Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Zabezpiecz swoją nieruchomość na każdą ewentualność

Choć w statystykach policyjnych z roku na rok zmniejsza się liczba włamań do domów jednorodzinnych, nie znaczy to, że zjawisko to zostało całkiem wyeliminowane.

Choć w statystykach policyjnych z roku na rok zmniejsza się liczba włamań do domów jednorodzinnych, nie znaczy to, że zjawisko to zostało całkiem wyeliminowane. Zważywszy na to, że trzymamy w naszych czterech ścianach coraz więcej cennych przedmiotów, lepiej przygotować się na każdą ewentualność. Czy pomoże nam w tym alarm i monitoring?

Zabezpiecz swoją nieruchomość na każdą ewentualność

Tak naprawdę skutecznych zabezpieczeń nigdy za wiele. Nie wiemy, co wydarzy się w przyszłości, a los bywa przewrotny. Nic nie przemawia za tym, by zwlekać z montażem odpowiednich systemów, jeśli posiadamy wolne środki na ten cel. Poza tym takie działanie pozwoli nam obniżyć kosztowne składki na poczet ubezpieczenia domu.

Wielki brat czujnie obserwuje

Nie sposób mieć bez przerwy pod kontrolą nieruchomości wraz z posesją. Możemy jednak rzucić na nią okiem nawet wtedy, gdy znajdujemy się daleko od domu. Nowoczesne systemy monitoringu są połączone z Internetem, co daje nam szereg niespotykanych dotąd możliwości. Wraz z upływem lat i rewolucją technologiczną wzrosła też jakość zapisywanego obrazu.

Niektórzy uważają, że wystarczą im stosowne atrapy, jednak kiedy coś faktycznie się stanie, okazuje się, że tkwili w ogromnym błędzie. Faktycznie kamery same z siebie działają poniekąd trochę odstraszająco na intruzów. Jednak ci bardziej przebiegli szybko zorientują się, jaki jest zakres pola widzenia w niefachowej instalacji.

O wiele rozsądniej powierzyć wszystko specjalistom. Jeśli chcemy założyć monitoring w Krakowie, warto zainteresować się ofertą firmy IMPULS. Więcej informacji na ten temat znajdziemy tutaj: https://im-puls.pl/. Działające od 2010 roku przedsiębiorstwo poza monitoringiem zajmuje się także systemami alarmowymi, domofonami i bramami automatycznymi.

Możesz w końcu spać spokojnie

Sam monitoring to często za mało, by mieć pewność, że nieruchomość jest zabezpieczona w należyty sposób. Pomimo tego, że decydujemy się na montaż kamer, w żadnym wypadku nie powinniśmy zrezygnować z zamontowania przy okazji systemu alarmowego z prawdziwego zdarzenia. To dodatkowe zabezpieczenie może skutecznie odstraszyć włamywaczy.

Stopień zaawansowania wielu obecnie oferowanych systemów alarmowych bywa znaczny. To w praktyce przekłada się na jeszcze wyższą skuteczność i trudność w obejściu tego rodzaju zabezpieczenia. Żeby jednak alarm w odpowiednim momencie zadziałał, trzeba powierzyć zamontowanie całego systemu profesjonalistom. Tylko oni będą w stanie sensownie rozlokować czujniki.

Profesjonalnym montażem alarmów w Krakowie i w okolicznych miejscowościach zajmuje się m.in. firma IMPULS. Klienci mogą wybierać spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań. Systemy skonfigurowane są np. tak, że w razie uaktywnienia alarmu stosowne powiadomienie zostaje przesłane do stacji monitorowania. O tym fakcie natychmiast zostanie poinformowany właściciel nieruchomości.

Nie zawsze możemy być w domu, a chcielibyśmy mieć pewność, że nikt nie naruszy naszego azylu. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możemy kupić niejako spokój. Inwestując w system alarmowy i monitoring zyskamy większą kontrolę nad sytuację nawet wtedy, gdy przebywamy wiele kilometrów od domu.

Podobne artykuły