Artykuł Dodaj artykuł

ALUPROF z certyfikatem Cradle to Cradle™

Aluprof uzyskał kolejny prestiżowy certyfikat – Cradle to Cradle™.

Aluprof uzyskał kolejny prestiżowy certyfikat – Cradle to Cradle™. Głównym celem procesu certyfikacji The Cradle to Cradle Products Innovation Institute - Instytutu Innowacji Produktów Cradle to Cradle wydającego dokument, jest zachęcanie do innowacyjności i projektowania takich produktów, które pozytywnie wpływają na ludzi i środowisko.

ALUPROF z certyfikatem Cradle to Cradle™

O koncepcji Cradle to Cradle™

Certyfikat Cradle to Cradle™ to uznana na całym świecie miara bezpieczniejszych i bardziej zrównoważonych produktów stworzonych dla gospodarki o obiegu zamkniętym.

Projektanci produktów, producenci i marki na całym świecie polegają na standardzie produktu z certyfikatem Cradle to Cradle™, który stanowi przełomową ścieżkę projektowania i wytwarzania. produktów mających pozytywny wpływ na planetę. Certyfikat Cradle to Cradle™ uznawany jest również za preferowany standard produktu przy podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji zakupowych.

Idea Cradle to Cradle - C2C - tłumaczona dosłownie „od kołyski do kołyski” oznacza, że wszystkie części składowe produktu można wykorzystać w procesie recyklingu. Zasada ta została opisana przez Williama McDonougha i Michaela Braungarta w książce „Cradle to Cradle: Remaking the Way We Make Things”. Autorzy opisują w niej koncepcję odejścia od popularnego w przemyśle schematu cradle-to-grave, w myśl którego cykl życia produktu kończy się usunięciem pozostałych z niego odpadów (produkcja, użytkowanie, usunięcie odpadu). Nowa doktryna zakłada ponowne użycie materiałów wykorzystanych już we wcześniejszej produkcji i przejście na model gospodarki o obiegu zamkniętym. C2C sugeruje, że przemysł musi chronić i wzbogacać ekosystemy i biologiczny metabolizm przyrody, jednocześnie utrzymując bezpieczny, produktywny cykl życia produktu.

Certyfikowane systemy ALUPROF

ALUPROF przeprowadził nieobowiązkową certyfikację nie tylko dla procesu produkcji, sposobów zarządzania organizacją, ale również poddał szczegółowej analizie projektowane systemy oraz swoich dostawców. Audyt procesu przeprowadzony został przez ekspertów z firmy SGS, czyli światowego lidera w dziedzinie inspekcji, weryfikacji, badań i certyfikacji.

Aby otrzymać certyfikat, produkty są oceniane pod kątem wydajności środowiskowej i społecznej w pięciu krytycznych kategoriach zrównoważonego rozwoju: bezpieczeństwo materiałów, ponowne wykorzystanie materiałów, energia odnawialna i zarządzanie dwutlenkiem węgla, gospodarka wodna i sprawiedliwość społeczna. Produktowi przypisywany jest poziom osiągnięć (podstawowy, brązowy, srebrny, złoty, platynowy) dla każdej kategorii. Norma zachęca do ciągłego doskonalenia w czasie, przyznając certyfikaty na podstawie rosnących poziomów osiągnięć i wymaga odnawiania certyfikacji co dwa lata.

Wśród systemów, które przeszły proces certyfikacji znajduje się zarówno system fasadowy MB-SR50N HI+ jak i systemy okienno-drzwiowe MB-86 SI, MB-86 ST, MB-86 Casement oraz MB-70, MB-70 HI, MB-70 Casement.

Artykuł został dodany przez firmę

Aluprof S.A.

Producent stolarki aluminiowej Aluprof dostarcza na rynek zaawansowane technologicznie systemy aluminiowe okienno-drzwiowe, systemy bramowe, systemy roletowe, a także konstrukcje z profili aluminiowych do zabudowy ogrodów zimowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły