Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Fotowoltaika dla domu. Co należy wiedzieć przed montażem?

Rosnące rokrocznie rachunki za prąd i negatywny wpływ emisji dwutlenku węgla na środowisko to powody dla których fotowoltaika w ciągu kilku lat przyciągnęła dziesiątki tysięcy inwestorów we własną instalację.

Rosnące rokrocznie rachunki za prąd i negatywny wpływ emisji dwutlenku węgla na środowisko to powody dla których fotowoltaika w ciągu kilku lat przyciągnęła dziesiątki tysięcy inwestorów we własną instalację. Możliwość produkowania energii elektrycznej na własny użytek i uzyskanie dotacji z programów wspierających rozwój fotowoltaiki w Polsce to wystarczający powód ku temu, aby zainwestować w panele fotowoltaiczne. Co zatem powinniśmy wiedzieć przed montażem?

Fotowoltaika dla domu. Co należy wiedzieć przed montażem?

SunErgo - panele fotowoltaiczne

Inwestycja w fotowoltaikę dla domu

Jeśli zdecydowaliśmy się na fotowoltaikę dla domu, możemy skorzystać z dofinansowania na jej zakup i montaż. Dofinansowania takie jak te z rządowego programu Mój Prąd wywołały falę zainteresowania inwestycją w zieloną energię, mającą zagwarantować właścicielom domów jednorodzinnych jak największą oszczędność na rachunkach za prąd. Program ten wyczerpał budżet przeznaczony na dziesiątki tysięcy bezzwrotnych dotacji i w nadchodzących miesiącach planuje wznowić swoją działalność. Warto śledzić najnowsze informacje związane z możliwością składania wniosków.

Czy panele pokryją zapotrzebowanie domu na energię elektryczną?

Położenie geograficzne Polski pozwala na to, aby nasza instalacja fotowoltaiczna była w stanie przez cały rok produkować optymalną ilość energii. Promienie słoneczne docierają do nas każdego miesiąca, a w te najbardziej słoneczne tygodnie panele fotowoltaiczne mogą wyprodukować większą ilość energii, którą będziemy mogli wykorzystać w innym czasie w ciągu roku. To rozwiązanie jest możliwe dzięki podłączeniu do sieci elektroenergetycznej i odsyłaniu do niej wygenerowanych przez naszą instalację nadwyżek energii.

Fotowoltaika dla domu. Co należy wiedzieć przed montażem?

SunErgo - panele fotowoltaiczne

Audyt fotowoltaiczny

Aby dowiedzieć się, czy fotowoltaika spełni nasze oczekiwania i będzie możliwa do zainstalowania na dachu naszego domu, musimy mieć przeprowadzony tzw. audyt fotowoltaiczny (sunergo.pl/audyt-fotowoltaiczny). Jest on niezbędny do składania wniosków o dofinansowania do fotowoltaiki. Dzięki niemu dowiemy się, czy konstrukcja i otoczenie wokół naszego dachu pozwoli na montaż paneli, a także zostanie przeliczona moc i wielkość instalacji do naszego rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną. Jeśli nasze rachunki za prąd mają szansę wielokrotnie się zmniejszyć, fotowoltaika będzie dla nas opłacalna.

Fotowoltaika dla domu. Co należy wiedzieć przed montażem?

SunErgo - panele fotowoltaiczne

Koszt i wydajność instalacji fotowoltaicznej

Dobrej jakości panele posiadają długoletnią gwarancję i są praktycznie bezawaryjne, dlatego wysoki koszt wszystkich elementów domowej instalacji będzie dla nas jednorazowym wydatkiem. Jakość całego procesu doboru i montażu odpowiedniej instalacji zależy od tego, czy trafimy na uczciwą firmę świadczącą usługi z zakresu fotowoltaiki oraz czy przeprowadzony przez nią audyt będzie prawidłowy. Firmą zajmującą się kompleksową obsługą w zakresie fotowoltaiki jest Fotowoltaika Poznań - Sunergo. Na stronie można znaleźć więcej szczegółowych informacji i umówić się na darmowy audyt fotowoltaiczny.

Audyt pozwoli na oszacowanie całościowych kosztów związanych z inwestycją w fotowoltaikę. Możliwość zaoszczędzenia możliwa jest dzięki dotacji, na którą złożymy wniosek jest ogromnym plusem. Dodatkowych kosztów unikniemy jeśli zadbamy o regularny przegląd instalacji i konserwację paneli w ciągu roku.

Podobne artykuły