Artykuł Dodaj artykuł

Współpraca liderów na rynku pokryć dachowych

Firmy Monier Braas i Icopal należące obecnie do BMI Group oferują pełen zakres rozwiązań dostępnych na rynku pokryć dachowych.

Logo BRAAS

Firmy Monier Braas i Icopal należące obecnie do BMI Group oferują pełen zakres rozwiązań dostępnych na rynku pokryć dachowych.

Współpraca liderów na rynku pokryć dachowych
Archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o., producenta kompletnych systemów dachowych Braas.

Międzynarodowy koncern BMI Group, powstały na skutek połączenia firm Monier Braas i Icopal należy do rodziny Standard Industries – globalnej spółki obejmującej wiodące marki branży materiałów budowlanych. Bogate doświadczenie i wiedza obydwu podmiotów pozwolą zaoferować najszerszą na rynku ofertę produktową wraz z bogatym wachlarzem usług dedykowanych dachom skośnym oraz dachom płaskim.

Monier Braas, jako ekspert w rozwiązaniach dla dachów skośnych odpowiada za ten segment w  ofercie BMI Group. Zgodnie z filozofią marki, dach to nie tylko połać, lecz kompletny system, który powinien spełniać nie tylko walory estetyczne, lecz także gwarantować bezpieczeństwo i niezawodność na lata. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma Monier Braas dostarcza zintegrowany system obejmujący dachówki, blachodachówki panelowe, akcesoria dachowe, izolacje i wysokosprawne systemy fotowoltaiczne. Wszystkie produkty Braas są ze sobą w pełni kompatybilne i spełniają wszelkie wymagania zawarte w polskich i europejskich normach. Potwierdzają to wnikliwe badania przeprowadzane każdorazowo przed dopuszczeniem produktów do użytkowania. Uzupełnieniem portfolio produktowego marki jest certyfikacja dekarzy. Dodatkowo Monier Braas oferuje jedyną na rynku Gwarancję Systemową, która zapewnia funkcjonalność całego Systemu Dachowego Braas przez 15 lat.

Bazując na doświadczeniu marki Icopal – specjalisty w dziedzinie hydro i termoizolacji, BMI Group oferuje także najwyższej jakości systemy impregnacyjne i rozwiązania dla dachów płaskich. Icopal dysponuje jednym z największych i najnowocześniejszych zakładów produkujących materiały bitumiczne w Europie Centralnej. Firma jest prekursorem działań projakościowych na polskim rynku materiałów budowlanych. Jednym z elementów tej polityki jest poddawanie swoich wyrobów ciągłej ocenie przez niezależną, kompetentną i renomowaną jednostkę – Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Izolacji Budowlanej w Katowicach.

Współpraca liderów na rynku pokryć dachowych
Archiwum firmy Monier Braas Sp. z o.o., producenta kompletnych systemów dachowych Braas.

Wiedza oraz zaplecze technologiczne obu firm pozwalają tworzyć wysokiej jakości pokrycia dachowe, wpisujące się w aktualne trendy architektoniczne, w duchu zrównoważonego rozwoju. BMI Group oferuje rozwiązana dla sektorów mieszkaniowych, handlowych, publicznych i infrastrukturalnych.

Utworzenie BMI Group wspólnie z marką Icopal to nowy etap w rozwoju firmy Monier Braas. Liczę, że wykorzystując efekt synergii grupa BMI będzie umacniać się na pozycji lidera w branży pokryć dachowych, dostarczając rozwiązania wyprzedzające potrzeby klientów. To ważny krok, który zbiega się z tegorocznym jubileuszem 25-lecia obecności marki Braas na polskim rynku – mówi Adam Ziółek, Kierownik Marketingu Monier Braas.

Po raz pierwszy firmy Monier Braas i Icopal prezentowały swoje produkty i systemy dachowe na wspólnym stoisku BMI Group w ramach Międzynarodowych Targów Architektury i Budownictwa BUDMA.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły