Koszyk: BRAK


Artykuł Dodaj artykuł

Przyjemnie zacieniony dom

Promienie słoneczne dają nam możliwość zaoszczędzenia energii w sezonie grzewczym, ale w słoneczne i upalne dni bywają uciążliwe. Planując przeszklenia w domu koniecznie zadbajmy o ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Logo Archipelag

Promienie słoneczne dają nam możliwość zaoszczędzenia energii w sezonie grzewczym, ale w słoneczne i upalne dni bywają uciążliwe. Planując przeszklenia w domu koniecznie zadbajmy o ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. O aktualnych trendach na rynku wewnętrznych osłon okiennych oraz możliwościach zacienienia domu rozmawiają Mariusz Jaworski – architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG i Marta Broniarczyk - ekspert z firmy BeClever.

Design i ochrona

Przyjemnie zacieniony dom – informacja prasowa
fot. BeClever

Nowoczesne projekty domów charakteryzują się dużymi przeszkleniami. Takie rozwiązanie nadaje budynkowi lekkości, urozmaica bryłę i przede wszystkim wspaniale doświetla wnętrze. Warto jednak pomyśleć o zastosowaniu osłon okiennych, aby w kontrolowany sposób korzystać z promieni słonecznych i zapewnić sobie prywatność. „Osłony wewnętrzne pozwalają sterować ilością światła wpadającego do wnętrza nie dopuszczając do przegrzania się pomieszczenia. Jednocześnie są ważnym elementem aranżacji wystroju wnętrza, tworzącym klimat i nastrój. Różnorodność osłon przeciwsłonecznych sprawia, że możemy dobrać je idealnie do naszych potrzeb i upodobań. Możemy wybierać wśród klasycznych żaluzji poziomych lub pionowych wykonanych z różnych materiałów” – wyjaśnia Mariusz Jaworski, architekt z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG. „Wymagania inwestorów i projektantów w dziedzinie nowoczesnego i minimalistycznego wykończenia wnętrz rosną, dlatego firma BeClever proponuje nowatorski system obudowy dla osłon wewnętrznych CleverBox Interior. Ta uniwersalna technologia umożliwia zastosowanie różnego rodzaju osłon wewnętrznych: żaluzji drewnianych i aluminiowych, rolet materiałowych, zasłon rzymskich, rolet dzień-noc, żaluzji pionowych, zasłon panelowych, a także firan i zasłon materiałowych” – podkreśla Marta Broniarczyk ekspert z firmy BeClever.

Prostota i piękno - CleverBox Interior

Zastosowanie osłon wewnętrznych w systemie CleverBox Interior nie wymaga skomplikowanych i czasochłonnych prac, jednocześnie jest to rozwiązanie bardzo stylowe. „Zaletą rozwiązania jest łatwość montażu na różnych profilach okiennych w tym również na oknach typu HS ponieważ maksymalna szerokość pojedynczej osłony wynosi aż 6 metrów.  Zabudowa zapewnia też przestrzeń na ukrycie mocowania całej osłony wewnętrznej pozostawiając funkcję całkowitego otwarcia skrzydła okna” – przekonuje Marta Broniarczyk z firmy BeClever. 

Przyjemnie zacieniony dom – informacja prasowaFot. BeClever, przekrój ściany CBI.413
„Dużą zaletą i niewątpliwą wygodą jest również możliwość zastosowania sytemu obudowy osłon wewnętrznych wraz z podtynkowym system osłon zewnętrznych QuadBox. Takie rozwiązanie nie wymaga dodatkowego poszerzania okna i pozwala uzyskać bardzo dobre parametry cieplne. Najprościej ujmując, system CleverBox Interior to skrzynka, która jest całkowicie zabudowana, zlicowana ze ścianą, tak że odnosimy wrażenie, iż osłona z niej wychodzi. Takie rozwiązanie idealnie wpisuje się w nowoczesne i minimalistyczne trendy wykończenia wnętrz, zapewnia ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem i stwarza nowe możliwości dla inwestorów” – podsumowuje Mariusz Jaworski z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły