Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Podstawowe cechy nowoczesnych agregatów

Agregaty prądotwórcze to przenośne maszyny, które wytwarzają energię elektryczną w oparciu o spalanie benzyny lub ropy w swoim silniku.

Agregaty prądotwórcze to przenośne maszyny, które wytwarzają energię elektryczną w oparciu o spalanie benzyny lub ropy w swoim silniku.

Jakie są właściwości agregatów?

Agregat na przykład firmy Kruzer, ma kilka najważniejszych cech. Zakup agregatu na potrzeby przeciętnej osoby, nie wiąże się zazwyczaj z większym rozeznaniem w temacie, ale nie należy również kupować najtańszych urządzeń. Na stronie producenta sprzedającego agregaty Kruzer, możesz znaleźć pełną ofertę agregatów przenośnych i stacjonarnych. Dla osób, które będą używać agregatów tylko na własne potrzeby na pewno wystarczą małe agregaty przenośne. Takie też znajdują się w ofercie agregatów Kruzer. Do ich najważniejszych parametrów zalicza się wagę. Waga się ona od 20 do 50 kilogramów.

Spalanie paliwa wynosi około 1-1,2 litra na godzinę i czas pracy na pełnym baku może wynosić nawet 9-11 godzin. Agregaty zależnie od typu i marki mogą różnić się powyższymi, jak również innymi czynnikami, ale łączy je jeden cel, którym jest przekształcenie się w źródło energii elektrycznej. Agregaty funkcjonują dokładnie tak samo jak zwykłe gniazdko prądu, to znaczy można do nich podpiąć wybrane urządzenie elektryczne, aby przekształcić je w energię. Jasne, że agregat Kruzer nie posiada nieograniczonej ilości energii. Jednak może bez problemu zasilić dużą kolumnę muzyczną, telewizor, laptop, ładowarkę do telefonu komórkowego, czajnik albo piecyk elektryczny.

Podstawowe cechy nowoczesnych agregatów

Agregat Kruzer - jakie może mieć zastosowanie?

Jak łatwo zauważyć, agregaty są praktycznym towarzyszem w czasie samodzielnych wypadów albo rajdów poza miasto. Gdy macie duży bagażnik bez problemu zmieści się wam w nim agregat i kilka kanistrów z paliwem. Wtedy Twój wypad stanie się dużo bardziej cywilizowany, a wy otrzymanie dostęp do tego, co może spowodować, że chłodny wieczór stanie się o wiele bardziej przyjemny. Agregaty mają specjalne wzmocnienia, które pełnią funkcję amortyzatorów, potrzebnych w czasie wnoszenia ich po stromych, skalistych ścieżkach albo w przypadku ich upadku. Amortyzatory ochraniają obudowę agregatu przed mechanicznymi uszkodzeniami, w szczególności części silnika i zbiornika z paliwem. Łatwo byłoby spowodować zaprószenie ognia w sytuacji uszkodzeń. Agregaty mają różne mechanizmy odpalające maszynę. Najpopularniejsze są typowe startery z linką. Podobne są stosowane w piłach spalinowych, kosiarkach lub kosach. Bardziej nowoczesne i kosztowne  agregaty mogą być wyposażone w starter  w przycisku. Taki sam jest na przykład w betoniarce. Start i stop. Jakość agregatu jest zależna od wielu czynników, ale najczęściej jest ona odpowiednia do ceny. Agregat Kruzer nawet w podstawowej wersji ma jakość, która z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Agregaty prądotwórcze - Sprawdź na tej stronie.

Koszty i wydajność agregatu

Agregat Kruzer to stosunkowo prosty mechanizm. Nawet średnio zdolny mechanik nie będzie miał problemu z mogącymi wystąpić usterkami. Agregaty tworzone są w taki sposób, aby dostarczać jak największą ilość prądu przy jak najmniejszej ilości paliwa, ale to się różni w sytuacji poszczególnych modeli producentów. Agregaty stacjonarne potrzebują największej ilości paliwa.

Podobne artykuły