Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Paroc inwestuje i rozwija zakład produkcyjny w Trzemesznie

Paroc, jeden z wiodących w Europie producentów izolacji z wełny kamiennej, postawił na rozbudowę zakładu produkcyjnego w Trzemesznie. 

Paroc, jeden z wiodących w Europie producentów izolacji z wełny kamiennej, postawił na rozbudowę zakładu produkcyjnego w Trzemesznie. Inwestycja warta 13 milionów zwiększy możliwości operacyjne i wolumen produkcji, skróci czas realizacji zamówień, a także pozwoli na wytwarzanie w Polsce nowych rozwiązań z oferty firmy.

Paroc inwestuje i rozwija zakład produkcyjny w TrzemesznieRozbudowa zakładu produkcyjnego w Trzemesznie przyniesie wiele korzyści dla klientów Paroc – wykonawców, dystrybutorów oraz planistów HVAC, procesów przemysłowych i stoczniowych, jak również sektora OEM. Nowe inwestycje pozwolą przede wszystkim na krótszy czas realizacji i bardziej ekonomiczny transport, co oznacza bardziej skuteczne działania biznesowe dla wszystkich stron procesu inwestycyjnego. Unowocześnienie linii pozwoli na większą elastyczność produkcji w obrębie zakładu, a także zwiększenie rozmiarów możliwości produkcyjnych.

Nowa inwestycja oznacza szereg korzyści dla klientów firmy z Polski i Europy Zachodniej – od dystrybutorów, przez biura architektoniczne i projektowe, po firmy wykonawcze zajmujące się systemami grzewczo-wentylacyjnymi i obiektami przemysłowymi. Linia produkcyjna skróci czas realizacji zamówień oraz zapewni bardziej ekonomiczny transport materiałów.

Do tej pory część produktów wytwarzana była w Finlandii. Od teraz ich dostawy realizowane będą z Trzemeszna – mówi Joakim Westerlund, Szef. ds. Technologii i Organizacji. – Nowe, bardziej efektywne maszyny pakujące pozwolą na większą ilość transportowanego materiału, co nie tylko oszczędzi czas i pieniądze naszych klientów, ale wpisuje się też w naszą strategię zrównoważonego rozwoju – dodaje.

Najnowsza inwestycja Paroc stanowi kontynuację długoterminowej strategii rozwoju firmy w strefie bałtyckiej i w regionie Europy Środkowej. Od momentu powstania zakładu produkcyjnego w Trzemesznie w 1998 r., Paroc zainwestował tu ponad 560 mln zł.

Artykuł został dodany przez firmę

Paroc Polska sp. z o.o.

Grupa Paroc jest międzynarodowym producentem izolacji z kamiennej wełny mineralnej.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły