrowe i parterówki zdjęcie

Projekty domów z poddaszem - popularny wybór, który zdetronizował domy piętrowe i parterówki

Na Polskim rynku domów jednorodzinnych nieprzerwanie od kilku lat królują projekty domów z  poddaszem użytkowym bądź do adaptacji.  Rozwiązanie to wydaje się optymalne przy współczesnym modelu rodziny. 

Czytaj więcej

 
Fakty i mity na temat dużych domów zdjęcie

Fakty i mity na temat dużych domów

Decyzja o budowie domu jest najczęściej podyktowana potrzebą większej przestrzeni. Po latach mieszkania z rodzicami lub w małym mieszkaniu w bloku perspektywa własnego, przestronnego domu jest bardzo kusząca. Poszukując wymarzonego projektu naszą wyobraźnię ogranicza najczęściej budżet oraz zasłyszane, nie zawsze słuszne opinie.  

Czytaj więcej

 
Adaptacja projektu gotowego krok po kroku zdjęcie

Adaptacja projektu gotowego krok po kroku

Gotowe projekty domów (inaczej powtarzalne lub katalogowe) na dobre zadomowiły się w polskiej rzeczywistości. Inwestorzy cenią je z bardzo różnych powodów – ze względu na przystępną cenę dokumentacji, szybki dostęp do sprawdzonych rozwiązań użytkowych, możliwość zweryfikowania teorii (projektów) z praktyką (już wybudowanymi domami) oraz z powodu ogromnej różnorodności propozycji (ok. 20.000 ofert na rynku). 

Czytaj więcej

 
Czym grodzić? – przegląd najpopularniejszych sposobów zdjęcie

Czym grodzić? – przegląd najpopularniejszych sposobów

To, w jaki sposób ogrodzimy działkę może być zależne od obostrzeń planu miejscowego. Możemy zostać zobligowani do postawienia konkretnej wysokości ogrodzenia (lub nie wyższego niż np. 150cm), wykonania go z konkretnego materiału lub konkretnego typu rozwiązań (np. modułów, czy paneli). 

Czytaj więcej

 
Zima - idealny czas na formalności! zdjęcie

Zima - idealny czas na formalności!

Jeśli planujemy rozpocząć budowę wiosną, przełom grudnia i stycznia to ostatni dzwonek na załatwienie formalności związanych z budową. By uporać się z częścią spraw urzędowych nie musimy mieć jeszcze projektu domu. Na wybór i kupno projektu, którego nie będziemy zmieniać (wprowadzać indywidualnych zmian i poprawek) zostawmy sobie początek nowego roku. 

Czytaj więcej

 
Po co nam kierownik budowy? zdjęcie

Po co nam kierownik budowy?

Kierownik budowy to najprościej mówiąc „szef” całej budowy. Kieruje on wykonaniem budynku i dba o to, by był on zgodny z projektem, prawem oraz planem zagospodarowania działki. Na nim też spoczywa dbałość o bezpieczeństwo robotników, przygotowanie dokumentacji, przygotowania odbiorów..

Czytaj więcej

 
Budowa domu - od czego zacząć? zdjęcie

Budowa domu - od czego zacząć?

Własny dom jest marzeniem większości z nas. Kojarzony z ostoją i schronieniem staje się często życiowym celem, a jego realizacja jednym z najbardziej znaczących momentów w życiu. Oto skrócony poradnik, dzięki któremu poznasz procedury, działania i formalności, jakie musimy przejść by móc wreszcie „wbić szpadel” we własną ziemię i wmurować pierwsze cegły.

Czytaj więcej

 
Problemy z elewacją, czyli praktyczne i estetyczne wykończenie domu zdjęcie

Problemy z elewacją, czyli praktyczne i estetyczne wykończenie domu

Pierwszym, co skłania nas do zastanowienia się nad wyborem projektu domu jest estetyka. Na estetykę domu składa się nie tylko wystrój wnętrza, ale też dobrze zaprojektowana i precyzyjnie wykonana elewacja. 

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 66