Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Drzwi aluminiowe w nowoczesnym domu

Drzwi stanowią jeden z podstawowych i integralnych elementów każdego budynku.

DAKO logo

Drzwi stanowią jeden z podstawowych i integralnych elementów każdego budynku. Niezależnie od tego, czy mowa o budynku użyteczności publicznej, czy też domu mieszkalnym. Każdy z nich musi posiadać wejście. Jeszcze do niedawna drzwi aluminiowe kojarzyły nam się wyłącznie z tym pierwszym rodzajem budynków, jednak coraz częściej pojawiają się także w nowoczesnych domach. Jakie są ich zalety i dostępne rodzaje? Sprawdź! 

Drzwi aluminiowe w nowoczesnym domu

Charakterystyka drzwi aluminiowych

Drzwi aluminiowe to drzwi wykonane ze stabilnej ramy aluminiowej, z wypełnieniem gwarantującym optymalną termoizolację (lub pakietem szybowym) oraz w przypadku drzwi nakładkowych wykończone aluminiową nakładką nadającą im określony wygląd i estetykę.  Jednocześnie są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, w tym włamania, a także na działanie temperatury i innych czynników atmosferycznych. Drzwi aluminiowe są również świetną przeszkodą dla hałasu oraz zimna przenikającego z zewnątrz. Warto docenić także ich estetyczny, minimalistyczny i nowoczesny wygląd. Co ważne, drzwi tego typu posiadają bardzo zróżnicowaną ofertę pod względem kolorów i kształtów,  a także wykończenia, np. wiele stopni połysku, różne rodzaje powierzchni strukturalnych, a także faktury imitujące drewno. Dzięki temu z łatwością dopasujemy je do fasady budynku, aby stworzyć spójną i nowoczesną całość. 

Rodzaje drzwi aluminiowych 

Drzwi aluminiowe, które obecnie są dostępne na rynku, możemy podzielić na cztery główne kategorie. Są to drzwi nakładkowe, drzwi przeciwpożarowe, drzwi profilowane oraz drzwi garażowe boczne. Drzwi nakładkowe, a także drzwi profilowane, sprawdzą się szczególnie w przypadku nowoczesnych budynków usługowych i domów jednorodzinnych. Zapewniają bowiem wyjątkową estetykę oraz podwyższone bezpieczeństwo. Drzwi przeciwpożarowe będą świetnym wyborem do miejsc użyteczności publicznej, np. restauracji czy sklepów. Natomiast aluminiowe drzwi garażowe boczne, wykorzystujące w swojej konstrukcji wypełnienie panelowe, doskonale dopasują się do nowoczesnej bramy garażowej, pozwalając na stworzenie spójnego i stylowego wyglądu naszego domu i garażu.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły