Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

W hołdzie dla Hagi

Dzięki zastosowaniu ceramicznej elewacji w odcieniu piaskowca, kompleks mieszkaniowo-biurowy Wijnhav-enkwartier harmonijnie wpisał się w panoramę Hagi. Stając się jednocześnie ważnym punktem orientacyjnym na mapie miasta. Subtelna, ale niepozwalająca przejść obojętnie struktura budynku, wyznacza granicę miasta. Około 85 000 kotew podcinających FZP II-T, dobranych przez ekspertów fischer wraz z wykonanymi na życzenie płytami ceramicznymi stoi za tą niezwykłą realizacją. Odpowiednia ocena (ETA) gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo.

Logo fichser

Dzięki zastosowaniu ceramicznej elewacji w odcieniu piaskowca, kompleks mieszkaniowo-biurowy Wijnhav-enkwartier harmonijnie wpisał się w panoramę Hagi. Stając się jednocześnie ważnym punktem orientacyjnym na mapie miasta. Subtelna, ale niepozwalająca przejść obojętnie struktura budynku, wyznacza granicę miasta. Około 85 000 kotew podcinających FZP II-T, dobranych przez ekspertów fischer wraz z wykonanymi na życzenie płytami ceramicznymi stoi za tą niezwykłą realizacją. Odpowiednia ocena (ETA) gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo.

Stojący na wysokości 50 m n.p.m. Wijnhavenkwartier, został zaprojektowany przez firmę architektoniczną Geurst & Schulze, i nadał charakterystyczny rys panoramie Hagi. Ukończony w 2016 r. kompleks, zapewnia miastu również korzyści infrastrukturalne. 170 mieszkań, penthous’y, punkty gastronomiczne, powierzchnie biurowe oraz uniwersyteckie, zostały zebrane na łącznej powierzchni użytkowej 15 000 m². Niski budynek i najniższy poziom budynku wielokondygnacyjnego są wykorzystywane do celów komercyjnych.

Nośna konstrukcja betonowa byłego wieżowca to wszystko, co pozostało z dawnego kompleksu biurowego dwóch ministerstw z lat siedemdziesiątych, który został zintegrowany z nowym Wijnhavenkwartier. Wentylowana fasada o powierzchni 12 500 m² jest prawdziwą gratką dla fanów architektury. Została pokryta barwionymi na zamówienie płytami ceramicznymi Royal Mosa, które zostały wykonane i wyprodukowane na potrzeby tego projektu. Możliwość specjalnie projektowanej i unikalnej okładziny ceramicznej jest jednym z punktów wyjątkowej oferty Mosa. Fasada budynku stanowi wizualne odniesienie do podłoża piaskowego, na którym wzniesiono Wijnhavenkwartier: obok pobliskiej plaży i centrum Hagi, zwanej „miastem za wydmami”.

W hołdzie dla Hagi

Wijnhavenkwartier, niejako naturalnie wpisuje się w panoramę Hagi, dodając miastu nowoczesny i wielkomiejski akcent. Fasada zapewnia imponujące pierwsze wrażenie i została zainstalowana przy użyciu rozwiązania systemowego składającego się z podciętych kotew Fischer FZP II-T i płytek ceramicznych Mosa. Zdjęcie: Copyright Koninklijke Mosa bv

Kotwy fischer zykon FZP II-T D40 PA (fischer ACT) z dużymi podkładkami zostały zaprojektowane przez firmę fischer specjalnie do płyt i paneli ceramicznych. Zostały użyte do bezpiecznego mocowania okładziny o grubości 13 mm wykonanej przez producenta płytek w betonie wraz z podkonstrukcją wyprodukowaną przez Lomax Systems BV. W tym celu wybrano wariant M6 11 x 8, a długość gwintu została dostosowana do 12 mm. Jednocześnie uzyskano wspólną Europejską Ocenę Techniczną dla kombinacji płytek ceramicznych Mosa i kotew fischer (ETA 11/0465 (Mosa Royal Ceramic)).

Nasze kotwy podcięte przekonały klienta, ponieważ łączą bezpieczne zamocowanie z wyróżniającym się wyglądem fasady - Detlef Postler, wsparcie techniczne SystemTec należącej do Grupy fischer

„Zastosowanie do montażu kotew podciętych, zapewnia harmonijny wygląd na zewnątrz fasady dzięki możliwości ukrycia kotew. Stanowi to istotną  zaletę w porównaniu z rozwiązaniami wspornikowymi tradycyjnie stosowanymi do okładzin ceramicznych” kontynuuje Detlef Postler. Ta korzyść estetyczna w połączeniu z trwałością i trwałością niewymagających konserwacji płytek ceramicznych daje Mosa wyraźną przewagę w porównaniu z innymi dostawcami.

„Dzięki dopasowanemu i bezproblemowemu montażowi o stożkowym otworze podciętym uzyskuje się mniejsze momenty ścinające na panel, w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku”, dodaje Postler. Kotwę można umieścić w punkcie 1/5 na odwrotnej stronie płytki, zapewniając mocowanie z optymalizacją konstrukcyjną

W hołdzie dla Hagi

Wentylowana od spodu fasada budynku, naprawdę przyciąga wzrok i została pokryta indywidualnie barwionymi płytami ceramicznymi Royal Mosa, które zostały wykonane na zamówienie i wyprodukowane na potrzeby tego projektu. Ceramiczne kotwy podcięte fischer FZP II-T D40 PA zostały wykorzystane do bezpiecznego połączenia materiału okładzinowego z betonem wraz z podkonstrukcją. Zdjęcie: Copyright Koninklijke Mosa bv

Nasze kotwy podcięte umożliwiają planowanie i realizację elewacji w bardziej swobodny sposób, przy pełnym wykorzystaniu właściwości technicznych materiału elewacyjnego. - Detlef Postler, wsparcie techniczne SystemTec należącej do Grupy fischer

Kotwy fischer Zykon łączą zalety techniczne, takie jak duża siła retencyjna oraz optymalne działanie długoterminowe z możliwością uzyskania wysokiej jakości efektem wizualnym, dzięki niewidocznemu z zewnątrz montażowi. Ze względu na brak powierzchni magazynowej łatwość instalacji produktów firmy budowlanej Heijmans również okazała się ważna podczas projektu Wijnhavenkwartier. Elementy elewacji zostały wstępnie zmontowane przez WVH Gevelprojecten, zanim zostały pokryte płytkami. Niewielka waga płytek Mosa okazała się istotną zaletą podczas tego procesu, który umożliwił również zastosowanie estetycznych rozwiązań narożnych i ponownego wykorzystania resztek elementów.

fischer służył wsparciem dla klienta na wszystkich etapach budowy: od planowania i wdrożenia na miejscu po pomyślne zakończenie projektu. Analizy strukturalne, rysunki instalacyjne, dostawy na czas i instrukcje montażu na miejscu dowodzą, że wsparcie techniczne przyczynia się do terminowej realizacji niestandardowych konstrukcji.

W hołdzie dla Hagi

Wijnhavenkwartier to nie tylko prawdziwa gratka dla fanów dobrej architektury. Jego praktyczne zalety są nieocenione: 170 mieszkań, penthouse'ów, punktów gastronomicznych, firm, biur i uniwersytetu w Leiden mieszczą się na łącznej powierzchni 15 000 m².Z

djęcia: Copyright Koninklijke Mosa bv

Artykuł został dodany przez firmę

fischer Polska sp. z o.o.

fischer Polska należy do niemieckiego producenta: systemów zamocowań, wyrobów dla przemysłu samochodowego i zabawkarskiego, który obecny jest w 18 krajach na całym świecie z kilkoma zakładami produkcyjnymi.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły