Artykuł Dodaj artykuł

Praktyczne nawierzchnie w zgodzie z naturą - projekt zabudowy otoczenia hotelu Duo Spa w Janowie Lubelskim

Zielone Lasy Janowskie i malownicze tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego znajdujące się w bliskim otoczeniu hotelu Duo Spa w Janowie Lubelskim zachwycają pięknem nieskażonej przyrody.

Logo BRUK-BETZielone Lasy Janowskie i malownicze tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego znajdujące się w bliskim otoczeniu hotelu Duo Spa w Janowie Lubelskim zachwycają pięknem nieskażonej przyrody. Projekt terenu wokół obiektu, przygotowany przez Biuro Projektowe firmy Bruk-Bet, zakładał jak najmniejszą ingerencję w naturalne piękno krajobrazu przy zachowaniu wysokiej funkcjonalności poszczególnych elementów.

Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego  Bruk-Bet
fot. Bruk-Bet

Projektowanie układu i formy nawierzchni wokół obiektów hotelowych stanowi wyzwanie zarówno pod względem designu, jak i funkcjonalności. – Wymagania stawiane nawierzchniom wokół hoteli są bardzo wysokie. Powinny one nie tylko estetycznie wyglądać, ale także umożliwiać łatwe poruszanie się z walizką na kółkach czy w butach na wysokim obcasie – mówi Główny Projektant firmy Bruk-Bet. – W przypadku hotelu Duo Spa do zadań projektantów Bruk-Betu należało zaplanowanie nawierzchni przy nabrzeżu, kąpielisku i restauracji, czyli jednych z najczęściej uczęszczanych miejsc – dodaje.

Drewno przycumowane

- Celem, który przyświecał projektowi nawierzchni przy przystani, było uzyskanie efektownego jej połączenia z zielenią okalającą obiekt oraz z pomostem wykonanym
z prawdziwych desek –
mówi Główny Projektant Bruk-Betu. – Jako podstawowy materiał wykorzystaliśmy Drewno ogrodowe Realit, dostępne w ofercie szlachetnych wyrobów Prestige – dodaje.

Faktura nawierzchni przypomina wyglądem prawdziwe drewno, a zróżnicowane kształty poszczególnych elementów wyglądają niczym naturalne drewniane klocki. Zaletą Drewna ogrodowego z serii Realit jest odporność na wilgoć, co pozwala bez obaw stosować materiał przy akwenach.

– W przeciwieństwie do prawdziwych bali drewnianych, betonowe materiały nie wypaczają się na skutek działania wody ani nie blakną w intensywnym słońcu – mówi Tomasz Ługowski, Główny Projektant firmy Bruk-Bet. – Co więcej, mokre Drewno ogrodowe Realit nie jest śliskie, więc pozwala bez przeszkód poruszać się podczas wychodzenia z łódki czy w czasie deszczu – dodaje.

Dzięki zastosowaniu Drewna ogrodowego Realit przystań przy hotelu stała się klimatycznym miejscem odpoczynku. Nawierzchnie nabrzeża współgrają z otaczającą zielenią, co uwydatnia efekt swojskości i wywołuje ciepłą, przyjemną atmosferę.

Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego  Bruk-Bet   Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego  Bruk-Bet   Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego  Bruk-Bet
fot. Bruk-Bet   fot. Bruk-Bet   fot. Bruk-Bet

Dekoracja ze smakiem

Taras restauracyjny przed hotelem Duo Spa osadzony jest w znacznej części na wodzie. Jego aranżacja wymagała zastosowania materiałów, które są wyjątkowo odporne na długotrwałe działanie wilgoci. Dodatkowym warunkiem wyboru typu nawierzchni było dopasowanie jej do czerwonej cegły, z której wzniesiony jest hotel.

– Taras, miejsce spotkań, jest punktem kluczowym dla gości hotelowych. Projekt jego nawierzchni wymagał więc od nas szczególnej uwagi. Ze względu na bliskość wody i charakter otaczającej zabudowy zdecydowaliśmy się na wykorzystanie płyt Kamienia ciosanego z serii Realit, których naturalna kolorystyka i wyjątkowa faktura doskonale współgrają z zagospodarowaniem przestrzeni obiektu – opowiada Główny Projektant firmy Bruk-Bet.

Kamień ciosany Realit wiernie oddaje wygląd naturalnych płyt piaskowca. Nawierzchnie z niego wykonane nadają przestrzeni ciepłej elegancji. Taras restauracji hotelu Duo Spa wykończony został prostokątnymi płytami w beżowych i kremowych, melanżowanych barwach. Zróżnicowana forma elementów pozwoliła na wykorzystanie Kamienia ciosanego także na schodach.

Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego  Bruk-Bet   Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego  Bruk-Bet   Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego  Bruk-Bet
fot. Bruk-Bet   fot. Bruk-Bet   fot. Bruk-Bet

Strefy jasno wydzielone

Nawierzchnie przy hotelu Duo Spa w Janowie Lubelskim przywodzą skojarzenia subtelnych dekoracji wykonanych z naturalnych materiałów. Doskonale komponują się z bujną roślinnością otaczającą obiekt i pozwalają na wydzielenie funkcjonalnych stref przy hotelu. – Piaskowy Kamień ciosany Realit wykorzystany na tarasie restauracji delikatnie przechodzi w brązy Drewna ogrodowego z przystani i rudości budynku. Dzięki podobnej tonacji materiałów wykorzystanych do zabudowy nawierzchni przy hotelu Duo Spa oraz ich jednoznacznemu, swojskiemu charakterowi,  podział na strefę restauracyjną i strefę odpoczynku nad wodą został bardzo subtelnie zarysowany  – opisuje Główny Projektant Bruk-Betu.

INFORMACJE O PRODUKTACH WYKORZYSTANYCH W ARANŻACJI NAWIERZCHNI
PRZY HOTELU DUO SPA W JANOWIE LUBELSKIM

Drewno ogrodowe Realit Kamień ciosany Realit
Drewno ogrodowe Realit firmy Bruk-Bet perfekcyjnie naśladuje wyschnięte drewno o wyrazistych słojach. Czas jego eksploatowania jest zdecydowanie dłuższy niż prawdziwego drewna oraz – co bardzo ważne w przypadku nawierzchni użytkowych – nie wymaga specjalnej konserwacji, a swój pierwotny kolor zachowuje nawet po wielu latach intensywnego użytkowania. Kamień ciosany Realit stanowi wierną rekonstrukcję płyt ciosanego piaskowca. Naturalny wygląd zawdzięcza niepowtarzającym się licowym teksturom powierzchni, nieregularnym krawędziom oraz charakterystycznej dla skalnych materiałów warstwowości. Kamień ciosany Realit dostępny jest w ciepłych odcieniach nawiązujących do barw ziemi oraz w subtelnych szarościach.
Drewno ogrodowe Realit Bruk-Bet Kamień ciosany Realit Bruk-Bet
Typy powierzchni: Typy powierzchni:
brąz patyna
 
piasek pustyni, krem prowansalski, czerwień hematytu, kamienna szarość
Wymiary elementów Wymiary elementów:
deski – 900x225 mm, 675x225 mm,
kopytko – 225x225 mm,
palisada – 450x225x50 mm,
okrąg – Ø300-400 mm
292x292 mm, 292x592 mm, 442x592 mm, 467x467 mm, 592x592 mm, 442x442 mm, 442x467 mm
 
Cena: Cena:
12,67 – 43,67 zł brutto/sztuka 12,05 – 51,66 zł brutto/sztuka

 

Artykuł został dodany przez firmę

BRUK-BET Sp. z o.o.

Nazwa Bruk-Bet® jednoznacznie kojarzy się z bogatą ofertą kostek brukowych oraz innowacyjnych płyt tarasowych. Jednak niezwykłą siłę firmy budują także trzy inne marki: Termalica®, Bruk-Bet Fotowoltaika, Georyt® i Intrac® będące liderami w swoich branżach na polskim rynku.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły