Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Salon Obsługi i Utrzymania Nieruchomości LOKUM EXPO

Pierwsze wydarzenie stworzone z myślą o branży zarządzania nieruchomościami  

18-20.10.2016, Targi Kielce

Pierwsze wydarzenie stworzone z myślą o branży zarządzania nieruchomościami

Targi Kielce - LOKUM EXPONowe inwestycje, a tym samym rozwój rynku nieruchomości, sprawił, że usługi związane z zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami zyskały na popularności. Branża zarządzania nieruchomościami w ostatnich latach stała się jeszcze bardziej konkurencyjna. Firmy muszą konkurować na bardzo wielu obszarach przy malejącej cenie i oczekiwaniach coraz wyższej jakości. Od 18 do 20 października w Targach Kielce przedstawiciele tej branży będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać o problemach i szansach na dalszy rozwój. Salon Obsługi i Utrzymania Nieruchomości LOKUM EXPO to pierwsza tego typu impreza w Polsce.

Salon LOKUM EXPO jest wynikiem współpracy Targów Kielce i Grupy Medium, wydawcy popularnego miesięcznika Administrator, który od 26 lat działa w obszarze zarządzania nieruchomościami, aktywnie wspiera i promuje najlepsze rozwiązania dla tej branży. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przede wszystkim przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych, zarządcy, kadra menadżerska spółdzielni mieszkaniowych czy zarządcy zasobów komunalnych. Podczas wystawy będą mieli oni okazję zapoznać się z ofertą firm budowlanych, instalacyjnych, elektrotechnicznych, dostawców ciepła i energii, producentów oprogramowania wspierającego zarządzanie nieruchomościami, banków, firm ubezpieczeniowych czy firm sprzątających.

Bogaty program konferencyjny

LOKUM EXPO to również specjalistyczne konferencje.

- Przygotowując się do pierwszego Salonu LOKUM EXPO dostrzegamy, że zawód zarządcy wymaga doświadczenia, jak również szerokiej wiedzy – mówi Bogusława Grzechowska, Dyrektor Projektu w Targach Kielce. – Dzięki mocnemu wsparciu Grupy Medium możemy stworzyć wydarzenie, które będzie miejscem wymiany usług, jak również podwyższania kompetencji specjalistów z tej branży – dodaje.

Spółdzielnia mieszkaniowa jako inwestor i zarządca

„Aktywny podmiot rynku - spółdzielnia mieszkaniowa jako inwestor i zarządca nieruchomości” to tytuł pierwszej konferencji, na którą zapraszają organizatorzy Salonu LOKUM EXPO. Konferencja jest organizowana we współpracy ze Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych oraz Krajową Radą Spółdzielczą. Do udziału szczególnie zaproszeni są prezesi zarządów i rad nadzorczych spółdzielni.

Tematy przewodnie konferencji:

 • tendencje w zarządzaniu nieruchomościami spółdzielczymi - inwestowanie w nieruchomości czy działalność non-profit
 • zarządzanie zasobami, których mieszkańcy nie są członkami spółdzielni (np. zasobami wspólnot mieszkaniowych)
 • zarządzanie zasobami komercyjnymi (lokale użytkowe, garaże itp.).

Nie zabraknie również omówienia aspektów prawnych zarządzania w spółdzielni, możliwości usprawnienia rozliczeń z mieszkańcami, optymalizacji wydatków i redukcji zużycia energii, zwiększenia jakości obsługi nieruchomości, przykładów dobrych praktyk (case studies).
VI Forum dla Zarządów

Drugiego dnia salonu odbędzie się już VI Forum dla Zarządców. Tematem forum jest optymalizacji kosztów utrzymania nieruchomości przy podwyższaniu standardów zarządzania. 

Prelekcje odbywające się w ramach konferencji:

 • Jak kompleksowo zarządzać nieruchomością w obecnych realiach rynkowych? (plan budżetowy a redukcja kosztów; zabezpieczenie interesów zarządcy i właścicieli; wymogi prawne i techniczne - interpretacja)
 • Optymalizacja kosztów utrzymania budynków mieszkaniowych – możliwości i sposoby - Grzegorz Okoński, ZGN Warszawa Żoliborz
 • Obniżanie kosztów utrzymania nieruchomości bez obniżania standardów zarządzania w praktyce, w tym modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej oraz instalacji elektrycznej
 • Energooszczędność w praktyce budynków wielorodzinnych – Andrzej Rajkiewicz, NAPE, w tym:
  - termomodernizacja budynków wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych (finansowanie tzw. głębokiej modernizacji z programu Infrastruktura i Środowisko; Działanie 1.3.2)
  - kiedy zastosowanie OZE się opłaca

Nieruchomości i branża dźwigowa obok siebie

Salon to doskonałe uzupełnienie oferty, organizowanych już po raz czwarty Międzynarodowych Targów Dźwigów EURO-LIFT - jedynej biznesowej wystawy tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej. To wydarzenie kompleksowo prezentuje branżę dźwigową -  od innowacji i najnowszych urządzeń, po napędy, liny, systemy kontroli i bezpieczeństwa oraz wyposażenie kabin.

Zapraszamy do Kielc od 18 do 20 października!

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, to 90 000 m2 powierzchni wystawienniczej, a w tym 36 000 m2 w 7 pawilonach wystawienniczych z nowoczesną infrastrukturą.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły