Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

2 filary bezpiecznego dachu!

Budowa dachu, który będzie spełniał swoją rolę przez lata, nie przysparzając problemów właścicielowi domu, powinna opierać się na dwóch filarach: wysokiej jakości materiałach budowlanych oraz profesjonalnej firmie dekarskiej.

Superdekarz logoBudowa dachu, który będzie spełniał swoją rolę przez lata, nie przysparzając problemów właścicielowi domu, powinna opierać się na dwóch filarach: wysokiej jakości materiałach budowlanych oraz profesjonalnej firmie dekarskiej.

Po pierwsze – materiały budowlane!

2 filary bezpiecznego dachu! SuperderkarzNawet najlepsza firma dekarska nie będzie w stanie dokonać cudów, jeżeli Inwestor nie dostarczy im wysokiej jakości materiałów budowlanych. Istotne są zarówno dachówki, jak i wszelkie akcesoria dachowe – membrana dachowa, elementy wentylacyjne okapu, taśma kalenicowa, taśma do obróbki komina, system komunikacji i cały szereg innych elementów, które stanowią system dachowy. Ważne, aby wszystkie elementy do siebie idealnie pasowały – zapewni to zarówno wysoki poziom estetyki  dachu jak i doskonałe zabezpieczenie przed np. wilgocią. 

Wybierając rozwiązania systemowe – czyli cały dach od jednego producenta zyskujemy pewność, że będzie kompletny i wszystkie elementy będą idealnie dopasowane. Niezależnie od tego jaki model dachówki wybierzemy i jaki kształt dachu posiadamy. To również duże ułatwienie dla firmy dekarskiej, która w przypadku skomplikowanych połaci wymagających indywidualnych rozwiązań może liczyć na wsparcie techniczne producenta systemu – mówi Marek Podeszwa, Koordynator Działu Technicznego firmy Monier Braas.

Po drugie - firma dekarska!

Wybór firmy dekarskiej jest ważną decyzją podczas budowy. Sprawdzeni rzemieślnicy poradzą sobie z każdym materiałem do pokrycia dachu, albo zaproponują zmianę i lepsze rozwiązanie po konsultacji z Kierownikiem Budowy. Zatrudniając firmę bez kwalifikacji ryzykujemy, że na naszym dachu pojawią się błędy dekarskie, a wtedy nawet materiały najwyższej jakości nie będą spełniały swojej roli.

Jeżeli budujemy swój pierwszy dom, to najprawdopodobniej nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z dekarzami. I chociaż już w tym momencie najpewniej jesteśmy zmęczeni zarówno budową, jak i koniecznością dokonywania co chwilę jakichś wyborów pamiętajmy, że decyzja o wyborze dekarza jest kluczowa. Nie wybierajmy pierwszej lepszej ekipy, aby tylko mieć „problem z głowy” – mówi SUPERDEKARZ Jerzy Łączyński z Pilawy. 

2 filary bezpiecznego dachu! Superderkarz

Jak więc wybrać? Przede wszystkim zwracając uwagę na referencje. Nie musimy wierzyć dekarzowi na słowo – zapytajmy o dotychczasowe inwestycje, poświęćmy czas na obejrzenie wykonanych poprzednich dachów. Zapytajmy również o przebyte kursy i szkolenia. Technika  w branży dekarskiej rozwija się bardzo szybko, dobrze jeżeli zatrudniany przez nas dekarz zna najnowsze technologie i potrafi z nich korzystać.  Jeżeli mimo to nadal mamy wątpliwości skorzystajmy z listy rzemieślników polecanych przez producentów. Szczególnie warta polecenia jest lista certyfikowanych dekarzy Braas – dekarze, którzy chcą się na niej znaleźć muszą ukończyć szereg szkoleń, a ich umiejętności są zweryfikowane przez doradcę technicznego Braas. Jeżeli zatrudniany przez nas dekarz posiada Certyfikat, mamy pewność, że zatrudniamy sprawdzonego specjalistę, któremu bez obaw możemy powierzyć budowę dachu. 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły