Artykuł Dodaj artykuł

Grupa Pruszyński konsoliduje polski rynek

Spółka Blachy Pruszyński, czołowy producent blaszanych pokryć dachowych i elewacyjnych, przejęła 100 procent udziałów w firmie Florian Centrum, która od ponad 20 lat zajmowała się produkcją pokryć dachowych i elewacyjnych przeznaczonych do stosowania zarówno w budownictwie ogólnym, jak i przemysłowym.

Logo Blachy Pruszyński

Spółka Blachy Pruszyński, czołowy producent blaszanych pokryć dachowych i elewacyjnych, przejęła 100 procent udziałów w firmie Florian Centrum, która od ponad 20 lat zajmowała się produkcją pokryć dachowych i elewacyjnych przeznaczonych do stosowania zarówno w budownictwie ogólnym, jak i przemysłowym. To kolejna inwestycja Grupy Pruszyński, która jest efektem konsekwentnej strategii jej rozwoju. Finalizacja transakcji nastąpiła w marcu br.

Florian Centrum działa na polskim rynku od 1996 roku. W ofercie firmy znajdują się m.in. blachodachówki, blachy trapezowe, płyty warstwowe oraz akcesoria budowlane. Dzięki efektywnej współpracy z grupą ArcelorMittal, mającej wieloletnie doświadczenie w produkcji blach ocynkowanych oraz ocynkowanych i powlekanych w kręgach, Florian Centrum S.A. produkowała wyroby wysokiej jakości.

Według Krzysztofa Pruszyńskiego, prezesa Grupy Pruszyński, przejęcie spółki podyktowane było m.in. koniecznością stałego umacniania wysokiej pozycji na rynku. To także element długotrwałej strategii polegającej na stałym zwiększaniu zaangażowania na polskim rynku. Krzysztof Pruszyński zapowiada także, że podjęte są również kroki mające zaowocować kupnem kolejnych polskich firm. - Zdecydowaliśmy się na przejęcie spółki Florian Centrum przede wszystkim z trzech powodów – wyjaśnia Krzysztof Pruszyński. - Po pierwsze, chcieliśmy zneutralizować konkurenta. Po drugie, potrzebna jest nam marka skierowana do klientów, którzy szukają dobrych jakościowo, ale mniej wyrafinowanych produktów. Po trzecie, zamierzamy rozszerzyć asortyment oferowany przez Florian Centrum.

Przejęty przez firmę Blachy Pruszyński podmiot będzie nadal funkcjonował pod swoją nazwą. W zarządzie spółki pozostanie też część jej dotychczasowych członków. - Chcemy zachować ciągłość działalności firmy. Zamierzamy jednak dokonać niezbędnych zmian w jej funkcjonowaniu - twierdzi Krzysztof Pruszyński. - Florian Centrum w swoim najlepszym okresie miał ok. 160 mnl zł przychodów rocznie. W 2017 roku było to zaledwie nieco ponad 60 mln zł. Jak widać, działania naprawcze są konieczne. I my zamierzamy ich dokonać.

Grupa Blachy Pruszyński rozpoczęła swoją działalność w 1985 roku. Asortyment, jaki oferuje firma jest niezwykle rozbudowany. Oprócz blachodachówek są to blachy trapezowe, kasety, panele oraz kasetony ścienne, rynny stalowe, płyty warstwowe z rdzeniem styropianowym i wełnianym, profile konstrukcyjne, a także profile do suchej zabudowy. Poza tym, dzięki bardzo rozbudowanemu parkowi maszynowemu, firma jest w stanie wyprodukować wszelkiego rodzaju niestandardowe wyroby, jak np. kasetony łukowe, narożnikowe, przepierzenia itp. Grupa Pruszyński skupia ponad 20 podmiotów działających w kraju i poza granicami, między innymi w Czechach, Rumunii, Niemczech, na Ukrainie, Litwie i Węgrzech. Obecnie spółka rozwija sprzedaż do tak odległych regionów jak Ameryka Południowa, Skandynawia czy Afryka.

Artykuł został dodany przez firmę

PRUSZYŃSKI Sp. z o.o.

Firma Blachy Pruszyński, największy polski producent stalowych pokryć dachów i elewacji, dostosowując swoją ofertę do wymogów architektów oraz oczekiwań klientów, każdego roku rozszerza asortyment oferowanych produktów.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły