Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Balkony francuskie - zalety

Balkony kojarzą się z wolnością i odpoczynkiem - to właśnie na nich można relaksować się po pracy, opalać się latem czy poczytać książkę…

Balkony kojarzą się z wolnością i odpoczynkiem - to właśnie na nich można relaksować się po pracy, opalać się latem czy poczytać książkę… A co w sytuacji, gdy nie możemy postawić na przestronne płyty? Gdy jedyne, co możliwe jest do zamontowania na budynku, to balkony francuskie? Niektórzy bezradnie załamują ręce i postanawiają nie montować balkonów wcale. A to błąd! Balkony francuskie mają naprawdę sporo zalet, dla których warto je rozważyć w projekcie absolutnie każdego domu. Także tego, w którym wzięte pod uwagę zostały balkony tradycyjne i taras! 

Balkony francuskie - zaletyBalustrada francuska model
SIERRA II

 

Balkony francuskie to żadna nowość. Okazuje się, że wykorzystywano je już w architekturze barokowej. Przez parędziesiąt lat jednak spychano je na dalszy plan, gdyż wydawały się mało użytkowe. Nie ma na nich bowiem przestrzeni na rekreację czy stworzenie praktycznego miniogródka. Dzisiaj jednak architekci coraz chętniej do nich wracają! Nie tylko dlatego, że wysmuklają optycznie modernistyczne bryły budynków i nadają im klasy i elegancji. Balustrady francuskie to nie tylko estetyka i idealne współgranie z obecnie modną kolorystyką, która przyciąga wzrok właścicieli domów jednorodzinnych. Mają znacznie więcej zalet!

Balkony francuskie - ZALETY

Nie sposób zaprzeczyć, że tradycyjny balkon posiada szereg zalet. Bywa, że jest niezastąpiony. Zwłaszcza, jeśli starczy na nim miejsca na stworzenie przytulnego kącika, w którym można usiąść z przyjaciółmi i spokojnie napić się kawy… Mimo to, nie każdy chce je mieć i coraz więcej osób decyduje się na balkony francuskie. Co takiego mają w sobie, że pojawiają się na kolejnych domach jednorodzinnych?

CENA

Należy uczciwie przyznać, że już po wstępnej analizie kosztów widać, że balkony francuskie są zwyczajnie tańsze. Nie wiąże się z nimi koszt podestu i płyty, więc już na etapie budowy (na długo jeszcze przed wykończeniem) oszczędzasz na nich sporą sumę. Inwestycja obejmuje bowiem tylko wysokie okno oraz balustrady francuskie. Nie można odsunąć tego argumentu, bo koszty budowy są naprawdę duże i często stają się głównym powodem jej przerwania.

Balustrada francuska model SOLO IIIBalustrada francuska model SOLO III

 

WIĘCEJ ŚWIATŁA 

Cena nie dla każdego ma znaczenie. Ale czy oszczędność na energii oraz większy dostęp do naturalnego światła nie są wystarczającymi powodami, by wybrać balkony francuskie? W przypadku klasycznej ich wersji, z powodu zadaszenia i dodatkowej przestrzeni, do środka budynku wpada naprawdę niewiele światła dziennego. Jeśli zatem przewidujesz w swoim domu długie i wąskie pomieszczenia, które bez lamp będą naprawdę ciemne, weź pod uwagę balkony francuskie. Okazuje się, co może zaskakiwać, że architekci coraz częściej proponują je… w łazienkach! 

BEZPIECZEŃSTWO I TRWAŁOŚĆ

Balkony, które mają balustrady francuskie, są naprawdę bezpieczne. Nie bez powodu decydują się na nie również osoby, które mają małe dzieci. Coraz częściej widać je na blokach, gdzie zamieszkują młode rodziny. Balustrady francuskie ze stali nierdzewnej są dodatkowo odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i zmienne warunki atmosferyczne. To niemal idealne rozwiązanie w naszej rozciągłości geograficznej, w której występują pory roku.

ESTETYKA

Balkony i balustrady francuskie wyróżniają się ponadczasową elegancją. Nie można odmówić im walorów estetycznych, które podkreślają nowoczesność bryły budynku. Optycznie wysmuklają ją i wpisują się w obecną modę. Nie można zatem być zaskoczonym, że coraz więcej osób się na nie decyduje, budując własny dom. 

Jak widać, balkony francuskie są naprawdę ciekawym rozwiązaniem, które wniesie więcej dobrego niż klasyczne okna. Jeśli zatem nie masz możliwości montażu standardowych rozwiązań, zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę już na etapie planowania budynku. 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły