Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Praktyczne i stylowe meble biurowe

Wyposażenie biura to wizytówka firmy.

Wyposażenie biura to wizytówka firmy. Dotyczy to zarówno części oficjalnej dla klientów, jak i tej dla pracowników. Ważne jest, aby funkcje praktyczne współgrały z estetyką. Wówczas zarówno goście, jak i osoby zatrudnione będą czuły się w takim otoczeniu komfortowo. Jakie meble sprawdzą się do biura?

Praktyczne i stylowe meble biurowe

W wielu przedsiębiorstwach po wejściu do budynku zauważyć można lady recepcyjne. Jest to mebel o charakterze reprezentacyjnym. Jego wygląd ma wpływ na pierwsze wrażenie podczas kontaktu z firmą. W biurze nie może zabraknąć także różnego rodzaju szafek, regałów, a także biurek i krzeseł. Przestrzenie tylko dla pracowników mogą być wyposażone w otwarte półki, na których ustawione są segregatory. W obszarach, gdzie mogą poruszać się goście, zwykle stosuje się zamykane szafy nawet za pomocą klucza. Do spotkań z kontrahentami w wydzielonej części stanąć mogą wygodne sofy i fotele uzupełnione o stolik kawowy. Alternatywnie pokój spotkań można wyposażyć w duży stół konferencyjny wraz z krzesłami. Wszystko uzależnione jest od miejsca i pomysłu na wystrój.

Profesjonalne meble biurowe 

Wiele wymagań dotyczących mebli biurowych określają przepisy BHP. Producenci w odpowiedzi na nie przygotowują profesjonalne rozwiązania. Często idą o krok dalej, projektując meble bardzo ergonomiczne. Charakterystyczne wyprofilowane biurka czy wspomniane lady znacząco podnoszą komfort pracy. Dla ograniczonych przestrzeni, gdzie musi pomieścić się kilka stanowisk, wybrać można klasyczne prostokątne blaty. W celu rozdzielenia stanowisk dla wygodniejszej pracy stosuje się panele. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku firm, których pracownicy wykonują lub odbierają wiele połączeń telefonicznych. Wówczas powstają tzw. boxy, które pozwalają się skupić na pracy, ograniczają hałas i zapewniają nieco więcej prywatności.

Szafy i regały na dokumentację

W biurze nie może zabraknąć szafek, szaf, a także regałów. Sprawdzone rozwiązania w tym zakresie dostarczają meble biurowe Svenbox. Pracę z dokumentacją zdecydowanie ułatwiają otwarte przestrzenie, gdzie jeden rzut oka pozwala zlokalizować segregator konkretnego kontrahenta. Z kolei do archiwum lub dla spraw ważnych i poufnych zastosować można szafy z drzwiami oraz zamkiem. W ten sposób dostęp do kluczowych danych będą miały tylko osoby uprawnione. Opcjonalnie można wybrać meble z tzw. mlecznymi szybami. Jest to dobre rozwiązanie w biurach o ograniczonej przestrzeni, do której mają dostęp goście. Wówczas widać, że na półce jest np. segregator, ale nie można odczytać opisu. Warto pamiętać także o wszelkiego rodzaju dodatkach do mebli, które ułatwiają utrzymanie porządku. Służą do tego m.in. koszyczki na kable, prowadnice czy kanały. Meble Svenbox oraz praktyczne dodatki znaleźć można na https://www.ergoexpert.pl/svenbox.

Coś na krótką przerwę i dłuższy odpoczynek

Wielu przedsiębiorców zmienia swoje podejście w stosunku do tego, jak ma wyglądać praca. Obecnie panujący trend nastawiony jest na efekty, a nie jak dawniej na ilość przepracowanych godzin. Oczywiście są branże, gdzie wynagrodzenie pracownika uzależnione jest od czasu pracy. Jednak niektóre dziedziny gospodarki pozwalają na to, aby w biurze znalazły się strefy relaksu. Można w nich znaleźć nowoczesne fotele, krzesła, sofy, a także pufy, telewizory, konsole czy gry typu piłkarzyki. Najczęściej w takich przestrzeniach spotkać można wygodne fotele i krzesła. O ile krzesła umożliwiają swobodne zjedzenie obiadu czy rozmowę przy kawie, o tyle fotele wypoczynkowe pozwalają na relaks, a nawet drzemkę. Model nazwany jajo idealnie nadaje się na odpoczynek i chwilę wyciszenia. Możliwość wyboru tapicerki pozwala na stworzenie estetycznych lub niekonwencjonalnych kompozycji.

Komfortowe fotele i krzesła

Osoby, które lubią połączenie estetyki i wygody często szukają ciekawych i inspirujących mebli do swoich domów. Ekskluzywne fotele do salonu o niebanalnych kształtach oraz eleganckiej tapicerce spełniają oba te warunki. Istotne są także materiały, z których powstają takie nowoczesne fotele. Zwykle w meblach wysokiej jakości spotkać można wełnę kaszmirową połączoną z poliestrem. Ciekawą opcją są różnego rodzaju mechanizmy rozkładania fotela (mechaniczne i elektryczne), a także te umożliwiające bujanie i obracanie. Dzięki temu ekskluzywne fotele wypoczynkowe sprawdzą się doskonale we wnętrzu, jak i na tarasie czy balkonie w bezchmurne dni. Można je również zainstalować w pokoju spotkań, gdzie nawet formalne rozmowy będą odbywały w bardzo komfortowych warunkach. Inspiracji można szukać na https://www.ergoexpert.pl/dom/fotele-wypoczynkowe.

Elegancja, styl i ergonomia

Wybór mebli do biura to ważne zadanie z punktu widzenia wygody i efektywności pracy. Odpowiednio dopasowane praktyczne rozwiązania ułatwiają i pomagają w lepszej organizacji pracy. Miejscom wspólnym można nadać charakter, aby sprzyjały odpoczynkowi i regeneracji pracowników. Z kolei recepcja to wizytówka każdej firmy. W związku z tym meble powinny być nie tylko estetyczne, ale także eleganckie i reguła ta dotyczy również miejsc spotkań z klientami. Z kolei w nich można zastosować wygodne fotele, które pozwolą się odprężyć nawet podczas formalnego spotkania. Takie meble znajdą swoje zastosowanie zarówno w biurze, jak i domu, sprawiając, że spędzony na nich czas będzie przyjemnością.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły