Artykuł Dodaj artykuł

Wszystko o projektach domów z antresolą

Do niedawna antresole budowano najczęściej w kamienicach, mieszkaniach powyżej średniej wysokości, gdzie można było lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jednak współcześnie stosuje się je również w wolnostojących nowoczesnych domach, niekoniecznie dużych, ale z wysokimi pomieszczeniami.

Wszystko o projektach domów z antresolą

Do niedawna antresole budowano najczęściej w kamienicach, mieszkaniach powyżej średniej wysokości, gdzie można było lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Jednak współcześnie stosuje się je również w wolnostojących nowoczesnych domach, niekoniecznie dużych, ale z wysokimi pomieszczeniami.

Charakterystyka domów z antresolą

Dzięki antresoli można zyskać dowolne miejsce do zagospodarowania. Można utworzyć jeden lub więcej dodatkowych pokoi, zwykle znajdujących się nad częścią dzienną i wypoczynkową domu. To, do czego są używane, zależy wyłącznie od nas samych. Na przykład antresola pozwala na zbudowanie sypialni dla członków rodziny. Ma również oryginalny wygląd, dzięki czemu wnętrze domu staje się piękniejsze. Jeśli chodzi o projekty domów z antresolami, warto zwrócić uwagę, że wiele z nich uwzględnia idealne doświetlenie salonu naturalnym światłem. Efekt ten można uzyskać dzięki dużym przeszkleniom, w niektórych przypadkach na całej wysokości budynku. To optycznie powiększa powierzchnię mieszkalną i zwiększa jej funkcjonalność. Tak naprawdę opcję antresoli warto rozważyć niezależnie od tego, czy planuje się budowę dużego, czy małego domu.

Dlaczego wybór projektu domu z antresolą jest odpowiednim rozwiązaniem?

Zaletą projektu małego domu z antresolą jest to, że jego budowa nie stanowi znacznego obciążenia budżetu przeznaczonego na realizację całej inwestycji.

W zamian można uzyskać spektakularną otwartą przestrzeń, dzięki czemu dom będzie miał stylowy wygląd i całkowicie niepowtarzalną atmosferę. W przypadku takiego rozwiązania mamy do dyspozycji wiele opcji wyposażenia i funkcjonalnych, rozwiązań przestrzennych. Projekty prezentowane na https://projektyzwizja.pl spełnią oczekiwania każdego klienta, nawet najbardziej wymagającego. Można wybrać wielkość i liczbę pięter domu z antresolą, dzięki czemu można dostosować swój projekt do swoich potrzeb, a także do ilości członków rodziny. Bez wątpienia antresola to ciekawe rozwiązanie projektowe, które może pojawić się również w naszym domu. Wpłynie to na przestronność stref codziennych. Zapewnia dobrą komunikację pomiędzy poszczególnymi piętrami domu. Kiedy niektórzy członkowie rodziny znajdują się na antresoli, mogą utrzymywać kontakt z członkami rodziny w strefie dziennej pod antresolą. Dobrze zaprojektowana antresola zapewni Państwu niepowtarzalną i oryginalną aranżację wnętrza. Wzbudzi zachwyt wszystkich gości. Przenikanie się górnej i dolnej przestrzeni antresoli optycznie ją powiększa i dodaje jej uroku.

Jakie są zalety posiadania antresoli w naszym domu?

Zastanawiasz się nad wyborem projektu domu z antresolą? Takie rozwiązanie ma wiele zalet, m.in.:

  • możliwość zagospodarowania dodatkowej powierzchni do dowolnego wykorzystania;
  • ciekawe rozwiązania przestrzenne; optycznie zwiększona przestrzeń w domu;
  • oddzielenie różnych obszarów w domu od siebie bez zamykania ich osobnymi drzwiami;
  • lepsza integracja ze wszystkimi członkami rodziny, która sprzyja budowaniu harmonijnego życia rodzinnego;
  • dobre wykorzystanie kubatury budynku - duży salon jest wysoki, a antresola wykorzystuje wysokość pomieszczenia.

Artykuł sponsorowany

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.