Artykuł Dodaj artykuł

Ocieplanie poddasza pianką – jak poprawnie przygotować ocieplenie pod poddasze użytkowe?

Ocieplanie poddasza pianką może przynieść Ci ogromne korzyści.

Ocieplanie poddasza pianką może przynieść Ci ogromne korzyści. Odpowiedni termoizolator, np. popularna ostatnimi czasy pianka poliuretanowa, gwarantuje ochronę powierzchni przed stratami ciepła. Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą izolacja termiczna pianką PUR.

Ocieplanie poddasza pianką – jak poprawnie przygotować ocieplenie pod poddasze użytkowe?

Co przemawia za ociepleniem poddasza pianką?

Jeśli planujesz ocieplić poddasze w swoim domu, postaw na odpowiedni materiał izolacyjny. Jednym z najlepszych termoizolatorów jest pianka PUR, która wyróżnia się wysoką energooszczędnością i wytrzymałością. Do izolacji dachu najczęściej stosowana jest pianka poliuretanowa otwartokomórkowa – produkt m.in. paroprzepuszczalny, który zapobiega kondensacji pary wodnej.

Ocieplanie poddasza pianką przyczynia się do wzrostu oszczędności w ogrzewaniu pomieszczeń – dzięki temu możesz zmniejszyć znaczną część wcześniejszych kosztów. Ponadto, podnosi komfort życia mieszkańców. Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa, np. Purios E, to produkt wysokiej klasy, trwały, szybki w aplikacji, który zachowuje swoje właściwości przez długie lata użytkowania domu. Doskonale nadaje się do ocieplania zarówno poddasza użytkowego, jak i nieużytkowego.

Jeśli ocieplasz poddasze użytkowe, pamiętaj, aby zaizolować połacie dachu (pod i między krokwiami) bądź też przestrzeń pod pokryciem – na poszyciu wykonanym np. z desek. Jeśli ocieplenie poddasza pianką dotyczy pomieszczenia nieużytkowego, możesz zdecydować się na termoizolację stropu nad ostatnią kondygnacją.

Jakie są zalety ocieplenia poddasza pianką?

Pianka PUR to doskonały materiał izolacyjny do ocieplania poddaszy. Dlaczego? Przede wszystkim jest uniwersalna. Sprawdza się o każdej porze roku – chroni przed ucieczką ciepła w zimie, a latem zatrzymuje przyjemne, rześkie powietrze. Jest niezwykle ekonomiczna, co sprawdza się szczególnie przy izolowaniu niskich poddaszy – do ocieplenia powierzchni wystarczy zazwyczaj zaledwie kilka centymetrów pianki zamkniętokomórkowej.

Izolacja pianką PUR jest także trwała i wytrzymała. Nie traci właściwości z biegiem lat. Jest odporna na ciepło, wilgoć oraz wiatr. Jest bezpieczna dla zdrowia – nie wytwarza nieprzyjemnego zapachu i nie emituje chemicznych substancji do powietrza. Można zastosować ją nawet w domu alergików.

Izolacja pianką PUR zapewnia ciągłą, jednolitą warstwę ochrony, zabezpieczając powierzchnię przed powstaniem mostków termicznych, które stanowią powód ucieczki ciepła z wnętrza domu. Ponadto, pianka otwartokomórkowa to doskonały izolator akustyczny, który tłumi uciążliwe hałasy, np. głośne rozmowy sąsiadów czy dźwięki dochodzące z ruchliwej ulicy.

Ocieplanie poddasza pianką – jak poprawnie przygotować ocieplenie pod poddasze użytkowe?

Dlaczego warto wybrać ocieplenie pianką poliuretanową?

Izolacja pianką PUR jest prosta i bezproblemowa, jeśli tylko znajdziesz doświadczoną ekipę remontową. Produkt aplikowany jest metodą natryskową, przy użyciu wysokociśnieniowej maszyny natryskowej, w wyniku reakcji chemicznej w obecności środków spieniających zwiększa swoją objętość natychmiast i dociera do najmniejszych szczelin. Kompleksowe ocieplanie poddasza pianką zapewnia ciągłość izolacji bez występowania mostków termicznych.

Natrysk pianką poliuretanową to metoda niezwykle szybka – pianka rozrasta się błyskawicznie i niemalże od razu przybiera swoją końcową postać. Choć początkowa cena inwestycji w termoizolację pianką poliuretanową może wydawać się wysoka, z czasem przekonasz się, jak dużo możesz zaoszczędzić na ogrzewaniu.

Podobne artykuły